شرکت ساختمانی, فرتاک
پیش فروش ملک در منطقه چیتگر

پیش فروش ملک در منطقه چیتگر
5 (1)

خانه دارشدن وداشتن مسکن جزء خواسته‌ها و نیا‌زهای اصلی بشردرتمام دوران‌ها بوده است. امروزه با افزایش جمعیت تغییرات فراوانی در آن ایجاد شده است. درحال حاضر یکی از راه‌های سرمایه گذاری و خانه دارشدن خرید ملک پیش فروش می‌باشد. پیش فروش درواقع فروش خانه قبل از تکمیل شدن و قابلیت سکونت در آن است.

عموما پیش فروش املاک در محدوده چیتگر توسط تعاونی سازها یا به صورت شخصی ساخته می شود و به شما این امکان را می‌دهد که در زمان ساخت و زمانی که هنوزآماده نشده ، آن را خریداری نمایید.

شما برای ورود به این بازار یا خرید پیش فروش ملک در محدوده چیتگر لازم است که اطلاعات کاملی از تمامی قوانین جدید پیش فروش، شرایط بازار و همچنین تغییرات و نوسانات آن داشته باشید. و یا پیشنهاد بهتر این است که برنامه‌ها و شرایط فروش ما را دنبال کنید.

ما در تعاونی فرتاک معمولا پلن‌های متعددی را برای پیش فروش ملک و ساختمان در نظر داریم و برای شما کافی است که برنامه های فروش ما را دنبال کنید تا یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های زندگی خود را انجام دهید.

در ادامه این مقاله سعی کرده‌ایم تا اطلاعات کاملی را به شما در زمینه تمامی نکات و قوانینی که مرتبط با پیش فروش ملک است را در اختیار شما قرار دهیم…

پیش فروش ملک چیست؟

امروز مشکل مسکن جوانان و شرایط سختی که در این زمینه وجود دارد به یکی از معضلات جامعه ما تبدیل شده است. ما در شرکت تعاونی تاوه ساز فرتاک با بهره گیری از متخصصان مجرب خود همواره سعی داریم تا با هزینه ای کمتر امکان خانه دار شدن شما را فراهم کنیم.

با توجه رشد قیمت مسکن درسال‌های اخیر وکاهش قدرت خرید مردم یکی از روش‌های محبوب برای خانه دار شدن، خرید املاک به شیوه پیش فروش مسکن است.

پیش فروش به زبان ساده عبارت است از فروش یک ساختمان قبل از تکمیل شدن با قیمتی کمتراز قیمت نهایی ملک آماده شده می‌باشد. پرداخت مرحله به مرحله و قسطی در پیش فروش ملک، موجب شده که این شیوه خانه دار شدن با استقبال زیادی مواجه شود.

بر اساس ماده یک قانون پیش فروش ساختمان که در سال 1389 تصویب شده است. هر قراردادی با هر عنوان که به موجب آن مالک رسمی زمین متعهد به احداث یا تکمیل واحد ساختمانی مشخصی در آن زمین شود و واحد ساختمانی مذکور با هر نوع کاربری از ابتدا یا درحین احداث و تکمیل یا پس ازاتمام عملیات ساختمانی به مالکیت طرف دیگر قرارداد درآید، از نظر مقررات این قانون قرارداد پیش فروش ساختمان محسوب می‌شود.

اگرمی‌خواهید دریک تعاونی سرمایه گذاری کنید بایستی مبلغی را به عنوان حق عضویت یا همان حق امتیاز پرداخت کنید که امتیاز ورود شما به آن پروژه محسوب می‌شود. حق امتیاز سودی است که افراد ازمشارکت و سرمایه گذاری درساخت پروژه می‌برند.

امتیاز درواقع حق واگذاری مالک به خریدار می‌باشد که براساس روند پروژه ارزش گذاری می‌شود و هرچه پروسه ساخت رشد بیشتری داشته باشد قیمت امتیاز بیشترخواهد بود.

چنانچه به دنبال کسب درآمد از طریق سرمایه گذاری در ملک یا فرصتی برای سرمایه گذاری هستید، منطقه 22 تهران به دلیل موقعیت خاصی که دارد جزء بهترین مناطق تهران برای سرمایه گذاری و خرید ملک می‌باشد. این منطقه علاوه بر آب و هوای عالی که دارد و همین طور وجود دریاچه چیتگر و مراکز خدماتی و تجاری زیادی که در این منطقه قرار گرفته یکی از مناطق آینده دار سرمایه گذاری در تهران می‌باشد.

در حال حاضر منطقه چیتگر به دلیل نزدیکی به دریاچه چیتگر و اماکن تفریحی و تجاری متعددی که در آن وجود دارد مورد استقبال زیادی قرارگرفته است و خرید ملک دراین محدوده دارای ارزش زیادی برای سرمایه گذاری می‌باشد.   

منطقه چیتگر کجاست؟

منطقه چیتگر کجاست؟

محله چیتگر ازجمله مناطق زیبا و خوش آب و هوا درمنطقه 22 تهران است که به دلیل قرارگیری درشمال شهرتهران جزء بهترین مناطق تهران برای خرید و سرمایه گذاری ملک می‌باشد.

وجود پوشش گیاهی وسیع وهمین طوردریاچه زیبای چیتگرکه دراین منطقه قرارگرفته است سبب شده دراین منطقه ساخت وسازهای زیادی صورت بگیرد و مکانی مناسب جهت سرمایه گذاری ملک باشد.  

مجموعه تفریحی تجاری بام لند درنزدیکی دریاچه چیتگردر منطقه 22 تهران واقع شده است که یکی از معروف ترین مراکز خرید در تهران می‌باشد در این منطقه قرار گرفته است این مرکز خرید دارای کافه‌ها ورستوران های عالی، شهربازی کیدزگاردن وغیره نیز می‌باشد.

دسترسی به محله چیتگربسیار آسان و رفت و آمد به این منطقه ازطریق خودرو شخصی، اتوبوس و مترو امکان پذیراست.

چیتگر یکی از محله های زیبای منطقه 22 تهران است که درشمال غربی تهران قرارگرفته است این محله زیبا از جاذبه های گردشگری زیادی برخورداراست از قسمت شمال به اتوبان شهید همدانی از غرب به آزاد شهر و از شرق به بزرگراه آزادگان و ازجنوب به آزاد راه تهران کرج منتهی می‌شود.

قوانین پیش فروش ملک در منطقه چیتگر

هنگامی که ملکی درحین ساخت و زمانی که هنوزمراحل تکمیل شدن آن به پایان نرسیده باشد به فروش گذاشته شود به لحاظ قانونی جزء پیش فروش محسوب می‌شود. قانون پیش فروش ساختمان در سال 1389 مشمول بر 25 ماده و4 تبصره تصویب شده و به اجرا درآمده است.

برای جلوگیری از بروز ضرر و زیان احتمالی لازم است افرادی که قصد پیش فروش ملک را دارند به قوانین پیش فروش ساختمان آشنایی کافی را داشته باشند. لذا ما دراین مقاله قصد داریم درزمینه  تمامی موارد ونکات مهمی که در پیش فروش ملک باید به آن توجه کنید شما را راهنمایی کنیم.

قانون تصویب شده مجلس شورای اسلامی درباره قوانینی پیش فروش ساختمان به این شکل است که برای هر کدام از واحد‌ها یک شناسنامه فنی (که حاوی مشخصات ساختمان و تمامی جزئیات مربوط واحد می‌باشد) تنظیم می‌شود. در ادامه مطلب با شناسنامه فنی ساختمان و شرایط صحت معامله بیشتر آشنا می‌شوید.

برای پیش فروش ساختمان در مرحله اول باید فروشنده اقدام به اخذ مجوز انتشار از مراجع ذیربط کند.

موارد مهمی که در قوانین پیش فروش ملک بایستی درج شود عبارت اند از:

 • مشخصات دو طرف قرارداداعم از حقیقی و حقوقی
 • پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی ملک
 • مشخصات و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله؛ از قبیل مساحت، تعداد اتاق ها، طبقات، پارکینگ وانباری
 • مشخصات فنی ومعماری ساختمانی ملک؛ مانند موقعیت، مساحت، تعداد طبقات، نوع مصالح، سیستم گرمایشی و سرمایشی و..
 • بهای ملک؛ از قبیل تعداد اقساط و نحوه پرداخت
 • تاریخ تحویل ملک
 • انتقال سند؛ تنظیم سند رسمی انتقال قطعی
 • معرفی داوران
سرمایه گذاری ملک در محدوده چیتگر

سرمایه گذاری ملک در محدوده چیتگر

منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر از جمله بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری ملک می‌باشد. این منطقه به دلیل آب وهوای عالی و قرارگیری در مجاورت مجموعه بزرگ تجاری و تفریحی ایرانمال و همچنین دریاچه جنگلی چیتگردارای فرصت‌های عالی برای رشد و سرمایه گذاری می‌باشد. قطعا سرمایه گذاری درآن سود آورخواهد بود.

در زیر به تعدادی ازمحاسن سرمایه گذاری ملک در منطقه چیتگر اشاره شده است:

 • با بالارفتن قیمت ملک ارزش مالی قرارداد نیز افزایش می‌یابد. به دلیل موقعیت خاص این منطقه ازکمترین میزان ریسک پذیری درسرمایه گذاری برخوردار است و درصورت سرمایه گذاری می‌توانید سود بالایی را کسب کنید. 
 • ملک های پیش فروش دارای ضمانت‌نامه‌هایی 2 الی 10 ساله هستند.
 • برای قراردادهای بازاراملاک و مستغلات یک دوره هفت روزه فسخ قرارداد وجود دارد، که موجب می‌شود که خریدار با اطمینان و آگاهی کامل از متن قرارداد اقدام به خرید ملک نماید.
 • تنوع بالای املاک در این منطقه سبب شده است که سرمایه گذاران دارای حق انتخاب بیشتری برای سرمایه گذاری در پروژه های پرسود و مناسب را داشته باشند.

برای سرمایه گذاری درمنطقه 22 به نکات زیر توجه نمایید:

 • بررسی نرخ ملک و زمین در یک محدوده زمانی
 • استفاده از تعاونی حقیقی و حقوقی معتبر
 • زمان مناسب برای سرمایه گذاری

زمانی که اواخر بازه رکود است یعنی هنگامی که هنوز قیمت ها ثابت ولی خریدهای بازار بیشتر شده است زمان مناسبی برای خرید ملک می‌باشد. که از این طریق می‌توانید سود بیشتر و گزینه های ایده آل تری را برای خرید ملک کسب کنید.

مزایا و امتیازهای پیش فروش ملک در منطقه چیتگر

امروزه افزایش تورم و کم شدن قدرت خرید مسکن سبب شده که بسیاری ازافراد خرید واحدهای پیش فروش شده را به املاک آماده فروش ترجیح دهند.

علاوه برجنبه های سودآوری که پیش فروش ملک دارد سبب شده که افراد بسیاری از آن برای خانه دار شدن خود بهره بگیرند و پروژه پیش فروش مسکن مورد استقبال زیادی قراربگیرد.

تعدادی از مزایای پیش فروش ملک در منطقه چیتگر

 • از آنجایی که در پیش فروش، ملک هنوز تکمیل نشده است لذا قیمت آن نسبت به زمانی که آماده تحویل است ارزان تر می‌باشد و در صورت ثبات بازار امکان فروش ملک به قیمت بیشتر و سودآوری وجود دارد.
 • درمعاملات پیش فروش مبلغ قرارداد مرحله به مرحله و درطی ساخت ملک پرداخت می‌شود. درحالی که دراملاک آماده فروش بایستی مبلغ قرارداد حداکثر ظرف 2ماه براساس توافق طرفین پرداخت شود.
 • درصورتی که درقرارداد پیش فروش ذکرشود می‌توان طراحی داخلی ملک را بنا به سلیقه خریدارتغییر داد.
 • در پیش فروش تمامی مراحل ساخت و نوع و کیفیت مصالح به کاررفته توسط خریدار قابل مشاهده است.   
 • در پیش فروش، امکان خانه دارشدن را در صورت نداشتن پول کافی برای خریدار مقدور کرده است.

معایب پیش فروش ملک در منطقه چیتگر

اگرچه پیش فروش ملک دارای مزایای بسیاری است با این حال توجه به یکسری موارد در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. توجه به آنها می‌تواند مانع از تخلفات احتمالی و هرگونه کلاهبرداری در عقد قراردادهای پیش فروش شود.

تعدادی از معایب پیش فروش ملک عبارت اند از:

 • آماده نشدن به موقع ملک توسط سازنده
 • عدم ساخت پروژه براساس قوانین متن قرارداد
 • وجود نوسانات در بازار املاک ومستغلات
 • عدم اخذ مجوز پایان‌کار و خلافی به شهرداری توسط سازنده
 • امکان فروش ملک به چندین نفر و کلاهبرداری
 • عدم اتمام پروژه به دلایل مختلف

اگر همه جوانب حقوقی و خسارتهای ممکن در متن قرارداد ذکر شود از سواستفاده و مشکلات بعدی پیشگیری خواهد شد. برای همین لازم است که از تعاونی های معتبر که دارای مجوز رسمی از اداره کل تعاون هستند کمک بگیرید.

تعاونی فرتاک با داشتن مجوز رسمی از اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمت به شما عزیزان می‌باشد. این تعاونی با داشتن سالها سابقه و انجام پروژه های عمرانی متعدد در منطقه 22 تهران در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشترمی‌توانید با کارشناسان و مهندسان با تجربه ما درتعاونی تاوه ساز فرتاک تماس بگیرید.   

تنظیم قرارداد پیش فروش ملک درمحله چیتگر

قرارداد پیش فروش مسکن یک قرارداد جامع و کامل است که بین دو طرف خریدار و فروشنده منعقد می‌شود تا از بروز هرگونه مشکلات احتمالی در این زمینه پیشگیری شود.  

تنظیم قرارداد پیش فروش آپارتمان جزء قراردادهای بسیار مهم در مبحث ساخت و ساز می‌باشد. که نیاز است که به شیوه صحیح تهیه وتنظیم شود به دلیل اینکه در این نوع سرمایه گذاری ملک ساخته وآماده شده ای وجود ندارد و مراحل ساخت به صورت مرحله ای آماده و تحویل خریدار می‌شود مستعد تخلف و کلاهبرداری می‌باشد.

از آنجایی که بسیاری از تخلفات به دلیل عدم توجه خریداران به نحوه تنظیم قرارداد و بررسی و مطالعه آن می‌باشد لذا بایستی از راهنمایی ومشورت افراد متخصص بهره بگیرید.   

به دلیل نوسانات قیمت ملک در بازار املاک ومستغلات لازم است که شما جهت خرید آپارتمان از تعاونی فرتاک با مشاورین ما تماس برقرار کرده و پس از کسب راهنمایی و مشاوره‌های لازم اقدام به خرید نمایید.

نمونه قرارداد پیش فروش مسکن توسط متخصصان ما در تعاونی تاوه ساز فرتاک تنظیم شده است تا شما عزیزانی که قصد عقد قرارداد پیش فروش ملک را دارید با مراجعه به لینک زیر نمونه این قرارداد تنظیم شده را مشاهده و بررسی نمایید.

بهترین مکان پیش فروش ملک در محدوده چیتگر

منطقه 22 تهران به دلیل چشم انداز و آینده خاصی که در پیش روی خود دارد و قرارگیری در شمال شهر تهران دارای آب و هوای بسیار متفاوت و عالی می‌باشد این محله از بافت نوسازی برخوردار است. قرارگیری دریاچه چیتگر دراین منطقه سبب شده مراکز تجاری و خدماتی زیادی در آن احداث شود این منطقه از تهران به دلیل آینده سرمایه گذاری که دارد جزء بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری و خرید ملک می‌باشد.

در ادامه به معرفی تعدادی از مکانهایی تفریحی که در محدوده چیتگر واقع شده اند اشاره شده است:

پارک جنگلی چیتگر، دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس که دارای امکانات زیادی از قبیل : اسکله قایق رانی ، باشگاه ورزش های آبی ، شهربازی ، رستوران  مجموعه ورزشی و هتل و غیره در این محله واقع شده است.

وجود مجموعه هزار و یک شهر و آسمان خراش های متعدد ایران مال  برج های مسکونی لوکس فراوان در منطقه چیتگر سبب شده این محله از پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری برخوردارباشد.

سایر اماکن گردشگری در منطقه چیتگر عبارت اند از پارک جنگلی خرگوش دره ، پارک جنگلی لتمان کن مرکز خرید رزمال که دارای امکانات رفاهی و تفریحی زیادی است، مجموعه بام لند که یکی از معروف ترین مراکز خرید تهران می‌باشد در این محله قرار گرفته است.

ایران مال یا بازار بزرگ ایران از مراکز مهم تجاری محسوب می‌شود و دارای امکانات رفاهی و تجاری متعددی است، جز بزرگترین پروژه های تجاری و فرهنگی ایران در خاورمیانه است نیز در این منطقه قرار گرفته است، این مجموعه دارای شهربازی، پردیس سینمایی، هتل و .. می‌باشد.

برج های دوقلوی فرتاک نیز که دارای طراحی بسیار زیبا ومعماری مدرن است در منطقه 22 تهران قرار گرفته است.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره