بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان

content
خلاصه محتوا:
5/5
بهترین زمان برای خرید و سرمایه‌گذاری هنگامی است که بازار در آرامش باشد. همچنین در موقعیت‌هایی که بازار به رونق کامل یا سقف قیمت خود نرسیده باشد نیز می‌تواند زمان مناسبی باشد. با افزایش نرخ تورم قیمت آپارتمان و ملک نیز افزایش یافته است. اما در حالت کلی ممکن است در برخی مناطق و در زمانی مناسب، بتوانید برای پیش‌خرید آپارتمان اقدام نمایید.شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات درباره پیش‌خرید آپارتمان در زمان مناسب در منطقه 22 از مشاورین ما در فرتاک کمک بگیرید. این تعاونی از جمله انبوه سازان منطقه 22 تهران است.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با افزایش روز افزون قیمت خانه و آپارتمان، اکثریت افراد به پیش‌خرید روی آورده‌اند. اما حتی در این زمینه نیز باید زمان درست و مناسبی را انتخاب کرد تا یک معامله موفق را تجربه کنید.

همچنین همکاری با یک تعاونی با تجربه و متخصص نیز می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. تعاونی فرتاک یکی از تعاونی‌های برج‌ساز منطقه 22 تهران است. این تعاونی با بهره‌بردن از تیمی حرفه‌ای و متخصص توانسته است به یکی از انبوه‌سازان مطرح تبدیل شود.

در این مقاله که توسط تعاونی فرتاک گردآوری شده است، به بررسی بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان، مزایای پیش‌خرید در زمان مناسب، عوامل موثر بر تعیین بهترین زمان و… پرداخته‌ایم، پس با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان

بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان

اغلب افراد بر سر این مسئله توافق نظر دارند که، بهترین زمان برای خرید و سرمایه‌گذاری هنگامی است که بازار در آرامش باشد. همچنین در موقعیت‌هایی که بازار به رونق کامل یا سقف قیمت خود نرسیده باشد نیز می‌تواند زمان مناسبی باشد.

شما با دقت در مواردی خاص می‌توانید پیش‌بینی کنید که چه زمانی برای پیش‌خرید آپارتمان بهترین زمان است.

از جمله مواردی که برای انتخاب بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان می‌توانید به آن‌ها توجه کنید به شرح زیر هستند:

1-دوران رکود: برخی از افراد تصور می‌کنند در زمان رکود می‌توانند برای خرید خانه اقدام نمایند. اما در این دوران ابتدا کمی کاهش قیمت را شاهد هستیم ولی مجدد روند صعودی را تجربه می‌کنیم.

البته در این دوران درصد پایینی از تورم را داریم و می‌تواند موقعیت مناسبی باشد. اما افرادی که قصد خرید شخصی دارند بهتر است منتظر کاهش قیمت‌ها نباشند. زیرا ملک سرمایه بزرگی است و ممکن است موقعیت مشابهی را پیدا نکنند.

2-دوران گذار از رکود: در این دوران قیمت‌ها به مرور افزایش می‌یابند و رونق بازار شروع می‌شود. در این شرایط نیز اگر گزینه مناسبی را پیدا کردید، بهتر است سریعا اقدام نمایید.

3-دوران رونق: در این دوره قیمت‌ها به شدت رو به افزایش می‌رود و در صورتی که یک روز نیز تعلل کنید ممکن است نتوانید موقعیت مشابهی را پیدا کنید.

4-دوران گذر از رونق: در این مدت فروشندگان قیمت‌های بالایی را عرضه می‌کنند اما خریدار در توان پرداخت ندارد. البته تحت این شرایط نیز اگر قصد خرید خانه شخصی داشته و توان پرداخت دارید، بهتر است اقدام نمایید. زیرا ممکن است فروشنده مجدد قیمت را افزایش دهد.

با توجه به رفتار خریداران و فروشندگان، می‌توانید موج را تشخیص داده و بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان را انتخاب نمایید.

ما در تعاونی فرتاک به عنوان یکی از برج سازان مطرح منطقه 22، توصیه می‌کنیم که حین ورود به دوران رونق، بهترین زمان برای پیش‌خرید آپارتمان است. اما جدا از تمامی موارد فوق انتخاب یک تعاونی معتبر جهت سرمایه گذاری نیز تاثیر زیادی در انجام یک معامله موفق دارد.

مزایای پیش‌خرید آپارتمان در زمان مناسب

بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان

اگر قصد پیش‌خرید آپارتمان دارید باید به زمان مناسب برای خرید توجه کنید. زیرا انجام معامله در زمان نامناسب ممکن است موجب متضرر شدن شما شود. در صورتی که شما بتوانید زمان مناسب برای پیش‌خرید آپارتمان را پیدا کنید، می‌توانید از مزایای آن نیز بهتر بهره ببرید.

از جمله مزایای پیش‌خرید آپارتمان در زمان مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کم بودن تعداد متقاضیان
  • بالا بودن شانس برای پیدا کردن گزینه مناسب
  • خالی بودن تایم مشاورین املاک و تعاونی‌ها
  • رکود بازار بدون تورم
  • راحت بودن دریافت وام

با توجه به موارد فوق دریافتید که انتخاب زمان مناسب می‌تواند، بسیار منطقی و به صرفه باشد. به همین جهت دقت خود را افزایش دهید و از این موقعیت‌ها نهایت استفاده را ببرید.

عوامل موثر در تعیین بهترین زمان پیش‌خرید آپارتمان

معمولا عوامل تعیین‌کننده زیادی برای بهترین زمان پیش‌خرید آپارتمان وجود دارد. توجه به این عوامل موجب می‌شود بتوانید با سرمایه‌ای مناسب صاحب خانه شوید. از جمله این عوامل به شرح زیر هستند:

1-وجود نوسانات ناگهانی: گاها قیمت آپارتمان به شدت کاهش پیدا می‌کند. شما در این زمان بهتر است که ماشین، طلا یا هر سرمایه دیگری که دارید را بفروشید و برای خرید خانه اقدام نمایید. زیرا بعد از مدتی کوتاه مجددا افزایش و جهش قیمت وجود دارد.

2-رکود اقتصادی: هنگامی که در دوران رکود هستیم، بازار رونق ندارد و امر خرید و فروش اتفاق نمی‌افتد. البته ممکن است معاملات معدودی انجام شود اما باز هم مردم منتظر پایان دوره رکود می‌مانند.

3-دوره رونق اقتصادی: در این دوره با توجه به افزایش فروشندگان و عرضه‌کنندگان، می‎توانید گزینه‌ها و موارد متعددی را در نظر بگیرید و بهترین را خریداری کنید.

این عوامل می‌توانند تاثیرات مستقیمی بر روی روند کلی بازار داشته باشند. اما بعضا شما قصد پیش‌خرید آپارتمان دارید و شخصی نیز به دلیل مهاجرت یا هر دلیل دیگری امتیاز پیش خرید آپارتمان را با قیمتی بسیار کمتر به فروش می‌رساند. این موارد گزینه‌های استثنایی هستند که بهتر است از آن‌ها استفاده کنید.

بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان
بهترین زمان برای پیش خرید آپارتمان

زمان مناسب برای پیش‌خرید آپارتمان در هر منطقه

همانطور که می‌دانید با افزایش نرخ تورم قیمت آپارتمان و ملک نیز افزایش یافته است. اما در حالت کلی ممکن است در برخی مناطق و در زمانی مناسب، بتوانید برای پیش‌خرید آپارتمان اقدام نمایید.

به منظور پیش‌خرید باید اول منطقه مناسب را شناسایی کرده و انتخاب نمایید. زیرا شرایط قیمت‌ها در مناطق مختلف متفاوت است.

اما تقریبا بسیاری از کارشناسان بر این باورند که بهترین زمان برای خرید و فروش نیمه دوم سال است. در برخی مناطق با توجه به شرایط این موضوع کمی متفاوت است. البته برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با تعاونی‌های منطقه برای پیش‌خرید ملک در ارتباط باشید تا به شما بهترین زمان را ارائه دهند.

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات درباره پیش‌خرید آپارتمان در زمان مناسب در منطقه 22 از مشاورین ما در فرتاک کمک بگیرید. این تعاونی از جمله انبوه سازان منطقه 22 تهران است.  

پیش‌خرید آپارتمان در فصل‌های مختلف

پیش خرید آپارتمان در فصل های مختلف

ممکن است تعجب کنید اما باید بدانید که حتی تغییر فصول نیز تاثیری مستقیم بر روند قیمت ملک دارد. در برخی از فصل‌ها شاهد کاهش یا افزایش معاملات هستیم. توجه به این نکته نیز موجب می‌شود بتوانید زمان مناسبی را برای پیش‌خرید آپارتمان انتخاب کنید.

در حالت کلی پیش‌خرید آپارتمان در فصل‌های سرد همانند؛ پاییز و زمستان تا حدی ریسک معامله را کم می‌کند. از آنجاییکه در این فصول افراد کمتری اقدام به خرید می‌کنند، تا حدی نیز شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم.

همچنین مردم تمایل به جابجایی و اسباب‌کشی در هوای سرد ندارند، یا اینکه بچه‌هایشان به مدرسه می‌روند و امکان انتقال آن‌ها وجود ندارد. از این رو اغلب معاملات در فصل‌های گرم اتفاق می‌افتد.

با توجه به دلایل فوق، نیمه دوم سال زمان مناسب‌تری برای پیش‌خرید آپارتمان است و حتی مشاورین املاک نیز این موضوع را تایید کرده‌اند. زیرا در این فصول قیمت مسکن کمتر است.  

ما در تعاونی فرتاک با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه ساخت و پیش‌فروش برج‌ها و واحدهای آپارتمانی، به شما توصیه می‌کنیم تا زمانی که به طور کامل تمامی عوامل را از طریق متخصصین بررسی نکرده‌اید، اقدام به خرید نکنید. در این شرایط از ضرر به دور می‌مانید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس