شرکت ساختمانی, فرتاک
پیش فروش ملک در میدان المپیک

پیش فروش ملک در میدان المپیک
0 (0)

منطقه میدان المپیک واقع در منطقه 22 تهران است. این منطقه به دلیل امکانات مناسب به‌ ویژه امکانات ورزشی و همچنین نزدیک بودن به مناطقی چون دهکده المپیک و بوستان جوانمردان (یکی از بزرگترین پارک‌های غرب تهران) مورد توجه سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاران می‌باشد.

 علاوه بر آن به دلیل معماری خاص و قدیمی که این منطقه دارد موجب شده تا علاقه‌مندان به بافت و معماری کهن را به خود جذب کند. همین عامل باعث شده تا پیش فروش آپارتمان در ناحیه میدان المپیک به صورت جدی رونق پیدا کند.

در ادامه این مقاله به چگونگی و نحوه پیش فروش آپارتمان و ملک در محدوده میدان المپیک خواهیم پرداخت.  

پیش فروش ملک چیست؟

کلمه پیش فروش در لغت به معنای قبل از فروختن است. به عبارت دیگر به مجموعه‌ای از املاک و آپارتمان‌هایی که قبل از شروع ساخت و ساز و یا قبل از اتمام ساخت و قابل سکونت بودن آن به فروش می‌رسد را پیش فروش ملک می‌گویند.

به طور کلی سرمایه‌گذاری در مسکن در روش‌های زیر قابل انجام است:

 1. خرید و فروش مسکن برای کسب سود در کوتاه مدت
 2. خرید خانه‌های قدیمی و بازسازی آنها که با ایجاد ارزش افزوده منجر به کسب سود می‌شود.
 3. خرید مسکن به‌عنوان سرمایه جهت کسب سود در بازه طولانی مدت
 4. خرید خانه‌های کلنگی برای ساخت و ساز
 5. مشارکت و همکاری در ساخت مسکن و کسب سود به میزان سرمایه موجود
 6. ساخت و ساز
 7. پیش فروش ملک و آپارتمان

هر یک از این موارد در سرمایه‌گذاری مسکن موجب کسب سود برای سرمایه‌گذار خود می‌شود، اما پیش فروش ملک و آپارتمان از روش‌های مطمئن و پولساز است که با کمترین مقدار سرمایه می‌تواند بیشترین سود را به سرمایه‌گذار دهد.

محدوده میدان المپیک کجاست؟

محدوده میدان المپیک در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده‌است. بخش شمالی میدان المپیک به اتوبان همت و بخش جنوبی آن به اتوبان رسالت ختم می‌شود. همچنین در ضلع شمالی میدان، بلوار دهکده المپیک و در ضلع جنوبی آن بلوار صدرا  قرار گرفته‌است. المان و علامت اختصاصی میدان المپیک نماد مشعل المپیک است. طراحی این سمبل برگرفته از نماد بازی‌های مختلفی است که در مسابقات المپیک برگزار می‌شود.

در پیرامون محدوده میدان المپیک مناطقی چون دهکده المپیک، بوستان جوانمردان، برج‌های دوقولوی المپیک و شهرک صدرا قرار دارند که جزو مهمترین اماکن در اطراف آن محسوب می‌شوند.  

میدان المپیک با توجه به اینکه جزو مناطق خوش آب و هوای تهران قلمداد می‌شود و همچنین امکانات و موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد گزینه‌ی مناسبی برای سرمایه‌گذاری است.

برخی از اماکن رفاهی تفریحی در محدوده میدان المپیک:

 • دانشگاه علامه طباطبایی
 • سرای محله (مرکز آموزشی و فرهنگی)
 • فروشگاه زنجیره‌ای شهروند
 • بوستان بزرگ جوانمردان (یکی از بزرگترین پارک‌های غرب تهران)
 • باشگاه ورزشی توحید
 • سینما دهکده
 • نزدیکی به آبشار تهران، پارک جنگلی چیتگر
مفهوم حق امتیاز چیست؟

مفهوم امتیاز چیست؟

قبل از هر چیز باید به این مسئله آگاه باشید که چه در باب پیش خرید و چه پیش فروش ملک و آپارتمان اولین و مهمترین اقدام اخذ امتیاز است. اما سوال اینجاست که داشتن امتیاز در ملک به چه معنایی است؟

زمانی که در منطقه‌ای مجموعه‌ای از ساخت و سازها شکل می‌گیرد در ابتدای کار یک سری تعاونی‌های مختلف تاسیس می‌شوند. کار اصلی این تعاونی‌ها به عضویت درآوردن گروهی از افراد است که در واقع به این عمل حق عضویت، اصطلاح امتیاز گفته‌می‌شود. سپس اعضای دارای امتیاز با توجه به سهم عضویت خود که شامل متراژ مورد نظر است مبالغ مشخص شده توسط تعاونی‌ها را پرداخت می‌نمایند. 

پیش فروش پروژه تجاری- اداری المپیا از زمره آپارتمان‌های لوکس و مجلل با فول امکانات و با موقعیت مناسب در حال ساخت است. شما می‌توانید جهت مشاوره تلفنی و پیش فروش پروژه المپیا با شماره‌های شرکت فرتاک تماس حاصل نمایید. 

آیا پیش فروش ملک در منطقه میدان المپیک سودآور است؟

با توجه به اینکه در سالهای اخیر ساخت و سازها بالا گرفته و سرمایه‌گذاری مسکونی-تجاری رونق گرفته است، معاملات ملکی نیز در این محدوده، بازار گرمی به خود گرفته‌است.

پیش فروش ملک به صورت تمامی اشکال آن ( آپارتمان، برج و…) در منطقه میدان المپیک به دلیل موقعیت جغرافیایی آن و همجواری با دریاچه چیتگر و… سوددهی مناسبی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهد.

بعضی مسائل حقوقی پیش فروش ملک

امروزه به دلیل افزایش کلاهبرداری‌ها در معاملات ملکی، اطلاع داشتن از مسائل حقوقی پیش فروش ملک امری ضروری است. با ثبت عبارت «ملک به رؤیت خریدار رسید و وی از کلیه کم وکیف مورد معامله اطلاع دارد» توسط فروشنده، حتی در صورت رویت نکردن ملک به وسیله خریدار، موجب سلب مسئولیت از جانب فروشنده می‌شود.

هنگامی که قرارداد پیش فروش ملک نوشته می‌شود در واقع یا هنوز شروع به ساخت نشده یا خانه نیمه کاره است در این صورت تنظیم قرارداد به شیوه‌ی اصولی و صحیح آن لازم و ضروری است.

شما همشهریان گرامی می‌توانید جهت تنظیم قرارداد بی عیب و نقص و انجام معامله‌ای دقیق و پرسود به آژانس ملکی فرتاک مراجعه نمایید. 

قوانین پیش فروش ساختمان

برای تنظیم یک قرارداد اصولی در معاملات پیش فروش ملکی لازم به اجرای قوانین زیر می‌باشد. 

 • ثبت اسم و مشخصات طرفین قرارداد اعم از حقیقی یا حقوقی
 • پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی وقوع ملک
 • اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند مساحت اعیانی، تعداد اتاقها،

شماره طبقه، شماره واحد، توقفگاه (پارکینگ) و انباری

 • مشخصات فنی و معماری ساختمانی که واحد در آن احداث می‌شود؛ مانند موقعیت

کاربری و مساحت کل عرصه و زیربنا، تعداد طبقات و کل واحدها، نما، نوع مصالح مصرفی ساختمان،سیستم گرمایش و سرمایش و قسمت‌های مشترک و سایر مواردی که در پروانه‌ ساخت و شناسنامه فنی هر واحد قید شده یا عرفا در قیمت موثر است.

 • بها یا عوض در قراردادهای معوض، تعداد اقساط و نحوه پرداخت(ثمن معامله)
 • شماره قبوض اقساطی برای بها، تحویل و انتقال قطعی
 • زمان تحویل واحد ساختمانی پیشفروششده و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی
 • تعیین تکلیف راجع به خسارات، تضمینها و قرارداد بیمهای، تغییر قیمت و تغییر

مشخصات مورد معامله

 • تعهدات پیش فروشنده به مرجع صادرکننده پروانه و سایر مراجع قانونی
 • معرفی داوران
مزایای پیش فروش ملک و آپارتمان در منطقه میدان المپیک

مزایای پیش فروش ملک و آپارتمان در منطقه میدان المپیک

 • افراد با خریداری  ملکی که درحال ساخت است نسبت به یک واحد آماده و تکمیل شده پول کمتری خواهند پرداخت.
 • افراد درهنگام خریداری پیش فروش ملک برخلاف خرید ملک آماده که باید پول آن را یکجا و در مدت کوتاهی پرداخت کنند، پول ملک پیش فروش شده را در طی چندین مرحله از شروع ساخت و ساز تا اتمام آن به صورت اقساط پرداخت می‌کنند.

این شیوه پرداخت موجب می‌شود تا افراد قدرت خرید بیشتری داشته و آسان‌تر صاحب ملک شوند.

 • در شیوه پیش فروش ملک افراد می‌توانند در جریان طراحی داخلی ساختمان و مصالح آن قرار گیرند و در صورت تمایل اجزای داخلی ساختمان را به سلیقه خود تغییر دهند.
 • در پیش فروش برخلاف ملک آماده افراد می‌توانند در جریان روند ساخت و ساز بوده و به بررسی کیفیت مصالح به کار گرفته‌شده در ساختمان بپردازند.

علاوه بر محاسن ذکر شده در پیش فروش، لازم به بیان موردی دیگر که دارای اهمیت بالایی است هستیم. با پیش فروش کردن ملک اشخاصی که توانایی مالی خرید مسکن آماده را ندارند می‌توانند به راحتی از امتیازات پیش فروش استفاده کنند.

همچنین کسانی که مقداری پول در اختیار دارند و ترجیح می‌دهند آن را در جای مناسبی سرمایه‌گذاری کنند، پیش فروش ملک از بهترین گزینه‌ها برای آنها محسوب می‌شود.   

معایب پیش فروش ملک

 در هنگام پیش فروش ملک افراد باید نسبت به برخی از خطرات مشارکت در ساخت مسکن هشیار بوده و در دام آنها گرفتار نشوند. در زیر به چند مورد از خطرات احتمالی در زمینه پیش فروش مسکن اشاره می‌کنیم:

 1. عدم داشتن اطلاعات کافی

برای سرمایه‌گذاری در مسکن نیاز است تا درمورد موقعیت جغرافیایی، امکانات و قیمت‌های پیرامون آن اطلاعات کافی را داشته‌باشید. در غیر این صورت ممکن است فرد یک ملک را با قیمت خیلی بالاتر خریداری کند و یا مکانی را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب کرده باشد که از لحاظ سوددهی بسیار ضعیف بوده‌ باشد.

 • پرداخت مطمئن

در هنگام پیش فروش کردن آپارتمان به این نکته توجه داشته باشید که خریدار با وعده‌های نامعقول شما را فریب ندهد. به دیگر عبارت در زمان پیش فروش ملک مطمئن شوید که خریداران از لحاظ مالی توانایی نحوه پرداختی که شما تعیین کرده‌اید را دارند.

 • پرداخت‌هایی که به صورت نقدی انجام می‌شوند

برخی فروشندگان جهت پرهیز از پرداخت مالیات و دیگر هزینه‌های لازم در معاملات، اغلب پرداخت نقدی را از خریداران مطالبه می‌کنند. با این وجود، این شیوه پرداخت می‌تواند سه گونه مشکل پیدا کند:

فروشنده پس از دریافت بخش یا کل وجه نقد می‌تواند از ادامه معامله سرباز زند. 

اخذ وام برای خریداران مشکل ساز می‌شود، چون برای دریافت وام نیاز به اطلاعات محرمانه و سوابق بانکی فروشنده است.

تهیه پول زیاد بصورت یکجا جهت انجام چنین معامله‌ای برای کارمندان دشوار است.

 • روند پیچیده در تنظیم سند

هنگام خرید ملک پیش فروش شده ممکن است ایجاد سند دچار مشکل شده و مسیری طولانی چندین ماهه را در پیش بگیرد.

نمونه‌ای از خطراتی را که در بالا مطالعه کردید در صورتی می‌تواند رخ دهد که معامله خریدو فروش توسط خود شخص و با توجه به میزان تجربه و اطلاعات وی انجام گیرد.

ما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که برای پیش فروش آپارتمان و هرگونه سرمایه‌گذاری در ملک، حتما با مشاورین شرکت فرتاک مشورت کنید.

انجام معاملات ملکی توسط یک آژانس ملکی مانند فرتاک معامله‌ای همراه با آسودگی خاطر و اطمینان را برای شما دربر خواهد داشت.

پیش فروش اقساطی پروژه المپیا سنتر

پیش فروش اقساطی پروژه المپیا سنتر

پروژه المپیا در حال ساخت بوده و شامل یک مجتمع اداری-تجاری المپیک است. این پروژه عظیم در ضلع شمال غربی میدان المپیک در منطقه 22 تهران واقع شده‌است. پروژه المپیا دارای دسترسی مستقیم به مجموعه تفریحی بوستان جوانمردان از شرق، استادیوم آزادی از جنوب و دریاچه تفریحی خلیج فارس از غرب می باشد.

مشخصات پروژه المپیا

مساحت زمین ملاک تراکم 8884 متر مربع، متراژ کل سازه 80283 متر مربع و در کل 17 طبقه می باشد. که شامل 5 طبقه زیر زمین، 2 طبقه همکف و 10طبقه روی همکف است .کل مجموعه شامل 3 بلوک A,B,C بلوک A وB تا طبقه مثبت 4 و بلوک C تا طبقه مثبت 10 می باشد.

4طبقه پارکینگ از منفی 5 الی منفی 2 به مساحت مفید 11537 متر مربع مجموعا 923 واحد پارکینگ.4 طبقه تجاری از منفی 1، همکف اول، همکف دوم، مثبت 1 به مساحت مفید 14126 مترمربع.9 طبقه اداری از مثبت 2 ال مثبت 10 به مساحت مفید 16142 متر مربعسایر مشاعات

متراژ 38478 متر مربع در کل مجموعه شامل تاسیسات انباری، راه روهای تجاری_ اداری، راه پله ها، آسانسور، سرویس بهداشتی، نمازخانه، نگهبانی و سایر مشاعات.

سرمایه‌گذاری در پروژه المپیا

پیش فروش پروژه المپیا با توجه به مساحت عظیم آن و امکانات مناسب و لوکسی که دارد و همچنین موقعیت جغرافیایی مناسب آن، یکی از بهترین گزینه‌ها جهت سرمایه‌گذاری است.

شما هموطنان ارجمند جهت آگاهی از قیمت‌ها و  پیش فروش و یا پیش خرید واحدهای پروژه المپیا می‌توانید با شماره‌های شرکت فرتاک تماس حاصل فرمایید.    

سوالات متداول درباره پیش فروش

 • آیا پیش خرید ملک می‌تواند سبب سود شود؟

بله. با پیش خرید کردن ملک، شما می‌توانید به صورت قسطی هزینه آن را پرداخت کرده و در دراز مدت پس از تکمیل ملک، آن را با قیمت چند برابر فروخته و سود بالایی را بدست آورید. 

 • آیا در قراردادهای پیش فروش، طراحی خانه طبق سلیقه خریدار انجام می‌گیرد؟

بله. خریدار می‌تواند در نوع طراحی داخلی و مشخصات مصالح به کار برده شده در ملک خود، نظارت داشته‌باشد.

 • آیا برای پیش فروش ملک قوانین خاصی وجود دارد؟

برای انجام معامله پیش فروش ملک به صورت اصولی و بی نقص بهتر است از طریق یک مرکز متخصص در زمینه معاملات ملکی اقدام کنید.

 • آیا مشاورین املاک این اجازه را دارند تنظیم قرارداد پیش فروش را انجام دهند؟

بله. مشاورین املاک ما در گروه فرتاک می‌توانند تنظیم قرارداد پیش فروش ملک را انجام دهند.

 • آیا اطلاعات فنی آپارتمان می‌بایست در معامله پیش فروش ذکر شود؟

 بله. با ذکر تمامی مشخصات فنی ملک درتنظیم سند، قرارداد ملکی شما صحیح‌تر و کامل‌تر خواهد بود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره