خرید آپارتمان،ملک و خانه

content
خلاصه محتوا:
5/5
خرید آپارتمان، ملک و خانه یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری است. اما برای انجام خریدی موفق لازم است که از طریق کسب برخی از اطلاعات مورد نیاز در این باره آمادگی لازم را به دست آورید. خرید آپارتمان و خانه، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که، افراد حین انتخاب و خرید آن ممکن است دچار چالش‌های زیادی شوند هنگامی که قصد خرید آپارتمان، ملک و خانه را دارید. بهتر است که به نکات خاصی توجه داشته باشی. به همین منظور در این مقاله ما قصد داریم به مطالبی همچون ویژگی‌های خانه مناسب، نکات مهم در هنگام خرید و بهترین روش خرید بپردازیم. با ما همراه باشید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 6 دقیقه

زمان مطالعه: 6 دقیقه

خرید آپارتمان،ملک و خانه

خرید آپارتمان، ملک و خانه اتفاقی است که احتمالا یکبار تجربه کرده باشید. اما معمولا افرادی که در این زمینه هیچ اطلاعاتی ندارند، با مشکل روبرو می‌شوند.

در این مقاله که توسط تیم کارشناسی تعاونی فرتاک گردآوری شده است، به بررسی نکات مهم خرید آپارتمان، ملک و خانه، بهترین روش برای خرید، انتخاب بهترین منطقه و… می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌های ملک و خانه مناسب برای خرید

ویژگی‌های ملک و خانه مناسب برای خرید

هنگامی که قصد خرید آپارتمان، ملک و خانه را دارید. بهتر است که به نکات خاصی توجه داشته باشید. در این قسمت به بررسی ویژگی‌های قابل قبول برای خرید آپارتمان، ملک و خانه می‌پردازیم:

1-موقعیت مکانی: از جمله موارد حائز اهمیت، لوکیشن ملکی است که قصد خرید آن را دارید. به عنوان مثال: چیتگر یکی از موقعیت‌های عالی و مناسب است، زیرا هم از نظر مسیر و هم آب‌وهوا شرایط مناسبی دارد.

2-نقشه ملک: بررسی نقشه ملک و مواردی همانند؛ نورگیر، آسانسور، پارکینگ، انباری و… بسیار حائر اهمیت هستند.

3-ورودی و مشاعات: توجه به طول، عرض و ارتفاع ورودی‌ها همانند ورودی پارکینگ، راه‌پله، ورودی نفر رو و… بسیار مهم است. ورودی نفر رو باید عرض 110 سانتی‌متر و ارتفاع 240 سانتی‌متر داشته باشد.

همچنین ورودی پارکینگ و ارتفاع آن باید برای تمامی ماشین‌ها همانند ماشین‌های شاسی نیز مناسب باشد.

4-عایق‌بندی مناسب: وجود عایق‌های گرما، رطوبتی، صوتی و… از مواردی هستند که بهتر است به آن‌ها توجه داشته باشید. معمولا عایق صوتی در آپارتمان‌ها و برای دیوارهای مشترک به کار می‌رود.

5-طبقه واحد: بهتر است از خرید طبقات 1 و آخر پرهیز کنید. زیرا طبقه اول بار صدا و شلوغی تمام ساختمان را به دوش می‌کشد. طبقه آخر نیز در شرایطی همانند قطعی برق مشکل‌ساز می‌شود.

در این بخش به بررسی برخی موارد و ویژگی‌های مهم پرداختیم که بهتر است قبل از اقدام به خرید آپارتمان، ملک و خانه این موارد را با دقت بررسی کنید.

نکات مهم خرید آپارتمان، ملک و خانه

خرید آپارتمان و خانه، یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که، افراد حین انتخاب و خرید آن ممکن است دچار چالش‌های زیادی شوند. اغلب ممکن است تا حدی با دشواری‌های خرید خانه و ملک روبرو شده باشید. به همین جهت در این مقاله به توضیح نکات مهم در خرید خانه و آپارتمان می‌پردازیم.

نکات مهم خرید آپارتمان، ملک و خانه:

نکات مهم خرید آپارتمان، ملک و خانه

اطمینان یافتن از مالک حقیقی خانه: در ابتدا بهتر است مالک اصلی را شناسایی کنید. به این منظور می‌توانید به اسناد رسمی ارائه شده از سوی فروشنده، توجه کنید.

اگر خانه سند رسمی داشته باشد، مشخصات فروشنده در آن نوشته شده است. ولی اگر سند رسمی نداشته باشد، به منظور شناسایی صاحب خانه، به مبایعه نامه مراجعه نمایید.

1-انجام معامله بدون واسطه: اکثرا کارشناسان بر این نظر هستند که، بدون واسطه معامله انجام شود. از دلایل این موضوع، آن است که، زمانی که خلافی رخ دهد مالک می‌تواند اعتراض کند و علیه طرفین برای فروش مال غیر شکایت نماید. با انجام این کار، معامله باطل می‌شود و سرمایه شما نیز از دست می‌رود.

بررسی سند ملک و خانه: جدا از از شناسایی کردن صاحب‌خانه، بهتر است وضعیت سند را نیز بررسی کنید. همچنین برای انجام یک معامله بدون دغدغه و دردسر، هم وضعیت سند و هم وضعیت ملک را مورد بررسی قرار دهید.

در صورت وجود هرگونه ابهامی، می‌توانید با استفاده از کد رهگیری ملک، در سامانه دفتر اسناد و املاک کشور، مدارکی که نیاز دارید را به دست آورید.

2-قید انشعابات در سند: توصیه می‌شود انشعاباتی همانند آب، برق، گاز و… به صورت واضح و شفاف در سند قید شوند. همچنین خط ثابت نیز به نام خریدار منتقل شود و در سند نوشته شود.

3-بررسی کردن گواهی مفاصا حساب: همانطور که می‌دانید، اکثر خانه‌ها به ارگان‌های دولتی همانند شهرداری، دارایی و… بدهی‌هایی دارند. فرد فروشنده باید قبل از اقدام به فروش، این بدهی‌ها را تسویه کند.

4-مطابقت دادن مشخصات واقعی ملک با سند: بعضا نداشتن توجه به این مورد، موجب می‌شود دردسرها و چالش‌های زیادی به وجود بیاید. به همین جهت بهتر است مشخصات سند را با مشخصات واقعی ملک مطابقت دهید.

مطابقت دادن مشخصات واقعی ملک با سند

از جمله این مشخصات شامل؛ نشانی ملک، پلاک ثبت شده، کد پستی، متراژ و… می‌باشد. که باید به دقت بررسی شوند.

5-بازرسی خانه: بهتر است که خانه را به طور دقیق و کامل بررسی کنید. زیرا بعضا ممکن است صاحب خانه سعی در پنهان کردن مشکلات و عیب‌های آن داشته باشد. ممکن است با پیدا کردن عیب و نقص در خانه، بتوانید قیمت را کاهش دهید. یا به  فروشنده متذکر شوید که، نسبت به رفع عیب اقدام نماید.

6-انتقال انباری و پارکینگ: حین عقد قرارداد، بهتر است که در سندیا مبایعه‌نامه، انتقال پارکینگ و انباری را قید کنید. یعنی اگر خانه‌ای به صورت جدا پارکینگ و انباری داشته باشد، به صورت جداگانه در سند نوشته شود.

7-بررسی کردن تعهدات دو طرفه: حین عقد قرارداد، یکی از طرفین مبلغ را در زمان مشخص پرداخت کرده و دیگری انتقال سند را به نام خریدار انجام دهد.

باید همه تعهدات اعلام شده اجرا شوند. زیرا اگر پرداخت مبلغ و یا انتقال سند انجام نشود، ممکن است یکی از طرفین دچار دردسر شوند. زمانی که امور سند انجام شد، بقیه هزینه پرداخت شود و در نهایت نقل و انتقال سند به طور کامل انجام گیرد.

دقت در پرداخت پول: پس از بررسی نکات فوق، در صورتی که هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. می‌توانید پرداخت پول به طور کامل را انجام دهید. البته دقت داشته باشید که پول را به حساب شخصی واریز کنید که سند به نام اوست.

بعضا با استفاده از تشابه اسمی، کلاهبرداری در خرید خانه انجام می‌دهند. به همین جهت در این مورد نهایت دقت را داشته باشید و معامله را در بنگاه دارای مجوز انجام دهید. برای مشاوره‌ی رایگان در این باره با ما در تماس باشید.

با در نظر داشتن و توجه به نکاتی که در قسمت فوق به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانید نسبت به خرید آپارتمان، خانه و ملک با بهترین شرایط اقدام نمایید.

بهترین روش برای خرید آپارتمان، ملک و خانه

بهترین روش برای خرید آپارتمان، ملک و خانه

خانه‌دار شدن یکی از مواردی است که همه افراد تمایل دارند آن را تجربه کنند. به همین جهت توجه ویژه‌ای به شیوه‌ها برای خرید خانه دارند. در این قسمت به بررسی شیوه‌های مختلف و بهترین روش برای خرید آپارتمان، خانه و ملک می‌پردازیم.

1-دریافت وام مسکن: با دریافت وام مسکن می‌توانید قسمت مهمی از سرمایه لازم برای خرید آپارتمان و خانه را تامین کنید. به این صورت هم صاحب خانه می‌شوید و هم اینکه از نظر مالی تحت فشار قرار نمی‌گیرید.

2-پیش‌خرید خانه: از روش‌هایی که نیاز به سرمایه زیاد ندارد، می‌توان به پیش‌خرید اشاره کرد. در این روش شما یک واحد تکمیل نشده را خریداری می‌کنید. به این صورت که درصدی از هزینه را پرداخت می‌کنید و مابقی را به صورت اقساطی می‌پردازید.

3-مشارکت در ساخت خانه: می‌توانید در ساخت برخی پروژه‌ها برای خانه‌دار شدن شرکت کنید. اساس اصلی در ساخت تجربه، خوش‌نامی، دانش، مهارت و توانایی است.

در صورتی که توان پرداخت هزینه به صورت نقدی را داشته باشید، بهتر است که خانه را نقدا خریداری نمایید. در غیر اینصورت استفاده از سایر روش‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید صاحب خانه شوید.

تازه‌های خرید خانه و آپارتمان

اغلب برای به دست آوردن اطلاعات و اخبار، بهتر است که به وبسایت‌های معتبر مراجعه نمایید.

ما در وبسایت فرتاک، جدیدترین اخبار روز و اطلاعات مربوط به خرید خانه، آپارتمان و ملک را قرار می‌دهیم. تا بتوانید با خیال راحت نسبت به صحت اخبار، آن‌ها را دنبال کنید.

چه منطقه‌ای را برای خرید آپارتمان، ملک و خانه انتخاب کنیم؟

انتخاب منطقه از مواردی است که تاثیر زیادی در قیمت آپارتمان و ملک دارد. به همین دلیل برای خرید آپارتمان، ملک و خانه، بهتر است که در انتخاب منطقه دقت داشته باشید.

یکی از مناطق مهم برای خرید آپارتمان، ملک و خانه در تهران، منطقه 22 است. که پتانسیل لازم برای پیشرفت را در خود دارد و گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری و خرید خانه است.

همچنین منطقه‌ای که مورد توجه تعاونی‌های ساختمانی قرار گرفته باشد، به راحتی در آینده نزدیک رشد می‌کند. از طرفی در نظر داشتن شرایط آب‌وهوایی از موارد حائز اهمیت است.

دسترسی داشتن به راه‌های اصلی، امکانات رفاهی و… نیز بسیار مهم است و منطقه مد نظر بهتر است از این نظر مناسب باشد.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس