سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا مسکن؟

content
خلاصه محتوا:
5/5
به دلیل تورم بالا، یکی از دغدغه‌های همه سرمایه‎‌گذاری است، سرمایه‌گذاری خود به معنی خریداری چیزی به نیت افزایش سود در آینده‌ای نزدیک می‌باشد. سرمایه‌گذاری درست، بسیار قابل اهمیت است چون در آینده‌ای نزدیک سرمایه شما چندبرابر خواهد شد. سرمایه‌گذاری می‌تواند به شیوه‌های مختلفی مانند: سرمایه‌گذاری در مسکن، طلا، دلار و ارز بیت کوین و ..انجام شود. که ما قصد درایم در این مقاله به بررسی سرمایه گذاری روی مسکن و سرمایه گذاری روبیت کوین وپاسخ به این سئوال سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا مسکن ؟بپردازیم

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

امروزه به دلیل تورم بالا، یکی از دغدغه‌های همه سرمایه‎‌گذاری است. سرمایه‌گذاری خود به معنی خریداری چیزی به نیت افزایش سود در آینده‌ای نزدیک می‌باشد.

سرمایه‌گذاری درست، بسیار قابل اهمیت است چون در آینده‌ای نزدیک سرمایه شما چندبرابر خواهد شد. سرمایه‌گذاری می‌تواند به شیوه‌های مختلفی مانند: سرمایه‌گذاری در مسکن، طلا، دلار و ارز بیت کوین و ..انجام شود.

فاکتورهای مهمی مانند: نقدشوندگی و بازدهی مورد نیاز، درجه ریسک پذیری، افق سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه در دسترس بازار هدف می‌توانند در سرمایه‌گذاری تاثیر بگذارند.

 ما با سرمایه‌گذاری درست از بی ارزش شدن پول در برابر تورم جلوگیری می‌نماییم. در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا به دو نوع از سرمایه‌گذاری مانند مسکن و بیت کوین بپردازیم، مزایای هر کدام را بررسی کنیم و در نهایت آن‌ها را با هم مقایسه کنیم.

سرمایه گذاری در مسکن چیست؟

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری در مسکن است. در این متد فرد دارایی خود را به خرید مسکن اختصاص می‌دهد. فرد خریدار علاوه‌بر کسب سود حاصل از تغیر قیمت مسکن، می‌تواند با اجاره دادن آن یک منبع درآمد داشته باشد.

به عبارت دیگر سرمایه‌گذاری در مسکن یعنی فرد با سرمایه نقدی خود مسکنی را با هدف دریافت سود بیشتر در آینده خریداری می‌نماید.

مزایای سرمایه‌گذاری در مسکن

مزایای سرمایه‌گذاری در مسکن

سرمایه‌گذاری در مسکن از فواید متعددی برخوردار است. در ادامه با ما همراه باشید تا لیستی از مزایای سرمایه‌گذاری در مسکن را بیان کنیم.

 1. 1-کسب درآمد از طریق اجاره بهامسکن یک نوع دارایی محسوب می‌شود و داشتن آن باعث درآمد کلان می‌شود. به عبارت دیگر دارنده مسکن می‌تواند آن را اجاره دهد و به صورت ماهانه درآمد ثابت به دست آورد.
 2. 2-کسب درآمد از طریق پول رهن: کسی که مسکن دارد می‌تواند از رهن آن درآمد کسب کند به طوری که صاحب خانه رهن را دریافت می‌نماید و در بازار دیگر درآمد قابل توجهی را به‌دست می‌آورد.

3-به‌دست آوردن سود ناشی از تورم: هر حوزه‌ای برای سرمایه‌گذاری دارای تورم مختص به‌خود است که با شرایط کلی اقتصاد کشور در رابطه است. شما با سرمایه‌گذاری در مسکن باتوجه به شرایط تورم و اقتصادی کشور می‌توانید سود قابل توجهی را به دست آورید.

 • 4-بدون نیاز به دانش تخصصیسرمایه‌گذاری در اکثر بازارهای دیگر مانند: بازار ارزی مثل بیت‌کوین، بازار فرابورس و بورس و .. داشتن دانش ضروری است.

برای مسکن هم نیاز است که بدون آشنایی با خرید و فرش مسکن سرمایه‌گذاری نکنیم ولی دانشی تخصصی لازم نیست. همچنین از ریسک کمتری هم برخوردار است.

 • 5-تازه‌سازی مسکن و افزایش قیمت آنیکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در مسکن نوسازی آن است. یعنی شما از طریق نوسازی نمای بیرونی و داخلی یا اضافه کردن طبقات دیگر به آن باعث افزایش قیمت آن می‌شوید.
 • 6-لذت صاحب خانه شدنداشتن خانه علاوه‌بر امنیت زیاد دارای ریسک بسیار کمتری نسبت به بازار ارز، طلا و بورس و .. می‌باشد.

 اگر شما می‌خواهید صاحب خانه شوید می‌توانید از طریق یک تعاونی خوب مانند فرتاک در منطقه 22 تهران که بهترین منطقه برای سرمایه‌گذاری است اقدام نمایید.

 • 7-برخورداری از تسهیلات مسکناگر شما قصد سرمایه‌گذاری داشته باشید مسکن نسبت به ارز و طلا گزینه مناسب‌تری است چون به آن تسهیلات بانکی تعللق می‌گیرد ولی طلا و ارز وامی شاملش نمی‌شود.
 • 8-تنوع در سرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری در مسکن روش‌های مختلفی دارد برخی از این متدها عبارت‌اند از: شما می‌توانید از طریق خرید زمین و آپارتمان، خرید ملک قدیمی و مسکن مهر، خرید ملک اداری و تجاری و برخی موارد دیگر می‌توانند سرمایه‌گذاری نمایند.

 دقت نمایید که در بازار سرمایه‌گذاری موارد اولیه مانند درک قوانین جهت کسب سود اهمیت دارد. در بازارهای مالی مانند بازار ارز بیت‌کوین الگوریتم‌های بسیار سخت و پیچیده‌ای دارد که درک آن‌ها دشوار است ولی در بازار مسکن با دارایی فیزیکی سر و کله می‌دهیم که بیشتر افراد نسبت به قوانین آن اشنا هستند.

باتوجه به مزایاهای بیان شده اگر قصد سرمایه‌گذاری در مسکن را دارید می‌توانید از طریق شماره تماس‌های ذکر شده اقدام نمایید و از مشاوران متخصص ما در تعاونی فرتاک راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

 معایب سرمایه‌گذاری در مسکن

باید بدانید که سرمایه‌گذاری در هر چیزی علاوه‌بر مزایا می‌تواند معایبی هم داشته باشد. بنابراین سرمایه‌گذاری در مسکن هم دارای معایب‌هایی می‌باشد که در ادامه به برخی از این معایب خواهیم پرداخت.

 1. سرمایه‌گذاری در مسکن اولین عیبی که دارد نقدشوندگی پایین آن است. به عبارت دیگر فروش ملک خریداری شده به زمان بیشتری نیاز دارد تا نقد شود.
 2. داشتن سرمایه زیاد از دومین عیب این نوع سرمایه‌گذاری است. هرچند با دریافت وام مسکن این عیب پوشش داده می‌شود.
 3. این نوع سرمایه‌گذاری به صورت بلند مدت است. بدین صورت با بالا رفتن سن بنا امکان افت قیمت آن وجود دارد. در این صورت یک نوع ضرر محسوب می‌شود.

علاوه‌بر معایب بیان شده، مشکلات و دردسرهای دیگری مانند: صرف وقت، هزینه‌های پیگیری اداری، مقایسه قیمت و شرایط مسکن‌ها وجود دارد.

سرمایه گذاری در بیت کوین

یکی دیگر از متدهای سرمایه‌گذاری، ترید بیت کوین است. در اینجا تریدرها با خرید و فروش ارزها سود به‌دست می‌آورند. بعد از خرید بیت کوین آن را در کیف پول نگهداری می‌نمایند تا وقتی که قصد فروش آن را دارند.

مزایای سرمایه‌گذاری در بیت کوین

مزایای سرمایه‌گذاری در بیت کوین

قبل از سرمایه‌گذاری در بازار معاملات بیت کوین لازم است با مزیت آن آشنا شوید. در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا لیستی از  مزیت‌های آن را بیان نماییم.

 1. 1-امکان خرید خرددر این نوع سرمایه‌گذاری محدودیت سرمایه نداریم. یعنی شما می‌توانید این ارز را با کمک صرافی ایرانی و خارجی و سرمایه‌ای بسیار ناچیز خرید کنید.
 2. 2-معاف از مالیاتهیچ محدودیتی برای نگهداری از این ارز وجود ندارد و مالیاتی هم به آن تعلق نمی‌گیرد. به‌همین دلیل بسیاری از دولت‌ها با معاملات بیت کوین و رمز ارزها مخالفت می‌کنند.
 3. 3-سوددهی بدون محدودیتتغییرات قیمت بیت کوین قابل پیش‌بینی نیست چون از قوانین خاصی پیروی نمی‌کند.
 4. 4-امکان خرید و فروش آن به صورت آنلایندر صورت سرمایه‌گذاری بیت کوین، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز که اراده کنید به صورت مستقیم و بدون واسطه به خرید و فروش آن اقدام نمایید.

باتوجه به مزیت‌های بیان شده شما می‌توانید جهت سرمایه‌گذاری در ارز بیت کوین بهتر تصمیم‌گیری نمایید.

معایب سرمایه‌گذاری در بیت کوین

این نوع سرمایه‌گذاری از ریسک بالایی برخوردار است که معایب‌هایی دارد. یرخی از این معایب عبارت‌اند از:

 1. 1-وابستگی آن به بلاکچین:  جدید و بروزترین پدیده‌های بازار رمز ارزها بلاکچین است که ممکن است روزی از دسترس خارج شود.حتی بدون اینکه کارشناسان دلیلی برای آن پیدا کنند.
 2. 2-ریسک بالای آندر این نوع سرمایه‌گذاری قانونی برای قیمت‌گذاری وجود ندارد و ممکن است در یک روز شاهد ده درصد افزایش قیمت و یا افت قیمت باشیم. پس ریسک آن غیر قابل انکار است.
 3. 3-امنیتیکی از بزرگ‌ترین معایب ارزها امنیت آن می‌باشد. بدین صورت که صرافی‌های زیادی هک شده‌اند و ارزهای زیادی از بین رفته‌ است.

همانطور که مشاهده نمودید این نوع سرمایه‌گذاری علاوه‌بر مزایا معایب‌هایی هم دارد که برخی دیگر از معایب آن می‌توان به، بازاری پر از تقلب و کلاهبرداری، عدم مقبولیت در جوامع بزرگ، چالش‌های کار با فناوری‌های پیچیده و … اشاره نمود.

حالا که با مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در مسکن و بیت‌کوین آشنا شدیم می‌توانیم مناسب‌ترین حوزه را جهت سرمایه‌گذاری انتخاب نماییم.

آیا سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا مسکن؟

آیا سرمایه گذاری روی بیت کوین بهتر است یا مسکن؟

باتوجه به اطلاعات بیان شده در این مقاله می‌توانید جهت سرمایه‌گذاری، بهتر تصمیم‌گیری نمایید. در هنگام سرمایه‌گذاری در هر یک از این حوزه‌ها باید اطلاعاتی داشته باشید. این اطلاعات درباره خرید و فروش مسکن را از طریق تجربه یا صحبت کردن با سایر افراد و .. می‌توان کسب نمود.

همچنین اطلاعات در مورد معاملات بیت کوین که افراد تازه با آن آشنا شده‌اند را از طریق تحلیلگران به‌دست آورند.

شما باید جهت سرمایه‌گذاری باتوجه به عواملی مانند: میزان سرمایه و ریسک عمل نمایید. هرچند که مسکن از ریسک کمتری برخوردار است و نیازی به دانش تخصصی ندارد پس بهترین گزینه می‌باشد. جهت سرمایه‌گذاری در مسکن می‌توانید از طریق تعاونی فرتاک که معتبر است اقدام نمایید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس