تفاوت پروژه‌های تعاونی ساز و شخصی ساز چیتگر

content
خلاصه محتوا:
5/5
در پروژه‌های تعاونی ساز خیال شما از بابت سازنده و اعتبار آن راحت است. اما اعتماد کردن به یک پروژه شخصی ساز سخت‌تر است. سابقه و رزومه از موارد حائز اهمیت در این زمینه است. در حالت کلی پروژه‌های تعاونی ساز برای متقاضیان دارای قیمت مناسب‌تری است. در این پروژه‌ها سودی از شما گرفته نمی‌شود، اما در مقابل شما حق انتخاب واحد را به صورت مستقیم نخواهید داشت و شماره واحد شما طبق خوش‌حسابی تعیین می‌شود.در نهایت اینکه کدام پروژه را انتخاب نمایید، نیاز به بررسی شرایط و موقعیت دارد.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

انجام پیش‌خرید آپارتمان هم برای صاحب‌خانه شدن و هم برای حفظ ارزش سرمایه روشی است که در کشورهای تورمی به کار برده می‌شود.

در صورتی که تصمیم به پیش‌خرید ملک دارید، یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این مسئله است که آیا تعاونی ساز است یا شخصی ساز است.

به علت اهمیت این موضوع، تعاونی فرتاک این مقاله را گردآوری نموده که در آن به بررسی تفاوت پروژه‌های تعاونی ساز و شخصی ساز چیتگر پرداخته شده است.

در صورتی که تمایل به کسب آگاهی بیشتر در زمینه این دو نوع پروژه دارید، می‌توانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مشخصات پروژه‌های تعاونی ساز در چیتگر

مشخصات پروژه‌های تعاونی ساز در چیتگر

هدف تعاونی‌های مسکن‌ساز ساختن و تحویل واحد برای اعضای تعاونی است. به همین دلیل یک تعاونی به منظور کسب سود فعالیت نمی‌کند. تعاونی از تعدادی نماینده تشکیل شده است که از بین اعضا و از طرف آن‌ها انتخاب می‌شوند.

وظیفه این نمایندگان به ثمر رساندن پروژه به طریقی است که منفعت تمام اعضا را در پی داشته باشد.

در این پروژه‌ها، قیمت ساخت به شکل علی‌الحساب است و با توجه به اینکه سازندگان، نماینده تمام اعضا هستند و در پی کسب سود نیستند، از این رو تمامی اعضا قیمت را پرداخت می‌نمایند.

در ابتدا تمامی اعضا در پروژه‌های تعاونی ساز، دارای جایگاهی یکسان هستند و به همین دلیل، طبقه هیچکس معین نشده است. حتی در برخی از پروژه‌ها فقط یک نفر می‌تواند، متراژ دلخواه خود را انتخاب نماید.

انتخاب طبقه و واحد بنا به دلخواه نیست و طبق خوش حسابی در پرداخت اقساط، در انتهای پروژه مشخص می‌شود.

در پروژه‌های تعاونی ساز معمولا برای فروش واحدی وجود ندارد و تعاونی طبق اعضایی که دارد اقدام به ساخت‌وساز می‌نماید. به زبان ساده‌تر تعاونی‌ها براساس تعداد واحدهایی که مجوز گرفته‌ند‌اند، اقدام به جذب عضو می‌کنند و پس از اتمام زمان عضوگیری، واحد اضافه‌ای برای فروش ندارند.

پس از شروع یک پروژه برخی از اعضا اقدام به فروش سهام و امتیاز خود می‌کنند که قدرالسهم آن واحد است که به صورت امتیاز خرید و فروش در آپارتمان می‌شود. به همین دلیل در تعاونی‌های مسکن‌ساز دفتر فروش وجود ندارد.

مزایا و معایب پروژه‌های تعاونی ساز چیتگر

مزایا و معایب پروژه‌های تعاونی ساز چیتگر

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تعاونی ساز دارای مزایا و معایب خاصی است که در این بخش به بررسی آنها می‌پردازیم:

از جمله مزایای پروژه‌های تعاونی ساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سوددهی عالی
 • قسط‌بندی منطقی و به صرفه
 • حضور داشتن در فرایند ساخت‌وساز پروژه
 • منبع درآمد پایدار در طولانی مدت
 • سازنده قابل اعتماد است
 • نیازی به پرداخت سود به سازنده وجود ندارد

معایب پروژه‌های تعاونی ساز شامل:

 • نیازمند صرف زمان بیشتر برای ساخت
 • انجام تصمیمات پیچیده و زمان‌بر
 • این پروژه‌ها برای افرادی که به دنبال سود زیاد در کوتاه مدت هستند مناسب نیست
 • اطلاعات دقیقی از مشخصات واحد وجود ندارد

با توجه به مواردی که گفته شد، می‌توانید تصمیم درست و بهتری در این زمینه اتخاذ کنید تا در طولانی مدت سود مناسبی کسب کنید.

مشخصات پروژه‌های شخصی ساز چیتگر

مشخصات پروژه‌های شخصی ساز چیتگر

شخصی که اقدام به ساخت یک برج می‌کند، در ابتدا هزینه‌های زمین، تراکم، ساخت و… را محاسبه می‌کند و سپس قیمت نهایی هر متر مربع را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین این موضوع را در نظر داشته باشد که براساس نرخ تورم سالیانه، پس از اتمام پروژه به عددی برسد که سود مناسبی را به دست آورد.

با در نظر گرفتن تمامی فاکتورها، شخص یک شرایط درست و منطقی را در قالب یک پیشنهاد ارائه می‌دهد که برای خریداران هم جذاب باشد. بنا به دلایل فوق، سازندگان پروژه‌های شخصی قیمت  ساخت را به صورت قطعی در قرارداد ذکر می‌کنند.

به این معنی که قیمت در ابتدا تعیین شده و خریداران پس از گذشت زمان ملزم به پرداخت هیچ هزینه اضافه‌ای نمی‌باشند. فروشنده نیز موظف است واحد پیش‌فروش شده را با کیفیت مشخصی به خریداران تحویل دهد.

حتی اگر طی ساخت پروژه، افزایش قیمتی خارج از محاسبات رخ دهد، فروشنده اجازه افزایش قیمت را ندارد.

در پروژه‌های شخصی ساز چیتگر، در ابتدا به طور کامل مشخصات واحد،در قرارداد قید می‌شود و طرفین بر روی آن توافق می‌کنند. این مشخصات شامل: متراژ، طبقه، واحد، پارکینگ، انباری و… می‌شود.

همچنین در این پروژه‌ها علاوه بر قیمت و شرایط پرداخت پروژه، طرفین بر روی زمان تحویل نیز به توافق می‌رسند. براساس عرف، سازنده معمولا حدود 6 ماه زمان در قرارداد برای خود، تاخیر قائل می‌شود.

در صورتی که پس از این 6 ماه نیز نتواند، پروژه را تحویل دهد، براساس توافقات باید میزان ضرر و زیان را به خریداران پرداخت نماید.

مزایا و معایب پروژه‌های شخصی ساز چیتگر

پروژه‌های شخصی ساز نیز با توجه به شرایطی که دارند، مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای تصمیم‌گیری بهتر، می‌توانید به لیست مزایا و معایب این بخش نیز توجه داشته باشید.

مزایای پروژه‌های شخصی ساز چیتگر شامل:

 • کسب سود بالا در کوتاه مدت
 • تکمیل سریع‌تر به دلیل برنامه‌ریزی و مدیریت بهتر
 • مشخصات واحد به طور کامل در دسترس است.
 • دارای تعهد ضرر و زیان دیرکرد
 • مراحل دریافت سند سریع‌تر است.

معایب پروژه‌های شخصی ساز چیتگر به شرح زیر است:

 • امکان دارد سودها پایدار نباشند.
 • تمام فرایند تحت نظارت توسعه دهنده، نهفته انجام می‌شود و برای کسانی که به دنبال مشارکت در ساخت هستند، مناسب نیست.
 • درآمد پایدار ندارد.
 • به دلیل عدم دخالت اعضا در پروسه ساخت، ممکن است در طولانی مدت به سختی نگهداری شوند.
 • اعتماد به سازنده سخت است.

با توجه به لیست‌ محاسن و معایبی که در اختیار شما قرار دادیم، می‌‌توانید در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشید. در صورت وجود هر سوال و ابهامی نیز می‌توانید، از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با ما در ارتباط باشید.

تفاوت پروژه‌های تعاونی ساز و شخصی ساز چیتگر

تفاوت پروژه‌های تعاونی ساز و شخصی ساز چیتگر

با توجه به مباحث فوق که به بررسی مشخصات هریک از پروژه‌ها پرداختیم، اصلی‌ترین تفاوت پروژه‌های تعاونی ساز و شخصی ساز چیتگر، مشارکت در ساخت‌وساز می‌باشد.

 در یکی از این موارد مجری یک ارگان دولتی و یا اعضای تعاونی هستند و در مورد دوم یک شخص حقیقی است.

یکی دیگر از تفاوت‌های این دو، تفاوت در تامین سرمایه می‌باشد. در پروژه‌های تعاونی ساز تامین سرمایه با اعضا است و به صورت اقساط پرداخت می‌شود.

اما در پروژه‌های شخصی ساز، سازنده وظیفه تامین سرمایه را برعهده دارد. البته گاها اقدام به پیش‌فروش واحدها می‌نماید که خریدار باید به موقع آن را پرداخت کند.

پروژه‌ های شخصی ساز برای سرمایه‌گذاری بهتر هستند یا تعاونی ساز

همانطور که می‌دانید، سابقه و رزومه از موارد حائز اهمیت در این زمینه است. البته در پروژه‌های تعاونی ساز خیال شما از بابت سازنده و اعتبار آن راحت است. اما اعتماد کردن به یک پروژه شخصی ساز سخت‌تر است.

در حالت کلی پروژه‌های تعاونی ساز برای متقاضیان دارای قیمت مناسب‌تری است. در این پروژه‌ها سودی از شما گرفته نمی‌شود، اما در مقابل شما حق انتخاب واحد را به صورت مستقیم نخواهید داشت و شماره واحد شما طبق خوش‌حسابی تعیین می‌شود.

در نهایت اینکه کدام پروژه را انتخاب نمایید، نیاز به بررسی شرایط و موقعیت دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در این زمینه می‌توانید، از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

 همچنین با پر کردن فرم تماس می‌توانید، منتظر تماس از طرف همکاران ما باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس