معرفی پروژه دیپلمات

content
خلاصه محتوا:
5/5
در این مقاله تیم تحریه فرتاک به بررسی کامل جزئیاتی از پروژه دیپلمات که شامل مدل پیش‌فروش، نحوه پرداخت، موقعیت مکانی ،دسترسی‌ها، امکانات و... است، می‌پردازیم.در ادامه با ما همراه باشید تا پروژه‌های مشابه پروژه دیپلمات را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به منظور سرمایه‌گذاری انتخاب‌های بیشتری پیش روی خود داشته باشید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

طی چند سال اخیر پروژه‌های زیادی در منطقه 22 تهران ساخته شده‌اند و یا در حال ساخت هستند که هریک دارای مشخصات خاص خود هستند. افراد نیز بهتر است قبل از خرید و سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها اطلاعاتی درباره آن‌ها داشته باشند.

پروژه دیپلمات از جمله پروژه‌های در حال ساخت منطقه 22 تهران است که به صورت امتیازی خریدوفروش می‌شود. به منظور خرید واحد در این پروژه، می‌توانید تمامی جوانب را سنجیده و اقدام به پیش‌خرید نمایید.

در این مقاله که توسط تعاونی فرتاک گردآوری شده است، سعی داریم به بررسی تمامی جزئیات درباره این پروژه، همانند: مدل پیش‌فروش، جدول نظام پرداخت، امکانات و… بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، درباره پروژه دیپلمات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی پروژه دیپلمات

معرفی پروزه دیپلومات

این پروژه در حد فاصل بین دریاچه چیتگر و میدان ساحل قرار دارد. این برج تحت مدیریت تعاونی توسعه و عمران انصار سپاشهر در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود که در سال 1404 تحویل اعضا داده شود.

در حال حاضر این پروژه در مرحله فونداسیون است و برای ساخت اسکلت آن بتن در نظر گرفته شده است. 14 طبقه برای این پروژه در نظر گرفته شده است که هر طبقه شامل 8 واحد است و در کل برج دارای 84 واحد است.

متراژ واحدهای پروژه دیپلمات به صورت: 82 متری 2 خوابه، 115 متری 3 خوابه، 127 متری 3 خوابه و 140 متری 3 خوابه است. همچنین 147 پارکینگ نیز برای اعضا در نظر گرفته شده است.

مدل پیش‌فروش پروژه دیپلمات

تعاونی‌ها در ابتدای شروع کار، عضوگیری می‌کنند و اعضا را به صورت رایگان پذیرش می‌نمایند. این افراد در واقع واحدها را پیش‌خرید می‌کنند.

این پروژه، یک پروژه تعاونی‌ساز است و مدل پیش‌فروش آن به صورت پرداخت مبلغ اولیه و همچنین پرداخت هزینه کارگزاری است. پس از آن پیش‌خریدار اقساط را در زمان مقرر پرداخت می‌نماید. اقساط پروژه دیپلمات به صورت 2 ماه یکبار است.

قیمت امتیاز این پروژه نیز بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود و این قیمت در سال 1401 مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده است. در ادامه به بررسی جدول نظام پرداخت می‌پردازیم.

نحوه پرداخت در پروژه دیپلمات

قبل از شروع به کار در هر پروژه، یک جدول نظام پرداخت برای آن در نظر گرفته می‌شود. البته این مبالغ تحت تأثیر نرخ تورم نیز ممکن است تغییر کنند.

قیمتی که برای ساخت این پروژه در نظر گرفته شده است، 10 میلیون تومان به ازای هر 1 مترمربع به صورت علی‌الحساب است. به این معنی که هر مقدار بیشتر هزینه وجود داشته باشد، با اعضا محاسبه می‌شود.

اعضای این پروژه در سال 1400، مبلغ 460 میلیون تومان را به تعاونی پرداخت کرده‌اند و برای سال 1401 نیز به ازای هر 2 ماه، مبلغ 120 میلیون تومان پرداخت شده است. اقساط سال 1402 نیز به شرح زیر است.

جدول پرداخت سال 1402

تاریخ پرداخت سال 1402

مبلغ پرداخت

9/2/1402

165 میلیون تومان

20/4/1402

250 میلیون تومان

30/6/1402

250 میلیون تومان

9/9/1402

250 میلیون تومان

21/11/1402

250 میلیون تومان

در صورتی که اعضا اقساط را به موقع پرداخت نمایند، به عنوان عضو خوش‌حساب شناخته می‌شوند و به آن‌ها امتیاز مثبت تعلق می‌گیرد. امتیاز مثبت در زمان تحویل واحدها تأثیر دارد و شخص می‌تواند واحد بهتری را انتخاب کند.

موقعیت مکانی پروژه دیپلماتموقعیت مکانی پروژه دیپلمات

همان‌طور که اشاره شد، این پروژه در منطقه 22 تهران قرار گرفته است و هم اکنون در حال ساخت است.

پروژه دیپلمات سپاشهر در قسمت شمالی دریاچه چیتگر قرار دارد و دارای چشم‌اندازی عالی است. در واقع به لوکیشن قرارگیری این برج، رینگ دوم دریاچه گفته می‌شود.

از آنجایی‌که پروژه دیپلمات، در منطقه 22 واقع شده است و منطقه 22 نیز در شمال غربی تهران قرار دارد، به همین دلیل دارای آب‌وهوایی بسیار عالی است. این منطقه از جنوب به آزادراه تهران – کرج، از شما به بزرگراه شهید خرازی و از غرب به بزرگراه آزادگان منتهی می‌شود. در ادامه دسترسی‌های آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دسترسی‌های پروژه دیپلمات

پروژه دیپلمات در موقعیتی مناسب واقع شده است و به همین دلیل به مسیرهای اصلی دسترسی دارد. موقعیت قرارگیری، این برج در دریاچه چیتگر، میدان ساحل، بلوار شهید جوزانی شرقی، خیابان شمس تبریزی است.

این پروژه به اتوبان شهید همت، اتوبان شهید همدانی و اتوبان شهید فهمیده نیز دسترسی دارد که از راه‌های اصلی منطقه 22 هستند.

پروژه دیپلمات به ایستگاه‌های اتوبوس زیادی از جمله ایستگاه اتوبوس قائم، پایانه دریاچه، مطهری و ایستگاه اتوبوسرانی شقایق دسترسی مناسبی دارد. همچنین ایستگاه مترو چیتگر و ایستگاه بی‌آرتی پارک ملت از دیگر دسترسی‌های پروژه دیپلمات هستند.

امکانات پروژه دیپلمات

امکانات پروژه دیپلومات

از جمله لوکس‌ترین پروژه‌های منطقه 22، پروژه دیپلمات است که دارای امکانات متعددی است. از جمله این امکانات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی

سیستم هوشمند ساختمان

سالن ورزشی و بدنسازی اختصاصی

سالن چند منظوره

سالن برگزاری جلسات

آنتن مرکزی

اینترنت مرکزی فیبر نوری

لابی من 24 ساعته

پارکینگ و انباری اختصاصی و هوشمند

سیستم شوتینگ زباله

جاروبرقی مرکزی

سیستم محاسبه شارژ

همچنین این پروژه دارای سیستم تهویه فضای پارکینگ و طبقات منفی است که هوا در طبقات، متناسب بماند و گرم نشود. تعبیه امکانات عالی موجب شده که این پروژه در دسته پروژه‌های محبوب قرار داشته باشد.

تعاونی سازنده دیپلمات

تعاونی سازنده پروژه دیپلومات

این پروژه، توسط تعاونی توسعه و عمران سپاشهر درحال ساخت است. این تعاونی فعالیت خود را در سال 1397 آغاز کرد تا بتواند شرایط لازم برای خانه‌دار شدن افراد را فراهم نماید.

تعاونی توسعه و عمران سپاشهر علاوه بر پروژه دیپلمات، پروژه‌های دیگری را نیز در دست ساخت دارد و پروژه‌هایی را تکمیل کرده است که به دلیل کیفیت بالا و داشتن برنامه زمانی مناسب، رضایت اعضا را به خود جلب نموده است.

این تعاونی با بهره بردن از مشاوران و متخصصان مجرب در پروسه انجام کار، توجه و دقت زیادی را به انجام شدن امور به صورت اصولی دارد و همین نیز موجب شده بتواند با داشتن برنامه‌ریزی دقیق، تمامی پروژه‌های خود را کنترل کند.

پروژه‌های مشابه دیپلمات

همانطور که اشاره کردیم، این تعاونی در حال ساخت پروژه‌های متعددی است. همچنین در این منطقه پروژه‌های دیگری نیز وجود دارد که به این پروژه شباهت دارند. در این بخش تعدادی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم:

پروژه کامرانیه

این پروژه در مروارید شهر قرار دارد و در قالب  1 بلوک 27 طبقه طراحی شده است. 22 طبقه از این برج مسکونی، 4 طبقه پارکینگ و 1 طبقه نیز لابی است و در حالت کلی، دارای 220 واحد مسکونی است.

پروژه الهیه فرشته

این پروژه شامل 2 برج 31 طبقه است که 25 طبقه از آن مسکونی، 5 طبقه پارکینگ و 1 طبقه نیز لابی است. مجموع واحدهای مسکونی، این برج 300 واحد است، یعنی در هر طبقه 6 واحد وجود دارد.

پروژه افق فرتاک

این پروژه تحت مدیریت تعاونی کاشانه سازه فرتاک در حال ساخت است و در حال حاضر در مرحله پذیره‌نویسی است. این پروژه در قالب 2 برج 21 طبقه طراحی شده است که 16 طبقه از آن کاربری مسکونی دارد.

پروژه S2 سپاشهر

پروژه سفیر یا همان S2 اولین پروژه تعاونی سپاشهر است که در مروارید شهر واقع شده است و شامل 1 بلوک 31 طبقه است. این پروژه مجموعاً دارای 125 واحد است و متراژ واحدهای آن بین 130 تا 149 مترمربع است.

پروژه بانک ملی ایران

این پروژه در قالب 3 بلوک 22 طبقه طراحی شده است که 16 طبقه از آن مسکونی و 6 طبقه دیگر پارکینگ و لابی است. هر بلوک از این پروژه دارای 92 واحد است که متراژ آن بین 90 تا 117 مترمربع است.

همانطور که مشاهده کردید پروژه‌های متنوعی وجود دارند که از جنبه‌های مختلف به پروژه دیپلمات سپاشهر شباهت دارند. به‌منظور سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها می‌توانید از طریق تعاونی مربوطه اقدام نمایید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس