شرکت ساختمانی, فرتاک

تحلیل بازار کنونی مسکن
0 (0)

اخبار و اطلاع رسانی مسکن ، منطقه 22

بازار ملک و مسکن این روزها بسیار جالب است. همه بدنبال خرید هستند و تصورشان این است که روی موج بازار سوار هستند، بی خبر از اینکه همان شن های سبکی هستند که در گرداب ناآگاهی گرفتار شده اند و گویی جادو شده اند.

همان ملکی که سال گذشته با یک سوم قیمت و بازار آرام خرید نکرده اند را امروز با قیمت های باور نکردنی می خرند و جالب اینجاست که فروشنده هایی که تا دیروز هر روز پیگیری می کردند که ملک ما را بفروش امروز پای جلسه قرارداد یا نمی آیند یا اینکه می آیند و قیمت شان را از دیروز تا امروز تغییر می دهند و بالاتر می برند و عجبا که خریدار هم قبول می کند و می خرد.

منطقه 22 اما داستان دیگری است. منطقه 22 در تهران به مثابه جزیره ایست که منطقه آزاد نیز هست و با کل استان تهران مختصات و ابعاد بازار مسکن آن فرق دارد. در این جزیره که حول محور دریاچه ای شکل گرفته است بلندمرتبه هایی ساخته و در حال ساخت هستند که شمایل منطقه را به مدرن ترین شهرهای دنیا شبیه کرده است. اینجا زندگی جور دیگری جاریست. وارد که می شوید با تعدد رنگارنگی از گزینه های باورنکردنی روبرو می شوید، چه قصدتان سکونت باشد چه به نیت سرمایه گذاری  در بازار ملک آمده باشید دست خالی برنمی گردید، آنچه منطقه 22 را از کل تهران متمایز کرده است سبکی از زندگی است که به شما ارائه می دهد. وقتی که ساکن یک برج مدرن می شوید الگویی از امنیت و آسایش را تجربه می کنید که نمونه اش را تجربه نکرده اید.

 منطقه 22 الگوی تمام عیاری از توسعه پایدار و شهریت مدرن است. هر چه زمان می گذرد و پروژه های در حال ساخت پیشرفت فیزیکی بیشتری داشته باشند، نمودار خرید و فروش منطقه بالاتر می رود و این درصد پیشرفت جدای در درصد تورم و موج هایی است که کل شهر را درگیر می کند. منطقه 22 تهران همیشه بازار گرم است و آنکه هرگز ضرر نمی کند خریدار است.

افزایش 40درصدی هزینه های تولید مسکن 

ستاریان (کارشناس اقتصاد مسکن) درباره میزان افزایش هزینه‌های تولید در ماه های اخیر بیان کرد: در ماه‌های اخیر هزینه ‌های تولید بین 40 تا 55درصد افزایش یافته است.بنده روند 6 تا 10 درصد افزایش قیمت در ماه را تا پایان سال قطعی می دانم.اما جهش اصلی دربهار سال آینده خواهد بود که جهش بسیار بالایی خواهد بود،وی درباره حداقل هزینه ساخت هر متر مربع مسکن در شرایط فعلی گفت: اگر ساخت مسکن بسیار ساده را ملاک قرار دهیم، ‌حداقل متری یک میلیون و 600 هزار تومان و به طور متوسط 3 میلیون تومان برای ساخت هر متر مسکن باید هزینه کرد.این کارشناس اقتصاد مسکن در پاسخ به این سوال که با توجه به روند فعلی بازار و نوسان قیمت مصالح ساختمانی آیا تا پایان سال بر هزینه ساخت مسکن افزوده خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: با توجه به تورمی که پیش بینی می شود باید گفت تا پایان سال به حتم بر هزینه ساخت افزوده خواهد شد .ستاریان در مورد میزان افزایش قیمت مسکن در سال 1400 توضیح داد: بنده روند 6 تا 10 درصد افزایش قیمت در ماه را تا پایان سال قطعی می دانم. اما جهش اصلی دربهار سال آینده خواهد بود که جهش بسیار بالایی خواهد بود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم مشاوره