شرکت ساختمانی, فرتاک

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان
0 (0)

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بیمارستان مکانی است که افراد با اختلالات روحی و جسمی مختلف برای بهبود بیماری شان به آنجا مراجعه می کنند بنابراین دکوراسیون بیمارستان می تواند در روند افزایش بهبود وضعیت بیماران تاثیرگذار باشد.

بیمارستان ها دارای سه بخش عمومی و قسمت کارمندان و کلینیک هستند که طراحی دکوراسیون هر کدام از این بخش ها باید به شیوه ای اصولی انجام شود تا بیماران و کارمندان بیمارستان بتوانند در کمال آرامش بیشتر ساعات روز خود را بیمارستان سپری کنند.

بیمارستان بخش های مختلفی دارد اتاق بیماران یکی از خصوصی ترین بخش ها در فضا هر بیمارستان است که باید در طراحی دکوراسیون داخلی آن بیشتر از سایر بخش ها حساسیت به خرج داد زیرا بیماران بستری شده در بیمارستان بیشتر وقت خود را در اتاق بستری سپری می کنند.
یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار درطراحی دکوراسیون اتاق بستری بیماران رنگ ها هستند رنگ اتاق بستری می تواند روی روحیه بیماران تاثیر زیادی داشته باشد اگر رنگ اتاق بستری به شیوه ای اصولی انتخاب نشود ممکن باعث ایجاد اختلال در بیماران شود.

توجه داشته باشید که در هر بخش از بیمارستان باید از رنگ خاصی استفاده شود زیرا در هر کدام از بخش های بیمارستان اتفاق های مختلفی رخ می دهد. مدل پرده و رنگ کفپوش وطرح تخت خواب های اتاق بستری ازدیگر مواردی هستند که باید مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی بیمارستان قرار بگیرند.یکی از مهم ترین تجهیزات در اتاق بستری تخت خواب بیمار است که راحتی و کیفیت تخت و طرح و رنگ ملحفه های تخت از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در روحیه بیماران محسوب می شوند.

بخش پرستاری بعد از بخش بستری از مهم ترین مکان ها در طراحی دکوراسیون بیمارستان است که باید برای طراحی داخلی بخش پرستاری حساسیت های لازم را به خرج دهید. بهتر است برای بخش پرستاری از تم های رنگی مانند آبی و زرد و سبز که با رنگ سفید مخلوط شده اند استفاده کنید.

طراحی نورپردازی در دکوراسیون قسمت های مختلف بیمارستان یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا میزان نور کافی در محیط بیمارستان مانند رنگ می تواند روی روحیه کارمندان بیمارستان و بیماران تاثیرگذار باشد.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم مشاوره