کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان در چیتگر

content
خلاصه محتوا:
5/5
نمونه کلاهبرداری اتفاق افتاده کلاهبردار، ملک را به عنوان مهریه به همسرش می‌دهد و سپس همان ملک را می‌فروشد و به خارج از کشور می‌رود. بعد همسرش مهریه را به اجرا می‌گذارد و ملک را می‌گیرد و می‌فروشد و به خارج از کشور نزد شوهرش می‌رود و سر خریدار بی کلاه می‌ماند. یا آپارتمان را با تمام امکانات خریداری می‌کنید و سپس متوجه می‌شوید که تمام وسایل عاریه‌ای بوده‌اند که در نهایت مجبورید یا هزینه آن‌ها را بپردازید و در کار خلاف شریک شوید و یا خانه را بدون امکانات تحویل بگیرید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

متاسفانه طی چند سال اخیر تعاونی‌های زیادی در منطقه 22 چیتگر شروع به فعالیت کرده‌اند که به دلیل نداشتن سابقه کاری و رزومه، آغاز به فعالیت با افراد نا آگاه کرده و پای افراد کلاهبردار را به این حوزه باز نمودند.

از این رو جهت انجام پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر، بهتر است که دقت داشته باشید تا در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوید. ما در این قسمت به بررسی شرایط فراهم شده برای کلاهبرداری و چگونگی حفظ امنیت سرمایه در برابر کلاهبرداران می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

شرایط مناسب برای کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر

شرایط مناسب برای کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر

اغلب شرایط خاصی برای افراد کلاهبردار در حوزه مسکن وجود دارد که به راحتی می‌توانند اعتماد افراد را جلب کرده و سرمایه آن‌ها را بالا بکشند.

از جمله شرایط مناسب کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان در چیتگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نامشخص بودن قیمت ساخت در تعاونی‌ها: تعاونی‌ها غیر از چند درصد ناچیز، نباید هزینه بیشتری از خریداران دریافت نمایند. باز بودن قیمت ساخت در تعاونی‌ها موجب شده کلاهبرداران به راحتی بتوانند از این موقعیت سوءاستفاده نمایند.

تعیین نشدن زمان تحویل پروژه: اغلب در قرارداد تعاونی‌ها زمان تحویل پروژه مشخص شده، اما در حالت کلی هیچگونه ضررکردی برای تاخیر در تحویل در نظر گرفته نشده است.  این امر موجب سوءاستفاده کلاهبرداران می‌شود.

بهتر است توجه داشته باشید که افراد کلاهبردار و تعاونی نماها کارنامه ساخت ندارند، از این رو حین انتخاب یک تعاونی مناسب، توجه داشته باشید که در دام تعاونی نماها نیفتید.

اغلب کلاهبرداران با استفاده از شیوه‌های مختلفی همچون کلاهبرداری به صورت قولنامه‌ای، واگذاری وکالت کاری، متراژ غیرواقعی و… اقدام به بالا کشیدن سرمایه افراد می‌کنند. برای جلوگیری از این موضوع می‌توانید به مقاله‌ای با عنوان کلاهبرداری‌های خرید خانه  که باید بدانید مراجعه نمایید و آن را مطالعه کنید.

نمونه‌هایی از کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر

نمونه‌هایی از کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر

به طور معمول کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در این قسمت به شرح چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

کلاهبردار ملک را به عنوان مهریه به همسرش  می‌دهد و سپس همان ملک را می‌فروشد و به خارج از کشور می‌رود. بعد همسرش مهریه را به اجرا می‌گذارد و ملک را می‌گیرد و می‌فروشد و به خارج از کشور نزد شوهرش می‌رود و سر خریدار بی کلاه می‌ماند.

یا آپارتمان را با تمام امکانات خریداری می‌کنید و سپس متوجه می‌شوید که تمام وسایل عاریه‌ای بوده‌اند که در نهایت مجبورید یا هزینه آن‌ها را بپردازید و در کار خلاف شریک شوید و یا خانه را بدون امکانات تحویل بگیرید.

از طرفی افرادی که بدهی مالیاتی دارند، اداره مالیات با حکم قانونی اموال وی را مصادره می‌کند، اما تا زمان بازداشت سند 2 ماه طول می‌کشد. طی این مدت ملک را می‌فروشد و به خارج از کشور فرار می‌کند.

مثال‌های فوق نمونه‌هایی از کلاهبرداری پیش‌فروش آپارتمان در چیتگر هستند که هر روز بیش از پیش در حال انجام است. برای گرفتار نشدن در دام این کلاهبرداران توصیه می‌شود که معاملات خود را با نهایت دقت و با همکاری تعاونی‌های معتبر به انجام برسانید تا از شر کلاهبرداران در امان باشید.

چگونه در دام کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان در چیتگر نیفتیم؟

چگونه در دام کلاهبرداری پیش فروش آپارتمان در چیتگر نیفتیم؟

کلاهبرداران حوزه مسکن در همه جا حضور دارند و اغلب افراد بی تجربه گول آن‌ها را می‌خورند. در این قسمت به شرح نکاتی برای خرید و سرمایه‌گذاری امن می‌پردازیم.

تحقیق و بررسی درباره اعتبار و رزومه تعاونی: با بررسی مجوزهای تعاونی شما به راحتی می‌توانید از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید و معتبرترین تعاونی را جهت پیش‌خرید آپارتمان در چیتگر انتخاب نمایید. از این طریق در دام تعاونی نماها گرفتار نمی‌شوید.

مراجعه به دفاتر رسمی فروش: توصیه می‌شود در تمامی مراحل به دفاتر اصلی مراجعه کنید که با اسم کارگزاری شناخته می‌شوند.

مطالعه کامل قرارداد: متن قرارداد بسیار حائز اهمیت است و بهتر است که زمانی کافی و مناسب جهت مطالعه آن صرف کنید. باید بین طرفین به صورت واضح و روشن تمامی جزئیات تعیین شده باشد.

شرایط فروش و فسخ، میزان خسارت در صورت عملی نشدن تعهدات، زمان تحویل پروژه و… باید به طور دقیق و کامل در متن قرارداد عقد شده باشد تا در آینده موجب ایجاد دردسر نشود.

تحقیق درباره مشخصات ملک: خریدار باید نسبت به تمامی شخصات و جزئیات ملک تحقیق کند تا افراد کلاهبردار نتوانند متراژ غیرواقعی را به وی قالب کنند.

دقت در نقل و انتقال دفترچه خرید امتیاز: اغلب افرادی که تحت تعقیب کیفری و حقوقی هستند، به دلیل جلوگیری از ضبط اموالشان دفترچه مالکیت را به شخص دیگری می‌فروشند که در این صورت فرد خریدار دچار دردسر می‌شود.

برای جلوگیری از این اتفاق باید به دفاتر رسمی مراجعه نمایید و استعلام کلی از شرایط ملک بگیرید.

 برای جلوگیری از این دست اتفاقات، می‌توانید به مقاله قوانین پیش‌فروش ساختمان در وبسایت «fartak-company.com» مراجعه کنید و با مطالعه آن، به تمامی قوانین این حوزه دسترسی پیدا نمایید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس