شرکت ساختمانی, فرتاک
پیش‌ خرید آپارتمان در چیتگر

پیش‌ خرید آپارتمان در چیتگر
5 (1)

مشکل مسکن از جمله معضلاتی است که این روزها گریبان‌گیر شهرهای پرجمعیت شده. کارشناسان مربوطه برای حل این مشکل افزایش مناطق مسکونی شهر را پیشنهاد دادند. یکی از این مناطق که بسیار مورد توجه بوده، منطقه 22 است.

چرا باید انتخاب ما برای سکونت و سرمایه‌گذاری منطقه 22 باشد؟ آیا سرمایه‌گذاری در منطقه 22 سودآور است؟ تعاونی‌های منطقه 22، تعاونی‌های مطمئنی هستند؟

ممکن است این سوالات ذهن شما را درگیر کرده باشد. در این مقاله سعی بر بررسی پیش ‌خرید آپارتمان و سوددهی سرمایه‌گذاری مطمئن در محدوده چیتگر داریم. همراه ما باشید.

پیش ‌خرید ملک چیست؟

گاهی اصطلاحات پیش‌فروش و پیش‌خرید به جای هم استفاده می‌شوند. اما باید بدانیم پیش‌خرید املاک به معنی، خرید ملک قبل از تکمیل و ساخته شدن است. پیش‌خرید ملک یکی از چندین روش سرمایه‌گذاری است که می‌تواند در مسیری ایمن شما را به سود چند برابر برساند و در کنار سود نیز صاحب خانه شوید.

چرا تعاونی فرتاک را برای پیش‌خرید ملک انتخاب کنیم؟

باید در نظر داشته باشید که تعاونی‌ای که انتخاب می‎کنید یک تعاونی مطمئن باشد. ممکن است سرمایه‌ای که شما دارید تمام دارایی زندگی‌تان باشد، در نتیجه باید بدون ریسک عمل کنید.

تعاونی کاشانه‌ساز فرتاک با داشتن هویت حقوقی این اطمینان را در سرمایه‌گذاری به شما می‌دهد. از ویژگی‌های مهم که هر تعاونی مورد اعتمادی باید آن را رعایت کند، دقت به زمان‌بندی پروژه است. تحویل به موقع واحدهای پیش‌خرید شده موجب رضایت و اعتماد شما نسبت به تعاونی ما خواهد شد. اعضای تعاونی فرتاک در واقع همان سرمایه‌گذاران هستند  که اقدام به خرید ملک از ما کرده‌اند و اکنون رضایت خاطر آنها از تعاونی فرتاک 100% است.

انواع پیش‌ خرید ملک در منطقه چیتگر

انواع پیش‌ خرید ملک در منطقه چیتگر

در محدوده چیتگر شما با املاک شخصی‌ساز و تعاونی‌ساز رو به رو خواهید شد. تعاونی کاشانه‌ساز فرتاک از شرکت‌هایی است که شما با خیالی آسوده می‌توانید در آن سرمایه‌گذاری کنید. تعاونی فرتاک این بستر را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا  باتوجه به نیاز خود زمین، ‌برج‌، املاک مسکونی و تجاری را در محدوده چیتگر پیش‌خرید کنید.

منطقه چیتگر کجا قرار دارد؟

منطقه چیتگر یکی از محله‌های منطقه 22 تهران به شمار می‌رود که در شمال غربی تهران واقع شده است. منطقه چیتگر از شمال به اتوبان شهید همدانی، از جنوب به آزادراه تهران کرج، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب به پیکان شهر و آزادشهر منتهی می‌شود.

دسترسی‌ها و اماکن رفاهی منطقه چیتگر

منطقه چیتگر اماکن تفریحی و رفاهی متعددی را در خود جای داده است به همین دلیل یکی از مناطق گردشگری تهران محسوب می‌شود. از اماکن گردشگری منطقه چیتگر می‌توان به آبشار تهران و دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس اشاره کرد.

دریاچه مصنوعی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این منطقه به شمار می‌رود. این دریاچه دارای امکاناتی از قبیل اسکله قایقرانی، باشگاه ورزش‌های آبی، شهربازی و رستوران نیز در اطراف است.

از جاذبه‌های طبیعی می‌توانیم به پارک‌های جنگلی چیتگر، وردآورد، خرگوش دره، لتمان‌کن و بوستان جوانمردان اشاره کنیم.

وجود مراکز خرید متنوع مانند تهران مال، رزمال و بام‌لند بر محبوبیت این منطقه افزوده است. ایران مال نیز از مراکز تفریحی بسیار مدرن این منطقه می‌باشد که دارای مرکز خرید، مجتمع سینمایی، رستوران، مجموعه ورزشی و هتل است.

پیش‌خرید ملک در محدوده چیتگر

مهم‌ترین مفهومی که در این مقاله می‌توان به آن پرداخت، مفهوم حق امتیاز است. حق امتیاز عبارت است از:  هنگامی که مالکیت ملک حفظ می‌شود و از شخصی برای استفاده از آن ملک حق امتیاز گرفته می‌شود.

برای مثال: پروژه ای در سال 1395 قطعه زمینی را به قیمت 20 میلیارد تومان که قابلیت ساخت 200 واحد مسکونی برای 200 عضو را دارد، خریداری می‌کند. این به این معنی است که در سال 1395، هر عضو، برای خرید این زمین، مبلغ 100 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

 پس از 3 سال ، در سال 1398 ، همین قطعه زمین ، بنا به تورم و یا رشد میدانی و رشد منطقه‌ای( با در نظر گرفتن اینکه در این قطعه هیچ بنایی احداث نگردیده است)، 60 میلیارد تومان ارزش دارد.

ولی در سال 1398 چنانچه تعاونی در بدترین حالت اقدام به فروش همین قطعه زمین بکند، سرمایه هر عضو 3 برابر شده است. وقتی عضو جدید در سال 1398 اقدام به عضو شدن در تعاونی را بکند، می‌بایست سود عضو فروشنده را در قالب امتیاز در هنگام معامله پرداخت نماید.

قوانین پیش ‌خرید آپارتمان در چیتگر

این روزها دانستن مسائل حقوق پیش‌خرید به سبب افزایش میزان کلاهبرداری بسیار مهم و الزامی است. دلیل این کلاهبرداری‌ها این است که ملک قابل رویت نیست تا خریدار کلیه امکانات ملک را با مشاهده بسنجد. طبق قانون مذکور تنظیم قرارداد پیش‌خرید باید در دفتر ثبت اسناد رسمی صورت گیرد.

طبق این قانون مشاورین املاک نمی‌توانند اقدام به تنظیم قرارداد و دریافت ثمن( پول) کنند. در غیر این صورت شرایط صحت معامله دچار اختلال شده و طبق قانون معامله باطل اعلام خواهد شد. جزئیاتی که باید بر اساس قانون پیش ‌خرید آپارتمان به خریدار اعلام شود عبارتند از:

مشخصات مالک: مشابه هر قراردادی باید مشخصات طرفین در اسناد پیش‌خرید آپارتمان ثبت شود. اما در موضوع پیش‌ خرید آپارتمان باید روشن شود فردی که با عنوان پیش‌فروشنده حاضر شده صاحب سند یا سازنده ملک است. این احتمال نیز وجود دارد که فروشنده در واقع خودش فردی باشد که قبلاً ملک را پیش‌خرید کرده بوده است.

مشخصات و جزئیات آپارتمان: از آنجایی که در پیش‌فروش آپارتمان مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی ندارد، باید مشخصات و جزئیات دقیقی که بر اساس آن خریدار تصمیم گرفته و ملک نهایی را تحویل می‌گیرد، به صورت کامل درج شود. این مشخصات و جزئیات شامل موارد زیر است:

 • موقعیت مکانی
 • تعداد طبقات و واحدها
 • شماره طبقه و واحد
 • متراژ واحد و تعداد اتاق‌ها
 • نوع کاربری
 • پارکینگ و انباری
 • سیستم سرمایش و گرمایش
 • نمای ظاهری و بیرونی ساختمان
 • مصالح به کار رفته
 • مشخصات و جزئیات دکوراسیون داخلی مانند کابینت
 • زمان تحویل

سرمایه‌گذاری در ملک محدوده چیتگر

چندین سال قبل برای اینکه ترافیک موجود در تهران را کاهش داده و بستر لازم برای گسترش شهر را فراهم آورند، به شهردار وقت دستور داده شد تا مساحت این استان را افزایش دهد. در همین راستا بود که طرح احداث منطقه 22 در نزدیکی شمال شهر مورد بررسی قرار گرفت.

منطقه 22 تهران و الخصوص محدوده چیتگر دارای پتانسیل مناسب رشد می‌باشد. هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌تواند در خصوص سود حاصل از سرمایه‌گذاری در منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر عدد و رقم عنوان کند.

 تنها موردی که توسط تحلیلگران بیان می‌شود، سود زیاد در دوره کوتاه است. افق سرمایه‌گذاری در این منطقه بسیار روشن است زیرا عموم افراد که اندک سرمایه‌ای دارند و به دنبال یک سرمایه‌گذاری مطمئن و زود بازده هستند، پیشنهاد می‌شود تا سرمایه‌گذاری در منطقه 22 تهران و دریاچه چیتگر را جز ملاک‌های خود قرار دهند.

مزایا و امتیازهای پیش‌خرید ملک در چیتگر

مزایا و امتیازهای پیش‌خرید ملک در چیتگر

 • مزایای پیش‌خرید آپارتمان‌ها این است که این خانه‌ها قیمت کم‌تری را نسبت به خانه‌های آماده دارند. این میزان بین ۱۰ تا ۳۰ درصد است.
 • کسی که قصد دارد این خانه‌ها را خریداری کند می‌تواند قرارداد اقساطی ببندد و پول خرید مسکن را به‌صورت قسطی پرداخت کند. این گونه پرداخت برای خریدار بسیار راحت است و بهتر از این است که همه پول را یک‌جا پرداخت کند.
 • چون خانه هنوز به‌صورت کامل تکمیل نشده است خریدار می‌تواند حتی در روند ساخت خانه نظرات خود را هم اعمال کند. از وسایلی در ساخت خانه استفاده کند که به دلخواه خود استفاده شده است.

معایب پیش‌خرید ملک

 • در خریدن آپارتمان‌ها معمولا خریدار و فروشنده به اختلافات زیادی بر خواهند خورد.
 • در زمان پیش خرید آپارتمان‌ها هنوز به‌صورت کامل ساخته نشده‌اند و بنابراین همه معایب آن‌ها در زمان ساخت به چشم نمی‌آید.
 • ممکن است در پایان یافتن زمان ساخت ملک خریدار نسبت به آن رضایتی نداشته باشد. هم‌چنین ممکن است خانه آن‌طور که خریدار تصور می‌کرده است ساخته نشود.

تنظیم قرارداد پیش‌خرید ملک در چیتگر

پیش‌خرید آپارتمان باید به موجب سند رسمی انجام شود و تنظیم قرارداد باید در دفتر اسناد رسمی صورت گیرد.

 ماده ۳ قانون پیش‌فروش ساختمان:

« قرارداد پیش‌فروش و نیز قرارداد واگذاری حقوق و تعهدات ناشی از آن باید با رعایت ماده (۲) این قانون از طریق تنظیم سند رسمی نزد دفاتر اسناد رسمی و با درج در سند مالکیت و ارسال خلاصه آن به اداره ثبت محل صورت گیرد.»

در ماده ۲۴ قانون پیش‌فروش آپارتمان مقرر می‌دارد:

« مشاوران املاک باید پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را جهت تنظیم سند رسمی قرارداد پیش‌فروش به یکی از دفاتر اسناد رسمی دلالت نمایند و نمی‌توانند رأساً مبادرت به تنظیم قرارداد پیش‌فروش نمایند. در غیراین‌صورت برای بار اول تا یک‌سال و برای بار دوم تا دو سال تعلیق پروانه کسب و برای بار سوم به ابطال پروانه کسب محکوم می‌شوند.»

علاوه بر این موارد باید اضافه کرد در تعاونی‌های کاشانه ساز شما تنها قیمت تمام شده ملک را پرداخت می‌کنید و هزینه اضافه‌ای از شما گرفته نمی‌شود. باید ذکر کرد که در صورت عدم پرداخت اقساط یا وصول پول حق فسخ قرارداد نیز وجود دارد.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم مشاوره