پذیره نویسی منطقه 22

content
خلاصه محتوا:
5/5
پذیره‌ نویسی یا جذب سرمایه در زمینه پروژه‌های ساختمانی به معنای جمع‌آوری پول از سرمایه‌گذاران برای تأمین هزینه‌های اجرای پروژه و بهره‌مندی از منافع حاصله از آن است.پذیره نویسی منطقه 22 به معنای پیش‌خرید املاک منطقه 22 است و به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در مرحله خرید زمین و مراحل اولیه ساخت قرار دارند.به این معنی که شما عضو اول هستید و از شخص دیگری خرید نمی‌کنید و صاحب امتیاز اصلی خواهید بود.شما در هنگام ثبت نام باید مبلغی را برای خرید زمین و تراکم به صورت اقساط 3 تا 6 ماهه پرداخت کنید و پس از آن مبلغ اقساط ساخت به شما اعلام می‌گردد.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

منطقه 22 تهران، به دلیل آب و هوای مطلوب و موقعیت جغرافیایی مناسب و اجرای پروژه‌های تجاری و مسکونی زیاد، به عنوان یکی از مناطق محبوب و سودآور برای سرمایه‌گذاری در بخش مسکن شناخته می‌شود.

سرمایه‌گذاری در بخش مسکن منطقه 22 به دلیل وجود ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن، بازدهی بالایی را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

زمین‌های قابل ساخت زیادی در این منطقه وجود دارد و طبعا ساخت‌و‌ساز به سرمایه نیاز دارد، به همین دلیل سازنده‌ها اقدام به پیش‌فروش واحدهای خود برای جلب سرمایه می‌کنند و پروژه‌های پیش‌فروش به عنوان پذیره نویسی منطقه 22 معرفی می‌شوند.

سازنده پروژه‌های این منطقه معمولا به‌ صورت تعاونی می‌باشد، یکی از بهترین تعاونی‌های این منطقه، شرکت مهندسی فرتاک است که در زمینه طراحی و اجرای پروژه‌های تجاری، اداری و مسکونی فعالیت می‌کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی پذیره نویسی منطقه 22، مزایای آن و.. بپردازیم.

پذیره نویسی چیست؟

پذیره نویسی چیست؟

پذیره‌ نویسی یا جذب سرمایه در زمینه پروژه‌های ساختمانی به معنای جمع‌آوری پول از سرمایه‌گذاران برای تأمین هزینه‌های اجرای پروژه و بهره‌مندی از منافع حاصله از آن است.

در واقع، با پذیرش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی، سرمایه‌گذاران به عنوان شریک در پروژه درآمدزایی می‌کنند و خود هم از منافع آن بهره‌مند می‌شوند.

این فرآیند برای شرکت‌های ساختمانی و سرمایه‌گذاران می‌تواند، مزیت‌هایی داشته باشد. برای شرکت‌های ساختمانی، پذیرش سرمایه‌گذاری می‌تواند به عنوان یک راه حل برای تأمین منابع مالی به منظور اجرای پروژه‌های بزرگ باشد. همچنین این می‌تواند برای سرمایه‌گذاران یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری با بازده بالا و ریسک کم تلقی شود.

ثبتنام در پیش خرید منطقه 22mobile
desk ثبتنام در پیش خرید منطقه 22

پذیره نویسی منطقه 22

پذیره نویسی منطقه 22 به معنای پیش‌خرید املاک منطقه 22 است و به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در مرحله خرید زمین و مراحل اولیه ساخت قرار دارند.

به این معنی که شما عضو اول هستید و از شخص دیگری خرید نمی‌کنید و صاحب امتیاز اصلی خواهید بود.
شما در هنگام ثبت نام باید مبلغی را برای خرید زمین و تراکم به صورت اقساط 3 تا 6 ماهه پرداخت کنید و پس از آن مبلغ اقساط ساخت به شما اعلام می‌گردد.

مبلغ پروژه‌های پذیره نویسی در منطقه 22 بستگی به موقعیت قرارگیری پروژه‌ها دارد و دارای مبالغ مختلف و متنوعی است. هرچه پروژه‌ها به دریاچه نزدیک‌تر باشند مبلغ زمین بیشتر و تراکم بالاتر است.

مزایای پذیره نویسی منطقه 22

مزایای پذیره نویسی منطقه 22


همانطور که می‌دانید در منطقه 22 تهران به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوای مساعد، ساخت‌و‌سازهای زیادی در حال انجام است و تراکم جمعیت بالایی را نیز در خود جای داده است.

این منطقه جزو مناطق جدید تهران است و به دلیل پتانسیل بالا و وجود زمین‌های مناسب ساخت فراوان و سرعت پیشرفت زیاد، توجه عده زیادی را برای خرید خانه و ملک و سرمایه‌گذاری جلب کرده است.

یکی از دلایل اصلی مورد توجه قرار گرفتن این منطقه، وجود دریاچه چیتگر است. به دلیل جاذبه گردشگری بالای این دریاچه و وجود مکان‌های تفریحی و فروشگاه‌های زیاد، خرید ملک در این منطقه رو به افزایش است.

از جمله مراکز تفریحی و مراکز خرید که این منطقه را به جاذبه توریستی تبدیل کرده می‌توان به؛ دریاچه چیتگر، باملند، ایران مال، مجتمع طوبی، بوستان جوانمردان، آبشار تهران و پارک جنگلی چیتگر اشاره کرد.

تعاونی‌های مسکن توانسته‌اند، با ساخت‌وسازهای مناسب در این منطقه، توجه عده زیادی از سرمایه‌گذاران و خریداران ملک را جلب کنند.

شرکت در پذیره نویسی این منطقه از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است، زیرا قیمت تمام شده پروژه‌های این منطقه کاملا مناسب است و سود سرشاری را نصیب خریدار می‌کند.

ضمن اینکه با توجه به پیشرفت سریع منطقه و آینده درخشانی که برای آن پیش بینی می‌شود، سرمایه‌گذاری در آن کم‌ریسک و امن است.

اگر شما هم با توجه به توضیحات بالا، به این سرعت پیشرفت و شرایط استثنایی منطقه 22 علاقمند شده‌اید و خواهان سرمایه‌گذاری و یا خرید ملک و زندگی در این منطقه هستید، بهترین راه، بررسی پذیره نویسی‌های آن و پیش خرید یک آپارتمان مناسب است.

راه‌های پذیره نویسی منطقه 22

راه‌های پذیره نویسی منطقه 22

برای سرمایه‌گذاری و پیش خرید ملک در منطقه 22 ابتدا باید تعاونی‌های فعال در منطقه را شناسایی و نحوه عملکرد آنها را بررسی کرد. بهترین راه برای این کار، نگاه کردن به پرونده آنها و بررسی پروژه‌هایی است که تحویل داده‌اند.

توجه به تعهدات سازندگان اهمیت بالایی دارد. در قرارداد باید نکاتی مانند، مراحل ساخت، متریال مورد استفاده و زمان تحویل که یکی از مهمترین موارد است ذکر شود.

برای شرکت در پذیره نویسی و ثبت نام در پروژه‌های جدید، باید اخبار مربوط به پیش‌خرید ملک در این منطقه را دنبال کرد که از طریق رسانه‌ها و اینترنت اعلام می‌شود.

سپس باید با توجه میزان سرمایه و مبلغ و تعداد اقساط تعیین شده برای پروژه، نسبت به ثبت نام اقدام کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که اقساط تعیین شده فقط مربوط به مبلغ زمین پروژه است و هزینه ساخت‌و‌ساز بعدا محاسبه و اعلام می‌گردد.

برای اطلاع از قیمت نهایی پروژه می‌توانید با فروشنده صحبت کنید و سعی کنید از کار با تعاونی‌‌هایی که سابقه خوبی ندارند اجتناب کنید.

گاهی اوقات ممکن ثبت‌نام کنندگان به دلایل مختلف، توان پرداخت اقساط را نداشته باشند و یا بخواهند امتیاز خود را به دیگری واگذار کنند. از آنجا که این پروژه‌ها قابلیت واگذاری دارند، نگرانی از این بابت وجود ندارد.

بنابراین هر زمان که ثبت‌نام کنندگان بخواهند، می‌توانند امتیاز پروژه خود را به شخص دیگری بدهند و پول خود را پس بگیرند.

سوالات متداول

از آنجا که سرمایه‌گذاری در بخش مسکن منطقه 22 یکی از سرمایه‌گذاری‌های پرسود چندسال اخیر بوده است، افراد زیادی تمایل به پیش‌خرید ملک در این منطقه دارند و طبعا سوالات زیادی در این مورد مطرح می‌شود. ما در اینجا سعی کرده‌ایم به چند سوال پرتکرار در این زمینه پاسخ دهیم.

آیا پذیره نویسی منطقه 22 امن است؟

بله، به دلیل پتانسیل بالای ساخت‌و‌ساز و سرعت پیشرفت منطقه، سرمایه‌گذاری در آن امن و کم‌ریسک محسوب می‌شود. مشروط بر اینکه با تعاونی‌های قابل اعتماد کار کنید و قبل از امضای قرارداد مفاد آن را به دقت مطالعه کنید.

در قرارداد پذیره نویسی چه نکاتی باید ذکر شود؟

در قرارداد پذیره نویسی باید نکاتی مانند؛ تعهد به ضرر و زیان سرمایه‌گذار، مدت انجام پروژه، نوع مصالح استفاده شده، تعهد به تحویل سند و درج پلاک ثبتی حتما ذکر شود.

چه تعاونی‌هایی برای پذیره نویسی منطقه 22 امن هستند؟

تعاونی فرتاک، از تعاونی‌های بسیار معتبر منطقه 22 می‌باشد که بیشتر پروژه‌‌های خود را در این منطقه انجام داده است و با قراردادی شفاف، تمام مراحل ساخت و تحویل پروژه را تضمین می‌کند.

این تعاونی پروژه‌های مختلفی با کاربری‌های تجاری و اداری تحویل داده است. از پروژه‌های تمام شده این تعاونی می‌توان به برج دوقلوی فرتاک و پروژه افق فرتاک اشاره کرد.

مجتمع تجاری المپیا واقع در میدان المپیک یکی از پروژه‌های در حال ساخت این تعاونی است که آینده درخشانی دارد.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس