وکیل پیش فروش آپارتمان

content
خلاصه محتوا:
5/5
وکیل پیش‌فروش آپارتمان از جمله افراد متخصص و حرفه‌ای در جامعه وکلا می‌باشد. این وکلا طی سال‌های اخیر نقش موثر و زیادی را در محاکم قضایی و دادگستری داشته‌اند و پرونده‌ها را در شرایط مناسب و خوبی پیش‌ برده‌اند.وکیل پیش‌فروش آپارتمان وکیلی است که مشکلات زیادی در زمینه خرید و فروش یا دردسرهای حقوقی و قانونی نیز با کارهمراه باشد ممکن است اتفاق بیافتد به شما کمک کند. وکیل‌ها نقش موثری در معاملات پیش‌فروش و پیش‌خرید دارند. همانطور که می‌دانید در زمینه خرید و فروش مشکلات زیادی ممکن است اتفاق بیافتد و یا دردسرهای حقوقی و قانونی نیز با کار همراه باشد. این مسائل و مشکلات را بهتر است به وکیل پیش‌فروش آپارتمان بسپارید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

وکیل پیش فروش آپارتمان

طی سال‌های اخیر به علت ازدیاد آپارتمان‌سازی و افزایش قراردادها و معاملات پیش‌فروش آپارتمان، مشکلات و چالش‌های زیادی برای افراد به وجود آمد. همچنین روند انجام پیش‌فروش به خودی خود لازمه داشتن آگاهی نسبت به قوانین و مقررات است.

وکیل پیش‌فروش آپارتمان در جرگه وکلایی است که می‌تواند برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل و چالش به شما کمک کند. به همین جهت تعاونی فرتاک این مقاله را برای شما جمع‌آوری نموده تا با وکیل پیش‌فروش آشنایی پیدا کنید.

در ادامه به بررسی نقش وکیل، مزایا و معایب همکاری با وی، نکات و موارد حائز اهمیت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

وکیل پیش‌فروش آپارتمان کیست؟

وکیل پیش فروش آپارتمان کیست

وکیل پیش‌فروش آپارتمان از جمله افراد متخصص و حرفه‌ای در جامعه وکلا می‌باشد. این وکلا طی سال‌های اخیر نقش موثر و زیادی را در محاکم قضایی و دادگستری داشته‌اند و پرونده‌ها را در شرایط مناسب و خوبی پیش‌ برده‌اند.

همانطور که می‌دانید آپارتمان‌سازی هر روزه افزایش می‌یابد و افرادی که تقاضای دریافت آپارتمان دارند نیز بسیار زیاد شده‌اند. از آنجاییکه افراد زیادی اقدام به پیش‌خرید می‌کنند، پرونده‌های مربوط به دعوای پیش‌خرید و پیش‌فروش آپارتمان بسیار بیشتر از دیگر پرونده‌ها است.

به همین دلیل به یک شخص متخصص برای حل این پرونده‌ها نیاز داریم. این شخص وکیل پیش‌فروش آپارتمان است. این وکیل در جریان دعاوی دارای نقشی مهم و موثر است. این شخص تمام جریان را به صورت حرفه‌ای و تخصصی مورد بررسی قرار می‌دهد و یک راه حل قانونی برای آن پیدا می‌کند.

نقش وکیل در خرید و فروش آپارتمان

وکیل‌ها نقش موثری در معاملات پیش‌فروش و پیش‌خرید دارند. همانطور که می‌دانید  در زمینه خرید و فروش مشکلات زیادی ممکن است اتفاق بیافتد و یا دردسرهای حقوقی و قانونی نیز با کار همراه باشد. این مسائل و مشکلات را بهتر است به وکیل پیش‌فروش آپارتمان بسپارید.

وکیل می‌تواند به راحتی کار را اصولی و سریع پیش ببرد. از جمله نقش‌های اصلی وکیل رسیدگی به مسائل و مشکلات قانونی در پیش‌فروش آپارتمان است. این شخص با بررسی صحیح بودن سندها و مدارک قانونی و امضاها، از درست بودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌کند.

وکیل‌ها می‌توانند در امور دیگری همچون؛ مذاکرات قیمتی، مسائل مالیاتی و… نیز به خریدار و فروشنده کمک کند. این افراد می‌توانند با انجام راهنمایی درست از صرف هزینه اضافی جلوگیری نمایند. همچنین مشتریان خود را در به فروش رساندن ملک با بهترین قیمت نیز یاری می‌کنند.

شما با همکاری یک وکیل خوب می‌توانید، معاملات پیش‌فروش و پیش‌خرید آپارتمان را به بهترین شکل پیش ببرید و تمامی مراحل را به صورت قانونی انجام دهید.

مزایای استفاده از وکیل پیش‌فروش آپارتمان

مزایای استفاده از وکیل پیش فروش آپارتمان

همکاری با وکیل پیش‌فروش آپارتمان مزایای بسیاری دارد. شما با انجام این همکاری از درست بودن روند امور اطمینان حاصل می‌کنید و معامله خود را با آرامش انجام می‌دهید.

از دیگر مزایای انجام این امر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-همکاری و کمک در انجام معامله: همکاری با یک وکیل مجرب به شما کمک می‌کند تا به دور از دغدغه و چالش تمامی مراحل معامله را به راحتی انجام دهید.

2-داشتن دسترسی به منابع حقوقی: وکلای مجرب و کار بلد از منابع حقوقی، قوانین و مقررات آگاهی دارند و به همین جهت با استفاده از کمک آن‌ها امور را به بهترین وجه ممکن پیش می‌برند.

3-مشاوره قیمتی: این وکلا با توجه به اطلاعاتی که درباره شرایط بازار دارند، می‌توانند در قیمت‌گذاری درست و مناسب به شما کمک کنند.

4-عملکرد حرفه‌ای: به منظور پیشگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکل و خساراتی وکیل به صورت حرفه‌ای عمل کرده و تمامی اسناد و مدارک لازم را به بهترین شیوه تهیه می‌کند.

معایب همکاری با وکیل پیش‌فروش آپارتمان

در کنار مزایایی که همکاری با یک وکیل مجرب ممکن است داشته باشد، معایبی نیز وجود دارد که قبل از شروع همکاری بهتر است به آن‌ها توجه داشته باشید. از جمله این موارد می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

1-صرف هزینه: بهره بردن از خدمات وکلا هزینه‌بر است. شما باید این هزینه را براساس سودهایی که در انجام معامله به دست می‌آورید، بسنجید.

2-فقدان ثبات در قیمت‌ها: قیمت‌های بازار برای پیش‌فروش تغییرات زیادی دارند. پس از نوشتن قرارداد با وکیل ممکن است، قیمت مد نظر تغییر کند و در نهایت ممکن است موجب ایجاد مشکل شود.

3-نداشتن کنترل بر روند معاملات: در همکاری با وکیل تقریبا تمام امور و تصمیمات به وکیل سپرده می‌شود و شما به عنوان فروشنده کنترل کمتری بر معاملات دارید.

حتی با وجود معایبی که وجود دارد، همکاری با یک وکیل پیش‌فروش آپارتمان می‌تواند به شما در انجام یک معامله بدون چالش و سریع کمک کند.

نکات حقوقی حائز اهمیت برای وکیل پیش‌فروش آپارتمان

خرید و فروش آپارتمان از جمله موارد مهم در حقوق مسکن است. وکیل‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند بهتر است به نکات حقوقی مهم و خاصی توجه داشته باشند. در این قسمت برخی از این نکات را شرح می‌دهیم:

1-قرارداد فروش: قسمت اصلی در سند فروش، قرارداد است. وکیل از این مسئله که تمام جزئیات و شرایط براساس نظر مشتری باشد، اطمینان حاصل می‌کند و پیشنهادات را بررسی می‌کند.

2-بررسی مدارک: در زمان فروش آپارتمان وکیل مدارک مربوطه را بررسی کرده و از وجود تمامی مدارک و اسناد اطمینان حاصل می‌کند.

3-مالیات: حین فروش آپارتمان مالیات‌ها به صورت کامل توسط وکیل بررسی می‌شوند تا به درستی و در زمان مناسب پرداخت شوند.

4-انجام مذاکره با خریدار: بهتر است وکیل دارای نقشی فعال در انجام مذاکرات با خریدار باشد و بهترین موقعیت را برای مشتری به انجام برساند.

5-حقوق مشتری: حفظ منافع مشتری از جمله مسئولیت‌های یک وکیل پیش‌فروش آپارتمان است.

6-حل اختلافات: وکیل مجرب وکیلی است که در زمان رخداد اتفاقات حین فروش، نقش اکتیوی داشته باشد.  

حضور وکیل پیش‌فروش آپارتمان چه ضرورتی در جریان دعوا دارد؟

چرایی ضرورت حضور وکیل پیش فروش آپارتمان در دعاوی

در صورتی که در زمان خرید آپارتمان دچار مشکل و دعوای قضایی شدید، می‌توانید به کمک وکیل پیش‌فروش آپارتمان مشکل را راحت‌تر حل نمایید. زیرا در این دعاوی قرارداد مجددا تحلیل شده و فقط وکیل می‌تواند شما را راهنمایی کند.

بررسی دقیق و کامل قرارداد، بررسی امضا، مغایرت قرارداد، مشکلات سند، همچنین هزینه وابسته و… از مواردی است که یک وکیل به خوبی برای شما انجام می‌دهد.

از دیگر موارد و نکات مهمی که یک وکیل باید در نظر داشته باشد شامل فاکتورهای زیر است:

1-شرایط اولیه خرید و فروش: وکیل در ابتدا شرایط خرید و فروش همانند؛ زمان تحویل، قیمت و… را شناسایی می‌کند.

2-مفاد قرارداد: یک وکیل مجرب با داشتن دقت در مقررات پیش‌فروش آپارتمان، شرایط آن را مورد بررسی قرار دهد.

3-مسئولیت طرفین: بررسی مسئولیت طرفین همانند؛ مسئولیت‌های مالی، عمرانی و… نیز بر عهده وکیل است.

4-تضمینات قرارداد: بررسی و توجه به تضمینات قرارداد مانند؛ تضمینات کیفیت، عمرانی، قانونی و… نیز از وظایف وکیل است.

شما با استفاده از وکیل پیش‌فروش آپارتمان می‌توانید، قسمت زیادی از مسئولیت را از دوش خود بردارید تا وکیل با کیفیتی بالاتر آن را برای شما انجام دهد.

اگر وکیل پیش‌فروش آپارتمان نداشته باشیم چه می‌شود؟

امروزه تخلفات حقوقی متعددی در زمینه پیش‌فروش آپارتمان اتفاق می‌افتد. همچنین کلاهبرداری‌‌های زیادی در خرید خانه به علت عدم امکان مشاهده آپارتمان‌ها نیز وجود دارد. زیرا خریدار هیچ اطلاعی از میزان کیفیت نهایی کار ندارد.

به همین جهت می‌توانید با دریافت همکاری از وکیل پیش‌فروش آپارتمان، قراردادهای اصولی و واضح را تنظیم کنید. زیرا برای جلوگیری از ایجاد دعوا باید برخی جزئیات و شروط ذکر شوند.

در صورتی که وکیل پیش‌فروش نداشته باشیم، ممکن است مشکلات زیادی به وجود بیاید. به همین جهت برای جلوگیری از ایجاد اختلاف و مشکلات بهتر است که با یک وکیل مجرب همکاری داشته باشید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس