معرفی منطقه گرمدره

content
خلاصه محتوا:
5/5
گرمدره یکی از شهرهای استان البرز با آب و هوای بسیار خنک‌تری نسبت به شهر‌های اطراف با طبیعت همیشه سبز و سرزنده همراه با آثار تاریخی به جا مانده است. ما در تیم مهندسی فرتاک قصد داریم با بررسی بافت شهری، محلات مانند امیرآباد و کوهک و.. .، دسترسی ها و زیر ساخت ها، اماکن تاریخی و گردشگری همچون بقایای قلعه سالار و...، طبیعت و آب و هوا و به معرفی پروژه های فعال فرتاک مانند برج های دوقلوی فرتاک برای شما عزیزان میپردازیم تا به شما در یک سرمایه گذاری موفق کمک کنیم

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

گرمدره یکی از شهرهای استان البرز است. این شهر در امتداد منطقه 22 تهران به سمت کرج واقع شده است. در دهه‌های گذشته کلانشهر تهران به عنوان قطب جذب جمعیت در ایران، مانع توزیع امکانات و جمعیت به دیگر شهر‌های اطراف خود گردیده است. با این حال، شهر گرمدره در چند سال اخیر شاهد رشد و پیشرفت چشمگیری بوده است.

این شهر از آب و هوای بسیار خنک‌تری نسبت به شهر‌های اطراف خود بهره‌مند است. در واقع  نام گرمدره به خاطر گرمای هوای این ناحیه بر آن گذاشته نشده است؛ بلکه دلیل خونگرمی مردم این دیار، بر این منطقه نام گرمدره نهاده‌اند.

طبیعت همیشه سبز و سرزنده این شهر محلی آرام و بسیار مناسب را جهت سکونت فراهم نموده است و آن را به یکی از مقاصد طبیعت‌گردی در غرب منطقه 22 تهران تبدیل کرده است.

از آثار تاریخی به جا مانده در گرمدره می‌توان به قلعه سالار و کلاه فرنگی اشاره کرد. بلوار امیرآباد یکی از مهم‌ترین خیابان‌های گرمدره است که بیشتر مراکز درمانی و بازار‌های خرید در آن واقع شده است.

پتانسیل بالای این شهر در ساخت‌وساز و وجود زیرساخت‌های کافی برای توسعه، باعث شده سرمایه‌گذاری‌های زیادی در آن انجام شود. به گونه‌ای که بسیاری از تعاونی‌های مسکن منطقه 22 تهران، اقدام به ساخت پروژه و پیش خرید آپارتمان در گرمدره کرده‌اند.

این مقاله به صورت تخصصی توسط تیم تحریریه فرتاک نوشته شده است و در آن به بررسی جامع شهر گرمدره از چند جنبه تاریخی فرهنگی، آب و هوا و طبیعت آن و آینده سرمایه‌گذاری در این شهر پرداخته شده است.

گرمدره شهری درحال توسعه

گرمدره شهری درحال توسعه

شهر گرمدره در 22 کیلومتری کرج و در فاصله 25 کیلومتری غرب تهران قرار دارد. گرمدره در سال 1383 تبدیل به شهر شد. طبق آخرین سرشماری که در سال 1395 انجام شده، جمعیت این شهر حدود 15000 نفر بوده است.

با توجه به هجوم جمعیت و تمایل روزافزون مردم تهران به ساکن شدن در این شهر، جمعیت گرمدره، درحال حاضر حدود 17000 نفر برآورد می‌شود.

گرمدره شهر کوچکی است؛ اما بافت شهری آن متشکل از آپارتمان‌ها ویلا‌ها و ساختمان‌های لوکسی است که نظیر آنها در تهران نیز به سختی یافت می‌شود.

گرمدره به دلیل نزدیکی به تهران بسیار مورد توجه افرادی است که نمی‌خواهند ساکن تهران و درگیر شلوغی و آلودگی‌های آن باشند؛ اما نیاز دارند دسترسی سریعی به تهران داشته باشند.

این شهر پتانسیل بسیار زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد. تعاونی‌های مسکن ساز منطقه 22 نیز متوجه اهمیت و آینده روشن این شهر هستند و سرمایه‌گذاری‌های زیادی در گرمدره درحال انجام است.

محلات منطقه گرمدره

گرمدره در گذشته یکی از روستاهای استان تهران محسوب می‌شد که پس از ترکیب با کوهک، امیرآباد، سعادتیه و … گسترش یافت و در سال 1383 در محدوده استان البرز قرار گرفت و به شهر گرمدره تبدیل شد. این شهر از چندین محله تشکیل شده است که اسامی آن‌ها به شرح زیر است:

 • امیرآباد
 • کوهک
 • گرمدره
 • ناصریه
 • تاج بخش
 • سعادتیه

در محلات امیرآباد و کوهک شاهد بافت بومی خاصی هستیم که در دیگر مناطق دیده نمی‌شود. در محله‌های سعادتیه آپارتمان‌ها به صورت تازه‌ساز هستند و بافت مسکونی این منطقه به شکل نوساز و درحال ساخت می‌باشد و امکانات متعددی در این محدوده واقع شده است.

دسترسی‌ها و زیرساخت‌های گرمدره

گرمدره گذر 2 محور ارتباطی تهران کرج است و از اهميت استراتژيکی بالايی برخوردار می‌باشد.

از ایستگاه‌های متروی تهران کرج که در شهر گرمدره واقع شده است می‌توان به: ایستگاه گرمدره و اتمسفر اشاره کرد که رفت و آمد ساکنین گرمدره را به مراکز کلان‌شهر‌های تهران و کرج را بسیار تسهیل می‌کند.

این شهر به 3 اتوبان مهم که از تهران به کرج و شمال است، دسترسی دارد. این آزادراه‌ها شامل: لشکری، تهران کرج و خرازی می‌باشند. وجود این بزرگراه‌ها دسترسی ساکنین گرمدره به منطقه 22، دریاچه زیبای چیتگر، مراکز تفریحی و تجاری چیتگر مانند: ایرانمال را به طرز چشمگیری آسان نموده است.

اماکن تاریخی و گردشگری شهر گرمدره

این شهر از زیرساخت‌های لازم برای توسعه برخوردار است و درمانگاه‌ها و داروخانه‌های شبانه‌روزی به اندازه نیاز ساکنین و فراتر از آن را در خود جای داده است.

مدارس تازه‌ساز در تمامی مقاطع و در همه‌ محلات این شهر وجود دارد. شهر گرمدره از تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم مانند: بیمارستان و مدارس در تمامی مقاطع جهت آسایش ساکنین در این منطقه بهره‌مند است.

از طرف دیگر کوچه‌بندی‌ و خیابان‌های نوساز این شهر، چهره زیبایی به آن بخشیده است. البته ناگفته نماند که ساکنین این شهر توجه ویژه‌ای به نظافت و زیبایی محل سکونت خود دارند.

اماکن تاریخی و گردشگری شهر گرمدره

شهر گرمدره در گذشته روستای پررونقی بوده است که در مسیر تهران و ری به قزوین قرار داشته است. اما بقایا و آثار تاریخی بجا مانده در این شهر قدمت زیادی ندارند و عموما مربوط به دوره قاجار هستند.

به عنوان مثال: بقایای قلعه سالار که به صورت باغی در محله ناصریه به چشم می‌خورد به‌جای‌مانده از دوره آخرین پادشاهان قاجار است.

در ضلع شمالی قلعه سالار، عمارتی موسوم به کلاه فرنگی قرار دارد که از دوره پهلوی به یادگار مانده است. معماری اصیل این عمارت در میان انبوهی از درختان میوه و سر به فلک کشیده و جوی‌های آب اطراف آن بسیار دیدنی است.

یکی از مجموعه‌های جذاب در گرمدره، دهکده آبی پارس است. این شهر همچنین به داشتن باغ تالار‌های مجلل و زیبا مشهور است و تبدیل به یکی از مراکز باغ تالار در اطراف تهران شده است.

کوچه باغ‌های زیبای اطراف مناطق مسکونی گرمدره یکی از جذابیت‌ها و تفریحات سالمی است که در کمتر شهری در ایران به این آسانی قابل دسترس است.

طبیعت و آب و هوای گرمدره

گرمدره به آب و هوای مطلوب و خوب زبانزد است. برخلاف تصور بسیاری هوای این شهر نسبت به تهران و کرج بین 3 تا 8 درجه سانتیگراد خنک‌تر است.

بیشتر زمین‌های گرمدره را باغات و دامنه‌کوه‌ها تشکیل می‌دهند، به همین دلیل این شهر از آب و هوای بسیار مطبوعی بهره‌‌مند است. وجود مجموعه سد‌های دشت شهریار در قسمت غربی گرمدره باعث تامین رطوبت کافی در هوای این شهر شده است.

علاوه بر آب‌وهوای بسیار دل‌انگیز، این شهر به سرسبزی و طبیعت زیبا نیز مشهور است. به گونه‌ای که یکی از مقاصد تفریحی مردم تهران و کرج در ایام بهاری، باغ‌ها و دشت‌های گرمدره می‌باشد.

هوای تمیز و جو آرام و مطلوب این شهر موجب شده است که محل مناسبی برای سکونت و یا سرمایه‌گذاری نیز باشد.

سرمایه‌گذاری در منطقه گرمدره

این منطقه دارای موقعیت استثنایی جهت رشد مسکن و رفاه کامل جهت سکونت می‌باشد. سرانه خدمات شهری، فضای سبز، آب‌وهوا و دسترسی این منطقه بی‌نظیر و قابل توجه است.

به همین دلیل تعاونی‌های مسکن و سرمایه‌گذاران در حوزه املاک علاقه بسیار زیادی به سرمایه‌گذاری و ساخت پروژه در این منطقه دارند؛ زیرا آینده درخشان این شهر برهمگان روشن است.

سرمایه‌گذاری در منطقه گرمدره

تعاونی فرتاک با چندین سال سابقه درخشان در زمینه ساخت و پیش‌فروش پروژه‌های عمرانی و مسکونی، فعالیت خود را در شهر زیبای گرمدره آغاز کرده است.

برج مجلل فرتاک که در خیابان شهید محسنی گرمدره واقع شده است، یکی از پروژه‌های مهم تعاونی کاشانه سازه فرتاک است. این برج در 2 بلوک و 16 طبقه طراحی شده است. این پروژه گزینه بسیار مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در گرمدره است که پیش‌فروش واحد‌های آن توسط این تعاونی انجام می‌شود.

جمع‌بندی

گرمدره شهری، با آب و هوای بسیار مطبوع و طبیعتی بکر و سرزنده در نزدیکی تهران است که آینده درخشانی در زمینه ساخت‌وساز دارد. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های درحال ساخت گرمدره می‌تواند، انتخابی درست و مطمئن برای کسب سود در آینده باشد.

تعاونی کاشانه ساز فرتاک از جمله تعاونی‌های معتبر و خوش‌نام جهت سرمایه گذاری در زمینه ساخت‌‌وساز است که پروژه‌های موفق متعددی را در کارنامه کاری خود دارد.

شما می‌توانید، جهت اطلاع بیشتر از قیمت و چگونگی پیش‌فروش آپارتمان،‌ از پروژ‌های درحال ساخت این تعاونی در گرمدره، با شماره‌های موجود در وبسایت تماس بگیرید و اطلاعات لازم را از مشاورین ما دریافت نمایید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس