معرفی منطقه میدان المپیک

content
خلاصه محتوا:
5/5
منطقه میدان المپیک یکی از محله‌های قدیمی و پرطرفدار برای سرمایه گذاران با آب و هوایی عالی با امکانات رفاهی خوب است که در بخش جنوبی دهکده المپیک قرار دارد. ما در تیم مهندسی فرتاک قصد داریم به میدان المپیک را از نظر جمعیت، موقعیت جغرافیایی، دسترسی ها، بافت این منطقه، پروژه های درحال ساخت همچون شهرک لاله، زیبادشت بالا و شهرک چشمه و... و جاذبه‌های تفریحی و گردشگری نظیر سینما المپیک، پارک فرهنگ و ساحل و بوستان جوانمردان و... بپردازیم و به شما عزیزان جهت یک سرمایه گذاری موفق کمک کنیم .

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

از محدوده‌های جذاب منطقه 22 که بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است؛ محدوده میدان المپیک می‌باشد. این شهرک به ‌دلیل برخورداری از امکانات و خدمات عالی و همچنین جاذبه‌های تفریحی و گردشگری از محبوبیت خاصی برخوردار است.

منطقه میدان المپیک از محله‌های قدیمی در منطقه 22 تهران به شمار می‌آید. دلیل نامگذاری این منطقه به زمان برگذاری بازی‌های آسیایی تهران در سال 1974 برمی‌گردد. هنگامی که برای اسکان و همچنین برگذاری این بازی‌ها، نیاز به ساخت و احداث اقامتگاه‌هایی به منظور اسکان، ورزشکاران و هیئت همراه ایجاد شد.

در واقع، دهکده المپیک و هتل المپیک به همین دلیل احداث گردیدند. میدان المپیک که در قسمت جنوبی دهکده المپیک قرار دارد و خیابان المپیک نیز با این نام معرفی و شناخته شدند.

این منطقه همچنین آب‌وهوایی مطبوع و دلپذیری دارد و از جمله محله‌های خوش آب‌وهوا در تهران محسوب می‌شود. همچنین این منطقه، از امکانات رفاهی متعددی برخوردار می‌باشد و از لحاظ امنیت رتبه خوبی دارد که می‌تواند، گزینه خوبی برای خرید خانه یا سرمایه‌گذاری باشد. نرخ قیمت ملک و مسکن در این منطقه نسبت به دیگر مناطق بسیار مناسب است.

در ادامه این مقاله که توسط تعاونی فرتاک گردآوری شده است با ما همراه باشید تا به بررسی و معرفی منطقه میدان المپیک بپردازیم و با این منطقه بیشتر آشنا شویم.

معرفی منطقه میدان المپیک تهران

یکی از محله‌های شمال غربی تهران، منطقه میدان المپیک است که به سایر مناطق تهران دسترسی دارد و از بافتی قدیمی برخوردار است. میدان المپیک در منطقه 5 و منطقه 22 شهرداری تهران قرار دارد. در این منطقه شاهد فضاهای مهم شهری همانند: دهکده المپیک، بوستان جوانمردان، برج‌های دوقلوی المپیک و شهرک صدرا هستیم.

محدوده میدان المپیک جمعیتی، در حدود 6700 نفر و 750 خانوار در خود جای داده است. تعاونی‌های بسیاری در این منطقه وجود دارند که به ساخت‌وساز واحدهای تجاری، اداری و مسکونی مشغول هستند.

موقعیت جغرافیایی این منطقه بدین صورت است که در بخش شرقی به رودخانه و باغ‌های کن، در بخش شمالی به رشته کوه‌های البرز و در بخش جنوب به بزرگراه همت ختم می‌شود.

منطقه میدان المپیک در مجاورت بزرگراه آزادگان شرق واقع شده است و دارای 3 منطقه مجزا و 57 بلوک مسکونی می‌باشد. این منطقه خیابان‌های مهمی همانند: خیابان ورزش، خیابان گلبانگ و اتوبان همت دارد و همچنین دارای جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بسیاری است که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

معرفی منطقه میدان المپیک تهران

بافت منطقه میدان المپیک

از آنجایی که این منطقه جزو مناطق قدیمی تهران به حساب می‌آید و دارای قدمتی در حدود 60 سال می‌باشد؛ از بافت قدیمی برخوردار است.

البته موقعیت مکانی عالی که منطقه میدان المپیک دارد، موجب شده است که این روزها شاهد رشد و گسترش و افزایش ساخت‌وساز در آن باشیم. همچنین تعداد بالای، برج‌ها و آپارتمان‌های نوساز در این منطقه بر محبوبیت آن برای سرمایه‌گذاری نیز به میزان زیادی افزوده است.

شهرک‌های منطقه میدان المپیک

این منطقه به دلیل جمعیت زیاد، دارای شهرک‌های بسیاری است و پروژه‌های فراوانی در آن توسط تعاونی‌ها درحال ساخت می‌باشد. برخی از شهرک‌های این منطقه عبارت است از:

 • شهرک لاله
 • زیبادشت بالا
 • شهرک چشمه
 • مجتمع مسکونی آریا
 • شهرک دهکده المپیک
 • شهرک صدرا
 • برج‌های آفتاب
 • زیبادشت پایین
 • برج آسمان

همانطور که مشاهده نمودید، منطقه میدان المپیک، شهرک‌های متعددی را در خود جای داده است و واحدهای مسکونی، اداری و تجاری زیادی در آن خرید و فروش می‌شود.

شهرک‌های منطقه میدان المپیک

جاذبه‌های تفریحی و امکانات منطقه میدان المپیک

این منطقه دارای امکانات فراوانی همانند: بانک‌ها، درمانگاه‌ها و … می‌باشد. همچنین محدوده میدان المپیک از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری متعددی برخوردار است که  برخی از این جاذبه‌ها عبارت‌اند از:

 • سینما المپیک: این سینما یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین سینماهای شهر تهران است که قدمت آن به 60 سال می‌رسد. سینما المپیک به عنوان سومین سینمای بزرگ شناخته شده است. این سینما در منطقه 22، بلوار دهکده المپیک، خیابان ورزشی شرقی و المپیک 4 واقع شده است.
 • پارک فرهنگ و ساحل: در منطقه میدان المپیک 2 پارک به نام، پارک ساحل و پارک فرهنگ وجود دارد که پارک ساحل در قسمت جنوب شرقی میدان المپیک قرار دارد.

بهتر است، بدانید که رودخانه کن از کنار این پارک زیبا رد می‌شود به همین دلیل جذابیت خاصی به آن بخشیده است و می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای تفریح باشد.

پارک فرهنگ هم در نزدیکی پارک ساحل قرار گرفته است که در طول مسیر خود می‌توانید، مراکز مختلفی از جمله، مراکز خرید، سینما، درمانگاه و .. را مشاهده کنید.

 • دانشگاه علامه طباطبایی: یکی از مراکز آموزشی منطقه میدان المپیک، دانشگاه علامه طباطبایی است که در آن دانشکده‌هایی همانند: روانشناسی و علوم تربیتی، حقوق و دانشکده علوم قرار دارد.

این دانشگاه به دلیل وجود کتابخانه بزرگ، یک مرجع تخصصی و کامل در زمینه علوم انسانی است. این دانشگاه بزرگ در غرب منطقه میدان المپیک واقع شده است و دبستان دخترانه شهید مطهری نیز در شرق آن قرار گرفته است.

دانشگاه علامه طباطبایی

 • بیمارستان ایرانیان: این بیمارستان در سال 1381 تاسیس شده است که بسیار مجهز می‌باشد. بیمارستان ایرانیان دارای بخش‌های عمومی و خصوصی آقایان، زنان، جانبازان و اورژانس عمومی شبانه‌روزی می‌باشد.

از بخش‌های دیگر این بیمارستان می‌توان به: دپارتمان روانشناختی، مددکاری اجتماعی، کار درمانی و … اشاره نمود. بیمارستان ایرانیان در انتهای اتوبان همت غرب و ابتدای بلوار چشمه شرقی واقع شده است.

 • مجموعه ورزشی توحید: این مجموعه ورزشی در منطقه میدان المپیک جنب سینما المپیک واقع شده است که برای آقایان و خانم‌ها قابل استفاده می‌باشد. این باشگاه بدنسازی، خدماتی در زمینه بوکس، تکواندو، جودو، کاراته، کشتی آزاد و دفاع شخصی و … ارائه می‌دهد.
 • سرای محله میدان المپیک: از جمله مراکز فرهنگی، سرای محله میدان المپیک می‌باشد که امکانات و کلاس‌های متنوعی، جهت رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی ساکنین دارد.

این سرا در نزدیکی، موزه دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین سینما المپیک، میدان المپیک و بانک ملی قرار گرفته است.

 • بوستان جوانمردان: یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌ها، در منطقه میدان المپیک، بوستان جوانمردان است که دارای جاذبه‌های تفریحی و گردشگری بسیاری می‌باشد.

این بوستان به همراه بوستان نهج‌البلاغه بر روی دره‌های غرب تهران واقع شده‌ است. از ورزش‌های رایج در این بوستان می‌توان به: دوچرخه سواری، پیاده‌روی، اسکیت و دوی همگانی اشاره نمود.

 • هتل المپیک: این هتل به قصد برگزاری مسابقات آسیایی تهران ساخته شد. هتل المپیک از امکانات منحصر به فردی همانند: سالن‌های همایش برای همایش‌های بزرگ سیاسی برخوردار است.
 • فروشگاه شهروند المپیک: فروشگاه زنجیره‌ای شهروند در محله المپیک قرار دارد و جزو فروشگاه‌‎های محبوب به حساب می‌آید. این فروشگاه از وسعت و سطح خوبی در عرضه کالاها و خدمات و همچنین فضا برخوردار است.

دسترسی‌های منطقه میدان المپیک

دسترسی‌های منطقه میدان المپیک

دسترسی به منطقه میدان المپیک از بزرگراه همت و بزرگراه آزادگان میسر و امکان‌پذیر است. برای دسترسی به منطقه میدان المپیک می‌توان از بزرگراه آزادگان به بزرگراه همت وارد شد و سپس به سمت شرق حرکت نمود.

محدوده میدان المپیک دارای پایانه‌های اتوبوسرانی و تاکسی‌رانی متعددی می‌باشد که این امکان را فراهم نموده است تا ساکنین آن بتوانند، از ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

بهتر است، بدانید که ایستگاه مترو ارم سبز، نزدیک‌ترین ایستگاه به منطقه دهکده المپیک است. همچنین میدان المپیک دارای مترو اختصاصی نیست و دسترسی به آن کمی دشوار است. جهت رسیدن به مترو ارم سبز، باید از طریق خط تاکسیرانی میدان المپیک اقدام نمود.

برای انتخاب یک تعاونی معتبر جهت سرمایه گذاری در منطقه میدان المپیک می‌توانید با استعلام تعاونی های مسکن این منطقه، یک سرمایه گداری خوب و مطمئن داشته باشد.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس