معرفی تعاونی سپاشهر

content
خلاصه محتوا:
5/5
شرکت تعاونی توسعه و عمران سازور پایداران ابنیه شهر که به اختصار به تعاونی سپاشهر معروف است ، همانند تعاونی فرتاک از تعاونی های شخصی در منطقه 22 است.تعاونی سپاشهر چندین پروژه فعال در چیتگر و شهرک‌های اطراف آن دارد. از افتخارات این شرکت تعاونی میتوان به قرار گرفتن بین یکصد برند برتر سل و دریافت گواهی بین المللی تایید کفیت اشاره کرد.تعاونی سپاشهر از زمان تاسیس تاکنون شش پروژه عمرانی را شروع کرده است که در این مقاله به معرفی پروژه‌ها پرداخته شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

با افزایش سرسام‌آور قیمت خانه و کاهش قدرت خرید مردم، شرکت‌های تعاونی مختلفی اقدام به ساخت و پیش فروش پروژه‌های مسکونی در نقاط مختلف تهران نمودند. هدف این شرکت‌ها، آبادانی، توسعه عمران و همچنین کمک به خانه‌دار شدن اقشار متوسط جامعه است. یکی از این تعاونی‌ها، تعاونی سپاشهر است.

تعاونی سپاشهر یکی از تعاونی‌های نوپا در منطقه 22 تهران است که چندین پروژه فعال در چیتگر و شهرک‌های اطراف آن دارد. پروژه کامرانیه یکی از برج‌های درحال ساخت این تعاونی است که قریب به 95 متر ارتفاع دارد. این تعاونی معتبر از طرف مجلس شورای اسلامی مورد تقدیر قرار گرفته است.

در ادامه این مقاله به بررسی جامع تعاونی سپاشهر، پروژه‌های درحال ساخت آن، قیمت پبش خرید و نحوه عضویت در این تعاونی پرداخته‌ایم، پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی تعاونی سپاشهر

معرفی تعاونی سپاهشهر

شرکت تعاونی سازور پایداران ابنیه شهر یا به اختصار تعاونی سپاشهر در جهت توسعه پایدار، عدالت اجتماعی و توانمندسازی اقشار متوسط جامعه تاسیس شده است. این تعاونی از سال 1397 فعالیت خود را به صورت قانونی شروع کرد و تاکنون توانسته 800 واحد مسکونی را در 170 هزار مترمربع زمین در منطقه 22 تهران زیر ساخت ببرد.

این تعاونی با بهره‌گیری از مهندسین مجرب و افراد متخصص در حوزه اجرا و تدارکات، اقدام به ساخت و پیاده سازی پروژه‌های متعددی کرده است. موعد تحویل پروژه‌های تعاونی سپاشهر معمولاً چهار ساله است که طبقه گفته مدیران این شرکت تعطیلی‌های اعلامی از طرف سازمان‌های مربوطه بر زمان نهایی تحویل پروژه‌ها موثر خواهد بود.

مدیر عامل این شرکت جناب آقای حمید عتباتی است که توانسته‌اند در چند سال اخیر با فعالیت حرفه‌ای و ارائه کار با کیفیت افتخارات و تقدیرات بسیاری برای تعاونی سازور پایداران ابنیه شهر کسب نمایند. دفتر مرکزی تعاونی سپاشهر در شهرک راه‌آهن در منطقه 22 تهران واقع شده است. آدرس دقیق این تعاونی: تهران، شهرک گلستان، بلوار امیرکبیر، بلوار گل‌ها، نبش یاس سوم، پلاک 47 طبقه 3 است.

پروژه‌های تعاونی سپاشهر

پروژه های سپاشهر

تعاونی سپاشهر از زمان تاسیس تاکنون شش پروژه عمرانی را شروع کرده است که در ادامه به معرفی مختصر این پروژه‌ها خواهیم پرداخت.

 1. پروژه دیپلمات

این برج 14 طبقه در نزدیکی دریاچه چیتگر روی بلوار جوزانی قرار گرفته است. هر طبقه از این برج 9 واحد دارد و در مجموع شامل 90 واحد مسکونی است.

 1. پروژه سفیر (S2)

این برج در شهرک مروارید شهر نبش خیابان کرمانشاه قرار دارد. اسکلت آن فلزی است و 31 طبقه می‌باشد. این برج مجلل دارای سالن ورزشی، استخر و سونا است.

 1. پروژه کامرانیه (K2)

این برج نیز مانند مورد قبلی در شهرک مروارید شهر واقع شده است. این برج 27 طبقه است که 22 طبقه آن مسکونی می‌باشد که شامل 220 واحد آپارتمانی است.

 1. پروژه ایران

این سازه بتنی در خیابان هوانیروز در منطقه 22 تهران درحال تکمیل است. این برج 22 طبقه است که 5 طبقه آن پارکینگ و 16 طبقه آن نیز مسکونی می‌باشد. این پروژه در مجموع 92 واحد مسکونی دارد.

 1. پروژه الهیه فرشته (F8 F7)

یکی از زیباترین برج‌های دو قلوی مروارید شهر، پروژه الهیه فرشته است. هر کدام از این برج‌ها 31 طبقه ارتفاع دارند و هر دوی آنها در مجموع شامل 300 واحد مسکونی هستند. اسکلت برج‌های الهیه فرشته فلزی می‌باشد.

 1. پروژه ایران 2

این پروژه دارای 3 بلوک است که هر کدام از آنها 8 طبقه هستند. پروژه ایران 2 روی بلوار اردستانی قرار دارد و دسترسی بسیار خوبی به مکان‌های تفریحی و رفاهی منطقه 22 تهران دارد.

نحوه پیش خرید آپارتمان در تعاونی سپاشهر

انواع مختلفی از قراردادهای پیش فروش را داریم، اما رایج‌ترین آنها در حوزه املاک قرارداد پیش فروش به شیوه قسطی و حق امتیاز است. در سایر روش‌های پیش خرید فرد متقاضی باید از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد زیرا ورود به این نوع از سرمایه گذاری‌ها نیازمند سرمایه اولیه بالا است.

شیوه پیش خرید از تعاونی سپاشهر به روش اقساطی است که در ابتدا فرد متقاضی با مراجعه به دفتر مرکزی این تعاونی و عقد قرارداد به صورت رسمی می‌تواند به عضویت آن در بیایید.

در روش اقساطی شما ابتدا باید مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به حساب تعاونی واریز نمایید. پیش پرداخت معمولاً 10 تا 35 درصد از مبلغ کل پروژه است. و در ادامه طی چند قسط، تسویه حساب کنید. در تعاونی سپاشهر میزان اقساط باتوجه به رشد تورم سالانه افزایش می‌یابد و اعضا مطابق آیین نامه موظف هستند که آن را پرداخت نمایند.

سپاشهر چه نوع شرکتی است؟

سپاشهر چه نوع شرکتی است

شرکت سپاشهر از نوع تعاونی است؛ تعاونی گروهی از افراد حقیقی هستند که به منظور دستیابی به هدف مشترک در یک زمینه خاص سرمایه گذاری و همکاری می‌کنند.

با دیدن کلمه سپا در اسم این تعاونی ممکن است تصور کنید که تعاونی سپاشهر متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، اما این تعاونی هیچ تعلق و وابستگی به این نهاد نظامی ندارد. درواقع شرکت سازور پایداران ابنیه شهر یک تعاونی خصوصی است که توسط مهندس عتباتی مدیریت می‌شود.

تعاونی‌های دولتی و شخصی بسیاری در منطقه 22 مشغول به فعالیت هستند. شرکت‌هایی مانند سپاشهر و فرتاک جزو تعاونی‌های شخصی هستند که در کنار تعاونی‌های وابسته به دولت مشغول به فعالیت می‌باشند.

اعتبار و خدمات تعاونی سپاشهر

مدیران این شرکت برای تسهیل ارتباط با اعضا، یک پورتال جهت پاسخگویی به سوالات و پیگیری مطالبات آنها راه‌اندازی کرده‌اند که صاحب امتیازان پروژه‌های تعاونی سپاشهر می‌تواند از طریق آن، پشرفت پروژه‌ها را مشاهده و پیگیری کنند.

فعالیت تعاونی سپاشهر در چندسال اخیر موجب شده است که این شرکت بارها مورد تقدیر موسسات مهندسی معتبر داخلی و خارجی بگیرد. از این جوایز می‌توان به جایزه قرار گرفتن در بین یکصد برند برتر سال و دریافت گواهی بین‌المللی تایید کیفیت اشاره کرد.

قیمت خرید خانه در تعاونی سپاشهر چگونه است؟

عملیات پذیره نویسی و پیش فروش برج‌های این تعاونی به پایان رسیده است. متقاضیان خرید حق امتیاز در پروژه‌های این تعاونی، باید با خرید آپارتمان پیش فروش شده از اعضا این تعاونی، به این کار اقدام کنند.

به طور کلی قیمت پیش پرداخت و اقساط پروژه‌های این تعاونی را می‌توان این‌گونه جمع بندی کرد که هزینه پیش پرداخت و دریافت عضویت 6 دانگ برحسب پروژه از 1 میلیارد تومان تا 1.5 میلیارد تومان در زمان ثبت نام برده است.

بر اساس جدول اعلام شده از طرف تعاونی، مجموع اقساط پرداختی در سال 1402 متناسب با هر پروژه از 560 میلیون تومان تا 1.2 میلیارد تومان در سال است؛ به گونه‌ای کمترین میزان قسط مربوط به پروژه کامرانیه و بیشترین آن نیز متعلق به پروژه ایران است که آخرین قسط پرداختی آن در بهمن 1402، 255 میلیون تومان می‌باشد.

سوالات متداول درباره تعاونی سپاشهر

 1. تحویل پروژه‌های این تعاونی چندساله است؟

زمان تحویل پروژه‌ها این تعاونی 4 ساله است، اما در اساس‌نامه اجرایی تعاونی ذکر شده است که تعطیلی‌های اعلامی از سوی سازمان‌های مربوطه مانند مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی یا سازمان نظام مهندسی در تاخیر تحویل پروژه‌ها موثر خواهد بود.

 1. آیا تعاونی سپاشهر وابسته با سپاه است؟

خیر، این تعاونی هیچ گونه تعلق یا وابستگی با سپاه پاسداران ندارد.

 1. پرداخت اقساط هر چند ماه یکبار است؟

براساس جدول نظام پرداخت پروژهای این تعاونی می‌توان دریافت که فاصله پرداخت اقساط این تعاونی در سال 1402 2 یا 3 ماهه هستند.

 1. فعالیت عمده تعاونی سپاشهر در کدام منطقه تهران است؟

بیشتر فعالیت تعاونی سپاشهر در منطقه 22 کلانشهر تهران، به ویژه در اطراف دریاچه چیتگر و شهرک مروارید شهر است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس