فرصت‌های شغلی منطقه 22 کدامند؟

content
خلاصه محتوا:
5/5
در این دوره زمانی با تحولات فنی و اقتصادی، دو دیدگاه وجود دارد که یکی از این دیدگاه‌ها این است که با تحولات فناوری امکان از بین رفتن بسیاری از مشاغل وجود دارد. دومین دیدگاه اعتقاد دارند که این تحول باعث ظهور فرصت‌های شغلی جدید در بازار می‌شود. وجود فرصت‌های شغلی جدید متناسب با نیازها و استعدادهای دیگران تغییر می‌یاید.فرصت‌های شغلی در منطقه 22 بسیار متعدد است که در ارائه ی مطالب در این مقاله به بررسی منطقه 22 و انواع فرصت‌های شغلی آن می‌پردازیم که شما را دعوت به مطالعه می کنیم.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این دوره زمانی با تحولات فنی و اقتصادی، دو دیدگاه وجود دارد که یکی از این دیدگاه‌ها این است که با تحولات فناوری امکان از بین رفتن بسیاری از مشاغل وجود دارد. دومین دیدگاه اعتقاد دارند که این تحول باعث ظهور فرصت‌های شغلی جدید در بازار می‌شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که وجود فرصت‌های شغلی جدید متناسب با نیازها و استعدادهای دیگران تغییر می‌یاید. فرصت‌های شغلی منطقه 22 بسیار متعدد است که در ادامه مطالب به بررسی منطقه 22 و انواع فرصت‌های شغلی آن می‌پردازیم.

منطقه 22 تهران

منطقه 22 تهران

منطقه 22 یکی از مناطق محبوب و پرطرفدار تهران است که از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که ما در این بخش به معرفی منطقه 22 تهران می‌پردازیم.

 این منطقه در قسمت شمال غربی تهران واقع شده است که دارای چشم‌اندازهای طبیعی و موقعیتی مناسب در پایتخت می‌باشد.

منطقه 22 تهران از شمال به ارتفاعات البرز و از جنوب با مناطق 21 و 5 مرتبط است. این منطقه به دلیل برخورداری از امکانات عالی و زیست محیطی و همچنین تنوع در ساختار، مورد توجه بسیاری از شهرسازان و کارشناسان امور شهری قرار گرفته است. این منطقه محبوب از دسترسی‌های زیادی برخوردار است.

برخی از این دسترسی‌ها عبارت‌اند از:

 • آزاد راه تهران-کرج
 • بزرگراه تهران-شمال
 • بزرگراه حکیم
 • بزرگراه همت
 • بزرگراه آزادگان

نزدیک بودن به مسیرهای بالا از جمله دسترسی‌های بسیار مناسب در منطقه 22 تهران است. طی سرشماری‌های انجام شده در سال 1400 جمعیت این منطقه در حدود 132.600 نفر می‌باشد که در طی چندسال اخیر با افزایش جمعیت روبرو شده‌ایم.

این منطقه خود دارای نقاط ضعف و قوت متعددی است که در ادامه به آن اشاره شده است.

 • وجود مراکز خرید یک مزیت است ولی دسترسی به آن در صورت خریدهای خرد مشکل است.
 • وجود کسب‌وکارهای خیابانی نیز خود یک نقطه قوت محسوب می‌شود ولی نداشتن جای پارک باعث شلوغی این خیابان‌ها می‌شود.
 • کنترل اصناف به صورت قانونی وجود دارد ولی اجرای آن به صورت جدی انجام نمی‌شود.

حال که با منطقه 22 آشنا شدیم وقت آن رسیده است که به بررسی فرصت‌های شغلی این منطقه محبوب نیز بپردازیم.

فرصت‌های شغلی منطقه 22 کدام‌اند؟

فرصت‌های شغلی منطقه 22 کدام‌اند؟

منطقه 22 تهران به دلیل برخورداری از پروژه‌های بزرگ مسکونی، اداری و تجاری و همچنین تفریحی و گردشی جزو  بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری در ملک است که از فرصت‌های شغلی خوبی برخوردار است.

منطقه 22 تهران به دلیل وجود مراکز دانشگاهی و صنعتی، تجاری و خدماتی در وضعیتی عالی قرار دارد که انواع فرصت‌های شغلی مختلفی را به افراد ارائه می‌دهد.

برخی از فرصت‌های شغلی منطقه 22 عبارت‌اند از:

 • حوزه فناوری اطلاعات:در این عصر باتوجه به پیشرفت روز افزون فناوری، شرکت‌های فناوری اطلاعات در تمامی مناطق دنیا به دنبال جذب نیروی کار متخصص و علاقه‌مند به کار در این حوزه هستند.

منطقه 22 تهران به عنوان یکی از مراکز فناوری اطلاعاتی شهر تهران، این فرصت را به افراد علاقه‌مند به کار در این حوزه ارائه می‌دهد.

 • داده‌ها و هوش مصنوعی:این حرفه که درحال رونق است به مهارت‌هایی مانند: علم داده، فناوری ذخیره داده‌ها، ابزارهای توسعه، هوش مصنوعی و آشنایی با توسعه وب و … دارند. همچنین مشاغل این دوره شامل: متخصصان هوش مصنوعی، مهندسین علم داده، برنامه نویسان و تحلیل‌گران علم داده و .. می‌باشد.
 • اقتصاد مراقبت:این نوع اقتصاد شامل حرفه‌هایی مانند: فیزیولوژیست، دستیاران فیزیوتراپی، رادیوتراپیست‌ها و تکنسین‌های بهداشت و ایمنی‌کار و .. می‌شود. همچنین به مهارت‌هایی مانند: پرستاری و مراقبت، تنفس درمانی، دوزسنجی پزشکی و رادیولوژی و… نیاز دارد.
 • اقتصاد سبز:این متد روشی برای اقتصاد است که از تعامل هماهنگ بین انسان و طبیعت حمایت می‌کند. در این اقتصاد رشد اشتغال به سمتی می‌رود که فعالیت‌های زیرساخت‌ها و دارایی‌ها باعث کاهش انتشار کربن و آلودگی و همچنین جلوگیری از نابودی تنوع زیستی می‌شود.

در اقتصاد سبز به مهارت‌هایی مانند: دانش توربین‌های بادی و خورشیدی، دیاگرام‌ها و نمودارهای الکترونیکی و …نیاز است.

همچنین شامل حرفه‌هایی مانند: بازاریابان سبز، مدیران نصب انرژی خورشیدی، مهدسین پیل‌های سوختی و مهندسین آب و فاضلاب می‌شود.

 • مهندسی و رایانش ابری: در این شغل به مهارت‌های انسانی، هوش مصنوعی، توانایی توسعه وب نیاز است. همچنین مشاغل آن شامل: مهندسین و متخصصین علم داده، توسعه دهندگان اطلاعات کسب‌وکار، مشاورین تجزیه و تحلیل می‌باشد.
 • مردم و فرهنگ: در اینجا به مهارت‌هایی مانند: زبان‌های خارجی، مدیریت پروژه، مدیریت منابع انسانی و مدیریت کسب‌وکار نیاز است. شغل‌های این خوشه متخصصین جذب استعداد، شرکای تجاری و منابع انسانی و همچنین فناوری اطلاعات را شامل می‌شود.
 • اقتصاد ساخت و ساز:این نوع اقتصاد در مورد تعاونی‌هایی در منطقه 22 است که به ساخت‌‎وساز واحدهای مسکونی، تجاری و اداری مشغول‌اند. با ساختن این واحدها مشکل بسیاری از مردم جویای کار برطرف می‌شود.

 تعاونی‌هایی مانند فرتاک با ساختن واحد‌های تجاری مثل؛ مجتمع‌های ایران مال، المپیک و … که شغل‌های بسیاری را در هر مهارتی ایجاد می‌کنند. همچنین تعاونی‌ها با ساختن واحدهای مسکونی به صورت پیش‌فروش آپارتمان باعث می‌شوند مردم به راحتی صاحب خانه شوند و از سود خاصی بهره ببرند.

تعاونی‌ها با ساختن این واحدها و ایجاد مشاغل‌ متعدد کمک بزرگی به مردم کرده‌اند. کسانی که جویای کار هستند می‌توانند به راحتی در این منطقه کار کنند و برای هر رشته تحصیلی و مهارتی کار وجود دارد.

 • توسعه محصولات: در این متد مهارت‌هایی مانند: آزمایش نرم افزار، توسعه وب و سواد دیجیتالی نیاز است و شامل مشاغلی مثل صاحبان محصولات، مهندسین تضمین کیفیت و تحلیلگران محصولات می‌باشد.
 • فروش بازاریابی محتوا: این حرفه بازاریابی به مهارت‌هایی مانند: طراح گرافیکی، نویسندگی، تبلیغات و بازاریابی محصولات نیاز است و شامل مشاغل‌هایی مانند: مدیران فروش و بازرگانی، متخصصین محتوا و نویسندگان خلاق می‌باشد.
فروش بازاریابی محتوا
 • فرصت‌های شغلی در حوزه صنعتی: در این منطقه، شرکت‌های بزرگی در حوزه صنعتی فعالیت می‌کنند و فرصت‌های شغلی خوبی را ایجاد می‌کنند که برای هر نوع مهارتی شغل وجود دارد.
 • فرصت‌های شغلی در حوزه خدمات و بازرگانی: منطقه 22 به دلیل وجود برخی از مجتمع‌های تجاری مثل مجتمع المپیا سنتر، مجتمع ایران‌مال و … فرصت‌های شغلی بسیاری را در برای کاربران محلی ایجاد کرده است. افرادی که جویای کار در این منطقه هستند، می‌توانند به راحتی در این مجتمع‌ها کار کنند.

در کل فرصت‌های شغلی منطقه 22 تهران بسیار زیاد است و برای انواع مهارت‌ها و رشته‌ها شغل وجود دارد.

تعاونی فرتاک به ایجاد شغل در این منطقه با ساخت واحدهای تجاری، اداری و مسکونی کمک بسیاری کرده است. این تعاونی‌ با ساخت واحدها و مجتمع‌ها می‌توانند فرصت‌های شغلی زیادی را ایجاد کنند. برای انواع رشته‌ها کار وجود دارد و شما می‌توانید مرتبط با استعداد خود در منطقه 22 مشغول به فعالیت شوید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس