شهرک دهکده المپیک

content
خلاصه محتوا:
5/5
دهکده المپیک یکی از محلات قدیمی در شمال غربی تهران، در منطقه ۲۲ قرار دارد. این محله دارای امکانات بسیار زیادی مانند : سینما المپیک – هتل المپیک - ورزشگاه آزادی - بیمارستان نیکان غرب و...... است و در آن امکانات گردشگری و درمانی، دسترسی‌های مناسب و ساختمان‌های جدیدی توسط تعاونی‌های مختلف احداث شده‌اند. شهرک دهکده المپیک در سال ۱۳۴۰ تاسیس شد و نام آن به خاطر اسکان ورزشکاران المپیک آسیایی در سال ۱۳۵۳ برگزیده شد.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

دهکده المپیک یکی از محله‌های قدیمی تهران است که دارای امکانات بسیار زیادی می‌باشد. در این بخش قصد داریم تا به معرفی این محله بپردازیم.

این مقاله توسط تیم کارشناسی تعاونی فرتاک ارائه شده و در آن به بررسی تمام جزئیات شهرک دهکده المپیک از جمله معرفی امکانات و جاذبه‌های گردشکری، امکانات درمانی، دسترسی‌ها و… پرداخته شده است.

اگر قصد آشنایی یا خرید ملک در این محله را دارید، قطعا مطالبی که در ادامه به آن پرداخته‌ایم، می‌تواند برای شما بسیار کمک کننده باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شهرک دهکده المپیک در یک نگاه

دهکده المپیک از جمله محلات خوش آب‌وهوا، قدیمی و اصیل تهران محسوب می‌شود که دارای لوکیشن عالی و محبوبی است. طی سال‌های اخیر ساختمان‌های جدیدی توسط تعاونی‌های مختلف در این منطقه ساخته شده‌اند.

این محله در شمال غربی تهران و در منطقه 22 واقع شده است که ضلع شرقی آن به رودخانه و باغ‌های کن منتهی می‌شود و قسمت جنوبی این شهرک به اتوبان همت متصل می‌شود.

در ابتدا شهرک دهکده المپیک جزو منطقه 5 شهرداری یا همان منطقه کن بود که بعد از تقسیمات و جداسازی‌های اعمال شده، به منطقه 22 پیوست.

این محله در سال 1340 تاسیس شده و به علت کاربردی اولیه دارای، معماری خاصی است. علت نامگذاری این محله، اسکان ورزشکاران المپیک آسیایی سال 1353 بود.

در ادامه به بررسی دیگر جزئیات درباره این محله می‌پردازیم.

امکانات و جاذبه‌های گردشگری دهکده المپیک

امکانات و جاذبه‌های گردشگری دهکده المپیک

همانطور که اشاره کردیم، این محله جزو محلات قدیمی است و جاذبه‌های زیادی دارد. به همین دلیل در این بخش به بررسی و معرفی جاذبه‌ها و امکانات این محله می‌پردازیم:

سینما المپیک

این محله در دسته معدود محلاتی در غرب تهران قرار دارد که دارای سینما باشد. به همین دلیل ساکنین این محله جهت گذراندن اوقات فراغت خود می‌توانند به راحتی به سینما دسترسی داشته باشند.

سینما المپیک به عنوان قدیمی‌ترین سینمای غرب تهران شناخته شده است که در سال 1342 احداث شده و در حال حاضر نیز فعالیت دارد.

پارک دهکده المپیک

در این محله دو پارک به نام‌های ساحل و فرهنگ وجود دارد که پارک ساحل در بخش جنوب شرقی واقع شده است و رودخانه کن دقیقا از کنار این پارک رد می‌شود. وجود رودخانه موجب زیبایی دوچندان این پارک شده است.

حتی اگر در نقطه دوری از از محله باشید، می‌توانید پیاده و در عرض 10 دقیقه به پارک ساحل برسید و سپس می‌توانید به تمام مراکز خرید، سینما، درمانگاه و… نیز دسترسی داشته باشید.

دانشگاه علامه طباطبایی

دانشگاه علامه طباطبایی

این دانشگاه از جمله مراکز آموزشی است که در آن دانشکده‌های روانشناسی، علوم تربیتی، دانشکده حقوق، علوم ارتباطات و… قرار گرفته است.

یکی از نکات مثبت و حائز اهمیت درباره این دانشگاه، وجود کتابخانه بزرگی است که نه تنها اساتید و دانشجویان، بلکه حتی پژوهشگران خارج از کشور هم نیز می‌توانند از آن بهره ببرند.

همانطور که می‌دانید وجود یک دانشگاه یا مرکز آموزشی تاثیری مستقیم بر افزایش ارزش آن محل دارد.

مترو

ایستگاه ورزشگاه آزادی، نزدیک‌ترین مترو به محله المپیک می‌باشد که در بلوار دهکده واقع شده است و بعد از مجموعه ورزشی آزادی قرار دارد.

همچنین ایستگاه اتوبوس دهکده المپیک در خیابان ورزش محله المپیک قرار گرفته است.

سرای محله دهکده المپیک

سرای محله دهکده المپیک یکی از مراکز فرهنگی واقع در این محله است. کلاس‌های مختلفی در این مرکز برگزار می‌شود که نیاز ساکنین را برطرف می‌کند.

بوستان جوانمردان

بزرگترین بوستان در این منطقه بوستان جوانمردان است که دسترسی به آن از طریق دهکده المپیک امکان‌پذیر است. این بوستان یکی از اماکن تفریحی تهران است که گردشگران زیادی از دیدن آن استقبال می‌کنند.

این بوستان در دهه 80 در رود دره کن ساخته شده است و از آنجایی‌که بسیار بزرگ و وسیع است، امکانات ورزشی، تفریحی و طبیعت‌گردی زیادی در آن قرار گرفته است.

دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، اسکیت، دو و… از ورزش‌های محبوب و رایج در این بوستان هستند.

ورزشگاه آزادی

استادیوم آزادی بزرگترین استادیوم و مجموعه ورزشی در کل کشور است که در سال 1350 به منظور برگزاری مسابقات آسیایی ساخته شده است. این استادیوم پس از 50 سال هنوز هم در رده 20 ورزشگاه بزرگ جهان قرار دارد.

هتل المپیک

این هتل از جمله بناهایی بود که به منظور برگزاری مسابقات آسیایی تهران بنا شد. هتل المپیک در حال حاضر نیز به عنوان یکی از بهترین هتل‌های تهران شناخته شده است.

این هتل به دلیل دارا بودن امکانات بسیار عالی، میزبان بسیاری از همایش‌های بزرگ سیاسی است.

فروشگاه شهروند المپیک

این فروشگاه، یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و عالی در محله المپیک است. این مجموعه به دلیل وسعت، عرضه کالای باکیفیت، خدمات و… در زمره بهترین مجموعه‌های تهران قرار دارد.

این محله به دلیل قدمتی که دارد، تقریبا دارای تمامی امکانات رفاهی می‌باشد و ساکنین این محله می‌توانند به راحتی به تمامی امکانات دسترسی داشته باشند. در ادامه نیز امکانات درمانی این محله را معرفی می‌کنیم.

امکانات درمانی شهرک دهکده المپیک

امکانات درمانی شهرک دهکده المپیک

دهکده المپیک به دلیل وجود دو بیمارستان و 2 کلینیک در دسته بهترین محله‌ها از نظر امکانات درمانی قرار دارد. علاوه بر این 4 مرکز درمانی، مطب و مراکز درمانی دیگری نیز در این محله قرار دارند.

در این بخش به معرفی این 4 مرکز درمانی می‌پردازیم:

  • بیمارستان نیکان غرب: یکی از بیمارستان‌‌های بزرگی است که در این محله قرار گرفته است. این بیمارستان دارای بخش‌های تخصصی زیادی است و به همین جهت در دسته بیمارستان‌های ممتاز و عالی قرار گرفته است.
  • بیمارستان روانپزشکی ایرانیان: یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های تهران در حوزه روانپزشکی است که در میدان المپیک قرار دارد.
  • کلینیک ارم: کلینیک ارم یا مرکز جراحی محدود ارم، در بلوار زیبادشت قرار گرفته است. این کلینیک در دسته بهترین کلینیک‌ها و مراکز جراحی محدود در این منطقه است.
  • کلینیک کیمیا: این درمانگاه شبانه‌روزی است و در میدان المپیک قرار دارد.

ساکنین این محله می‌توانند به راحتی به این امکانات دسترسی داشته باشند و همچنین وجود این امکانات موجب افزایش ارزش این محله شده است.

دسترسی‌های دهکده المپیک

مسیر اصلی که از طریق آن دسترسی به شهرک دهکده المپیک راحت‌تر است، بزرگراه همت و بزرگراه آزادگان می‌باشد. به منظور دسترسی به دهکده المپیک می‌توانید از طریق بزرگراه آزادگان وارد بزرگراه همت شوید و به طرف شرق حرکت کنید.

یک کیلومتر که در این مسیر حرکت کردید، تابلوی میدان المپیک را مشاهده خواهید کرد و از طریق این خروجی می‌توانید به محله دهکده المپیک برسید.

همچنین پایانه‌‌های اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی میدان المپیک، دسترسی ساکنین را به تمام امکانات میسر کرده است.

ایستگاه مترو ارم سبز، نزدیک‌ترین ایستگاه به این محله است. جهت رسیدن به این ایستگاه می‌توانید از خطوط تاکسیرانی بهره ببرید.

قیمت ملک دهکده المپیک

قیمت ملک دهکده المپیک

قیمت خانه و آپارتمان در این محله نسبت به دیگر مناطق تهران مناسب‌تر است. همچنین طی چند سال اخیر این محله، مورد توجه تعاونی‌ها جهت ساخت‌وساز انبوه قرار گرفت.

از این رو افرادی که تمایل به خرید ملک در این محله دارند، می‌توانند از طریق این تعاونی‌های معتبر برای سرمایه گذاری اقدام نمایند.

تعاونی فرتاک یکی از تعاونی‌های معتبر و فعال در منطقه 22 است که در این محله برج افق فرتاک را در دست ساخت دارد. این تعاونی واحدهای این برج را به صورت پیش‌فروش ارائه می‌دهد.

اگر تمایل به خرید دارید می‌توانید، از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
همیشه در دسترس