برج شمیم رحمت 3

content
خلاصه محتوا:
5/5

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 8 دقیقه

زمان مطالعه: 8 دقیقه

طی چند سال اخیر پروژه‌های متعددی توسط تعاونی های معتبر منطقه 22 ساخته شده و یا در مراحل ساخت هستند. این پروژه‌ها از موقعیت مکانی خوبی برخورداراند و توجه خریداران و سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب کرده‌اند.

پروژه برج شمیم رحمت 3 که در بلوار کوهک منطقه 22 واقع شده است از نمونه برج‌های لوکس درحال ساخت است که، بدون شک پس از تکمیل شدن به یکی از مجلل‌ترین پروژه‌های این منطقه تبدیل خواهد شد.

این پروژه صرفاً کاربری مسکونی دارد و برای ساکنین خود امکانات بی‌نظیری از جمله کتابخانه، سینما خانگی، کافی شاپ مجهز و… را فراهم می‌آورد.

ما در این مقاله که توسط تیم حرفه‌ای فرتاک گردآوری شده است به بررسی و معرفی پروژه برج شمیم رحمت 3 پرداخته‌ایم. تا پایان مطلب ما را همراهی کنید و از تمامی نکات در رابطه با این پروژه مطلع شوید.

معرفی پروژه برج شمیم رحمت 3

معرفی پروژه برج شمیم رحمت 3

پروژه برج شمیم رحمت 3 در بلوار کوهک منطقه 22 واقع شده است. این پروژه که با نام پروژه نخل نیز شناخته می‌شود یکی از بهترین پروژه برای سرمایه‌گذاری است.

پروژه برج شمیم رحمت 3 توسط تعاونی شمیم رحمت در دست ساخت است و بدون شک پس از تکمیل شدن به یکی از بهترین برج‌های منطقه 22 تبدیل خواهد شد.

این پروژه از 4 برج (4 بال) به جهات شمال شرق و غرب و جنوب شرق و غرب تشکیل شده است که این 4 بال در مرکز به‌هم متصل هستند. علت نام گذاری پروژه شمیم رحمت 3 به نخل، این است که هرکدام از بال‌های این مجموعه تداعی کننده شاخه‌های درخت نخل هستند.

مساحت زیربنای این مجموعه عظیم و لوکس معادل 90000 مترمربع است و مشاعات بسیاری دارد. پروژه نخل در محوطه خود دارای مجموعه ورزشی مجهز از جمله زمین‌های والیبال و بسکتبال است.

این پروژه در مجموع از 744 واحد مسکونی در متراژهای مختلف تشکیل شده است. واحدهای پروژه نخل در 16 تیپ پلان متنوع طراحی شده و در دست ساخت هستند. واحدهای این مجموعه متراژهایی از 110 متر الی 256 متر را به خود اختصاص داده‌اند؛ همچنین کلیه واحدها در برج شمیم رحمت 3 به گونه‌ای طراحی شده‌اند که 2 خوابه و یا 3 خوابه هستند.

سهام پروژه برج شمیم رحمت 3 به‌صورت 10 متری خریدوفروش می‌شوند؛ در همان ابتدا به هریک از کارکنان هوافضا امتیازی معادل 10 مترمربع تعلق می‌گیرد.

شما سرمایه‌گذاران محترم می‌توانید سهام خرده و حتی کمتر از 10 متر را نیز خریداری نمایید. همچنین افرادی که قصد دارند یک واحد مسکونی را کامل و به‌صورت شش دانگ خریداری نمایند می‌بایست تا قبل از انتخاب واحد، حداقل 11 سهم معادل 110 مترمربع را خریداری نمایند. در جدول زیر به بررسی جزئیات این پروژه پرداخته‌ایم:

نشانی تهران، منطقه 22، بلوار کوهک، بلوار دانشگاه، فاز سوم پروژه شمیم (نخل) امکانات لابی من 24 ساعته، استخر، سونا و جکوزی، مهد کودک، سینمای خانگی و…
زمان شروع و پایان پروژه شمیم رحمت 3 انتخاب واحد این پروژه در شهریور ماه 1402 صورت گرفته است و زمان اتمام آن را برای سال 1404 برآورد کرده‌اند. دسترسی‌ها پارک جنگلی چیتگر، آبشار تهران، بزرگ‌راه‌های شهید خرازی (همت)، حکیم و آزادگان، مرکز خرید ایران مال، باملند و…
تعاونی سازنده تعاونی شمیم رحمت (هوافضا) کاربری

 

مسکونی
زیر بنا مساحت کل زمین پروژه شمیم (نخل) 15383 مترمربع بوده و زیر بنای آن 90000 مترمربع است. نما استفاده از نمای گرین وال برای این برج پیش بینی شده است.
تعداد طبقات 26 طبقه نحوه پرداخت به‌صورت اقساطی
متراژ واحدها 110، 118، 125، 135، 150، 180، 195، 220 و 256 متری دوره پرداخت اقساط ماهانه
تعداد واحدها 8 واحد در هر طبقه به‌طور کلی 744 واحد اسکلت بتنی با سازه اسکلت فلزی و اتصالات پیچ‌ومهره
پلاک ثبتی 1/59/1 مرحله ساخت این پروژه در مرحله گودبرداری و اجرای فونداسیون است.
تعاونی سازنده تعاونی شمیم رحمت (هوافضا) نوع کاربری مسکونی

کاربری برج شمیم رحمت فاز 3 تماماً مسکونی بوده و فاقد کاربری تجاری است. صرفاً جهت رفاه ساکنین در طبقه همکف این برج دو فروشگاه و یک کافی شاپ اختصاصی طراحی شده است.

پیشرفت پروژه نخل شمیم رحمت در شهریورماه سال 1402 در طبقه 14 مثبت اسکلت است. دیوار چینی این پروژه نیز تا 10 طبقه انجام شده و با سرعت فوق‌العاده‌ای مراحل ادامه کار پیگیری و انجام می‌شود. زمان تحویل پروژه نخل برای 30 اسفند ماه سال 1404 پیش بینی شده است.

مدل پیش‌فروش پروژه شمیم رحمت 3

برگه‌های قدرالسهمی در پروژه برج شمیم رحمت فاز 3 به صورت واریزی و امتیازی خریدوفروش می‌شوند. پیش‌فروش امتیازهای پروژه نخل به‌صورت سهام‌های 10 متری هستند که به‌صورت قطعی در دفتر تعاونی شمیم رحمت نقل و انتقال می‌یابند. هر برگه سهم معادل 10 سهم است و هر سهام‌دار امکان خرید چندین پک را دارد.

لازم به ذکر است بدانید که 35/000/000 میلیون تومان از مبلغی که خریداران واریز می‌کنند، مربوط به هزینه زمین، تراکم و مجوزات می‌باشد که بایستی به تعاونی سازنده پرداخت شود.

خریداران و سرمایه‌گذاران محترم توجه داشته باشید که طبق اعلام تعاونی از تاریخ 1 تیرماه 1402 اقساط پروژه نخل، برای هر برگه سهمتری در هر ماه به 4 میلیون تومان افزایش داشته است. جهت اطلاع از بروزترین شرایط اقساط این پروژه می‌توانید به وبسایت تعاونی شمیم رحمت مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر: تفاوت پیش خرید آپارتمان با قیمت قطعی و علی الحساب

نحوه پرداخت (جدول نظام پرداخت) برج شمیم رحمت 3

قرارداد ساخت پروژه شمیم رحمت 3 برای اعضای اولیه متری 4.5 میلیون تومان برآورد شده است. هر عضو با داشتن هر برگ 10 سهمی به‌غیر از حق امتیاز بایستی 80/000/000 میلیون تومان به‌ازای هر 10 سهم پرداخت نماید.

خریداران باید تا 48 ماه (تا سال 1404) ماهانه 1/900/000 تومان قسط را به‌صورت علل‌الحساب بپردازند. هر بسته 10 سهمی از این پروژه در دفتر تعاونی شمیم رحمت به‌صورت قطعی واگذار می‌شود.

از نکات حائز اهمیت، قیمت اقساط پروژه نخل است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نوسانات بازار، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای این پروژه در نظر گرفت و اقساط برج شمیم رحمت 3 به‌صورت سالانه تغییر می‌کند.

موقعیت قرارگیری پروژه شمیم رحمت 3

پروژه برج شمیم رحمت 3 در محله کوهک منطقه 22 تهران واقع شده است. محله کوهک به منظور قرار گیری در جنوب شرقی منطقه 22 فاصله کمتری نسبت به مرکز شهر دارد.

مکان قرارگیری این پروژه از شمال به بزرگراهدانی، از جنوب به بزرگ‌راه تهران – کرج و از شرق به بزرگ‌راه آزادگان متصل است. از جمله برج‌های بسیار شیک و مجللی که در نزدیکی این پروژه قرار گرفته‌اند می‌توانیم به برج‌های امپریال، ترنج، آترا، نارنجستان 2 و… اشاره کنیم که در کنار هم جلوه زیبایی را به وجود آورده‌اند.

ساکنین محترم می‌توانند با طی نمودن کم‌ترین حد فاصل ممکن به بهترین امکانات منطقه دسترسی داشته باشند که در جدول زیر به صورت خلاصه به برخی از آنها اشاره شده است:

دسترسی‌های حاضر در منطقه 22 بازه زمانی تا موقعیت پروژه شمیم رحمت 3
اتوبان حکیم 27 دقیقه
اتوبان همت 30 دقیقه
پارک گیاه شناسی 16 دقیقه
اتوبان کرج 14 دقیقه
دریاچه خلیج فارس 15 دقیقه
پارک جنگلی چیتگر 20 دقیقه
مجموعه ایران مال 15 دقیقه

همچنین ساکنین پروژه نخل می‌توانند دسترسی آسانی به مراکز خرید منطقه مانند: فروشگاه یاس و پاساژ طوبی داشته باشند. در ادامه مقاله به امکانات رفاهی این برج پرداخته‌ایم و جزئیات قابل توجهی را در این باره ذکر کرده‌ایم.

امکانات رفاهی برج شمیم رحمت 3

امکانات رفاهی برج شمیم رحمت 3

در طراحی و مراحل ساخت پروژه نخل امکانات متعددی در نظر گرفته شده است. بدون شک می‌توان گفت که پروژه شمیم رحمت 3، متناسب باسلیقه افرادی است که سبک‌های مدرن را تریجیح می‌دهند. از جمله امکانات فوق‌العاده این مجموعه می‌توان به وجود زمین والیبال، بسکتبال و فوتبال اشاره کرد. در فهرست زیر مواردی دیگر از امکانات برج شمیم رحمت 3 لیست شده است:

 • استخر، سونا و جکوزی مختص آقایان و بانوان به‌صورت مجزا
 • سالن ورزشی برای بانوان و آقایان
 • کتابخانه تکمیل با فضایی کاملاً دلنشین
 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)
 • کارواش ویژه برای خودرو ساکنین
 • لابی مجلل با ارتفاع سقف 6 متر
 • سینمای خانگی
 • خشکشویی
 • کافی‌شاپ مجهز

وجود امکانات مدرن از دلایل بالا بودن رشد قابل توجه پروژه شمیم رحمت فاز 3 است. از دیگر امکانات عالی برج شمیم رحمت 3 می‌توانیم به محوطه و فضای سبز که برای بازی اطفال فراهم آورده است اشاره داشته باشیم.

تعاونی سازنده برج شمیم رحمت 3

پروژه شمیم رحمت 3 به دست مهندس فرزاد دلیری، معمار معروف ایران طراحی شده است و توسط تعاونی شمیم رحمت ساخته می‌شود.

تعاونی مسکن شمیم رحمت، زیر نظر ارگان هوا فضای سپاه پاسداران است و از معتبرترین تعاونی‌های منطقه 22 محسوب می‌شود. این تعاونی پروژه‌هایی که به اتمام رسیده‌اند را با سرعت بالایی به مشتریان تحویل می‌دهد و از لحاظ سرعت ساخت و استفاده از متریال‌های مطلوب نیز از بهترین تعاونی‌ها می‌باشد.

پروژه‌ی زیتون‌ها، شمیم رحمت 1 (برج ترنج) و شمیم رحمت 2 (امپریال) نیز از دیگر پروژه‌های این تعاونی هستند که پیش از پروژه شمیم رحمت 3 ساخته شده‌اند.

نمای ظاهری پروژه شمیم رحمت 3

طراحی پروژه برج شمیم رحمت 3 از 4 برج بهم چسبیده انجام شده است. شما در طبقه همکف این پروژه، لابی مجلل با متراژ بالایی را مشاهده خواهید کرد که به شیوه‌ای لوکس و مدرن در دست ساخت است.

تنوع بالایی که پروژه نخل در پلان واحدهای مسکونی خود دارد، باعث شده است افراد مختلف با سلیقه‌های متفاوت به آن علاقه‌مند شوند. در ساخت پروژه شمیم رحمت فاز 3، از تمامی فضاهای خالی و اضافی، بهترین استفاده ممکن صورت گرفته است؛ از همین رو امکان خرید خانه را برای سلیقه‌های مختلف فراهم آورده است.

برای هر یک از طبقات این برج، حیاط مسقف با ارتفاع 7 متر در نظر گرفته شده است. پروژه شمیم رحمت 3 (نخل) از معدود برج‌های مسکونی ایران است که در نمای آن گرین وال به کار خواهد رفت.

پروژه‌های مشابه با پروژه برج شمیم 3

پروژه‌های مشابه با پروژه برج شمیم 3

همان‌طور که اشاره کردیم پروژه شمیم رحمت 3 در منطقه 22 قرار گرفته است. در این منطقه پروژه‌های لوکس و مجللی قرار گرفته‌اند که چشم انداز بسیار شیکی را به منطقه بخشیده‌اند.

دیگر پروژه‌های لوکس در منطقه 22 با پروژه برج نخل فاصله چندانی ندارند. در اینجا به معرفی چند مورد از پروژه‌های مشابه با پروژه شمیم رحمت 3 پرداخته‌ایم که نقاط مشترک زیادی با یکدیگر دارند. موارد عبارت‌اند از:

 • پروژه بانک ملی چیتگر

پروژه بانک ملی چیتگر در بهترین موقعیت منطقه کوهک در بلوار اصلی نبش کوچه راهور واقع شده است. این پروژه دارای 3 بلوک است که 2 بلوک آن برای تعاونی مسکن بانک ملی و 1 بلوک دیگر آن نیز برای تعاونی مسکن سپاه‌شهر است.

متراژ واحدهای این پروژه از 100 الی 160 متر هستند. پروژه بانک ملی چیتگر تا پروژه شمیم رحمت 3 تنها 8 min فاصله دارد و از لحاظ برخی امکانات داخلی و نمای برج‌ها شباهت دارند.

پروژه فراز فرتاک یکی از پروژه‌های بسیار معتبر تعاونی فرتاک است که در مروارید شهر واقع در غرب منطقه 22 قرار گرفته است. پروژه فراز فرتاک با نام ویو فراز نیز شناخته می‌شود. پروژه فراز فرتاک همانند پروژه شمیم رحمت 3 در مراحل ساخت است و امکان پیش‌خرید در آن وجود دارد.

این پروژه در قالب یک برج 24 طبقه توسط شرکت تعاونی کاشانه ساز فرتاک در دست اجرا است. واحدهای این مجموعه 60، 120 و 180 متری هستند. برج فراز فرتاک در مجموع 114 واحد مسکونی دارد و در هر طبقه آن 6 واحد ساخته شده است.

 • پروژه الوند چیتگر

پروژه الوند چیتگر یکی دیگر از پروژه‌هایی است که به پروژه شمیم رحمت 3 شباهت دارد و حد فاصل این 2 برج تنها 9 min می‌باشد.

این پروژه 8 طبقه را شامل می‌شود، هر طبقه این برج 4 واحد دارد که 3 واحد آن 120 متری و یک واحد دیگر آن 180 متری هستند. پروژه الوند چیتگر نیز همانند پروژه نخل دارای لوکیشن فوق‌العاده با دسترسی عالی به بزرگ‌راه‌های خرازی، حکیم،زادگان و همچنین مجموعه‌های بزرگی چون زرمال و ایران مال می‌باشد.

سخن پایانی تعاونی فرتاک در مورد برج شمیم رحمت 3

متوجه شدید که برج شمیم رحمت 3 از نمونه پروژه‌های بسیار لوکس درحال ساخت در منطقه 22 است. این پروژه با تنوع پلان‌های خود امکان خرید برای افراد با سلیقه‌های مختلف را فراهم آورده است.

باتوجه به اطلاعات و نکات ذکر شده در این مقاله به راحتی می‌توان به این نتیجه رسید که آیا سرمایه‌گذاری در این پروژه ارزش اقتصادی دارد یا خیر. به دلیل موقعیت قرارگیری پروژه، امکانات رفاهی و دسترسی‌هایی که دارد و همچنین وضعیت پیش خرید آن، این امکان وجود دارد که با سرمایه‌گذاری در برج‌های شمیم رحمت به سوددهی عالی رسید.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی بیشتر از پروسه سرمایه‌گذاری در منطقه 22 و اطلاع از بهترین پروژه‌های در حال ساخت، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در وبسایت هلدینگ فرتاک با مشاورین ما در ارتباط باشید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس