سرمایه گذاری در ملک

سرمایه‌گذاری در ملک2 min read

خلاصه محتوا:
5/5
یکی از روش‌ها برای حفظ ارزش سرمایه و بالا بردن ارزش آن، سرمایه‌گذاری در ملک است. این روش از رایج‌ترین و پرسود‌ترین انواع سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که به راحتی می‌تواند ارزش سرمایه شما را در بلند‌مدت نگه داشته و آن را افزایش دهد. این نوع از سرمایه‌گذاری نیازمند کسب اطلاعات لازم است. به همین خاطر ما در این بخش تلاش کرده‌ایم تا تمامی مطالب مربوطه در این زمینه را برای آشنایی بیشتر شما عزیزان ارائه دهیم.

زمان مطالعه: 11 دقیقه

زمان مطالعه: 11 دقیقه

سرمایه گذاری در ملک

قبل از هر موضوعی بهتر است به سه عامل گرایش‌های عمده انسان بپردازیم: در تعریف نیازهای اولیه بشر به خوراک، پوشاک و مسکن اشاره شده است.

سرمایه گذاری به این معناست که فرد به امید افزایش قیمت و دریافت سود در آینده، چیزی را خریداری می‌کند. یا کاری را انجام می‌دهد.

کسانی که خواهان سرمایه گذاری با دارایی خود هستند، راه‌های متفاوتی وجود دارد. مواردی نظیر:

   • سرمایه گذاری در املاک

   • سکه و جواهرات

   • ارز

   • بازار بورس و فرابورس

   • سپرده‌های بانکی

   • صندوق‌های سرمایه گذاری

   • اوراق با درآمد ثابت و…

  سرمایه گذاری در هر کدام از این عامل‌ها با امکان رشد زیاد، رابطه مستقیمی با مقدار سرمایه و نقدینگی دارد. البته با این تفاوت که سرمایه گذاری در بازار ملک در رقابت آن‌ها همیشه رشد بیشتری را داشته است.

  سرمایه گذاری در ملک یکی از پرسودترین سرمایه گذاری‌ها در سطح کشور شده است.

  در سالیان اخیر یکی از سودآورترین سرمایه گذاری‌ها در ایران، سرمایه گذاری در املاک بوده است.

  در سالیان اخیر سرمایه گذاری در ملک ریسک کمتر و سود بالاتری را داشته است. مشتریان عزیزی که خواهان سرمایه گذاری در ملک هستند می‌توانند به دو صورت به سود برسند.

  اول اینکه ارزش ملک در گذر زمان بیشتر می‌شود و مشتریان با خرید ملک خود هر روز می‌توانند شاهد افزایش قیمت آن سود خود شوند.

  دومین عامل این است که خریداران با خرید ملک خود و اجاره دادن آن، هر ماه هزینه‌ای را دریافت کنند.

  فرانکلین روزولت در حوزه املاک اینطور می‌گوید: « املاک دزدیدنی، گم شدنی یا ربودنی نیست. خرید خانه با عقل سلیم، پرداخت تمام و کمال و مراقبتی معقول، بی دردسرترین سرمایه گذاری در دنیا است. »


  سرمایه گذاری در ملک

  انواع روش‌های سرمایه گذاری در ملک

  انواع سرمایه گذاری در ملک

  بهتر است به این موضوع دقت شود که سرمایه گذاری در ملک، در هر کدام از این انواع به میزان سرمایه و نقدینگی اشخاص بستگی دارد.

  ما در مجموعه فرتاک پروژه‌های فراوانی در هر کدام از انواع سرمایه گذاری در ملک را در رزومه کاری خود به انجام رسانده‌ایم.

  همینطور دارای پروژه‌های در حال ساخت فراوانی هستیم ؛از انواع سرمایه گذاری در ملک که به صورت مستمر انجام می‌دهیم.

  شما می‌توانید که بهترین ملک‌های خود را در مجموعه ما انتخاب کرده و خریداری کنید. همچنین می‌توانید با کارشناسان متبحر ما در حوزه سرمایه گذاری در ملک تماس گرفته، و درخواست دریافت مشاوره کنید.

  مشاوران ما تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما با مشورت گرفتن با افراد متبحر ما می‌توانید تصمیم خود را با اطلاعات کافی‌تر بگیرید و به عمل برسانید؛ تا آینده با سودهای کلان نسبتان شود.

  01- سرمایه گذاری در املاک مسکونی:

  املاک مسکونی به آن دسته از زمین‌ها گفته می‌شود که برای سکونت و استفاده شخصی افراد ساخته می‌شوند و تبدیل به املاک شخصی می‌شوند. آپارتمان، خانه‌های ویلایی، خانه‌های قدیمی و.. نمونه‌ای از املاک مسکونی به شمار می‌روند.

  سرمایه‌ گذاری در املاک مسکونی نسبت به مابقی حوزه‌ها دارای ریسک کمتری است. نرخ رشد سریع این حوزه منجر به اقدام بسیاری از سرمایه داران برای ورود به آن شده است.

  مجموعه فرتاک پروژه‌های مسکونی متعددی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. همچنین تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در پروژه های در دست احداث نیز برای سرمایه گذاری مراجعه کنندگان عزیز در این شرکت وجود دارد.

  02- سرمایه گذاری در مستغلات تجاری:

  ساختمان‌های تجاری برای انجام فعالیت‌های بیزینسی به کار می‌روند. به همین دلیل برای انجام فعالیت‌های تجاری در مستغلات تجاری باید حتما مجوزهای لازم شهرداری و سایر ارگان‌های مربوطه را اخذ کند.

  یکی از بهترین و هوشمندانه‎ترین سرمایه گذاری‌ها در جهت سود فراوانی که دارد سرمایه گذاری در املاک تجاری است.

  شما می‌توانید با خرید املاک تجاری این امید را داشته باشید که به زودی سرمایه‌تان چندین برابر می‌شود.

  البته باید این را در نظر داشته باشید که در هر زمینه‌ای که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید، باید جزئیات را تا آخرین مرحله به دقت مورد بررسی قرار دهید.

  شما می‌توانید با مشاوران فرتاک تماس بگیرید. مجموعه فرتاک که تجربه زیادی در زمینه سرمایه گذاری دارند، به شما خریداران عزیز تمامی اطلاعات کافی را شرح می‌دهند که شما بتوانید برنامه ریزی دقیق‌تری روی سرمایه گذاری‌تان داشته باشید.

  03- سرمایه گذاری زمین و باغ:

    یکی دیگر از روش‌های حفظ سرمایه در ملک، خرید زمین، باغ و یا باغ ویلا می‌باشد.

  خرید باغ نیز از مزایت‌های زیادی برخوردار است. یکی از مزیت‌های عمده سرمایه گذاری باغ این است که با توجه به نوسانات قیمت آن نیز به روز می‌شود.

  شما خریداران عزیز با خرید باغ می‌توانید یک مکان تفریحی و عالی را برای خود و خانواده‌تان فراهم آورید. همچنین هر زمان که قصد فروش آن را داشته باشید، می‌توانید سرمایه خود را به نرخ روز بازگردانید.

  از دیگر مزیت‌های سرمایه گذاری زمین و باغ می‌توان به این اشاره کرد که علاوه بر حفظ سرمایه اولیه برای شما، اگر باغ درختانی مثمر داشته باشد برای شما درآمدزایی عالی به همراه دارد.

  قوانین سرمایه گذاری در ملک

  قوانین سرمایه گذاری در ملک

  یکی از قوانینی که می‌تواند در بحث سرمایه گذاری در ملک شما را راهنمایی کند که محاسبات درست‌تری برای خود داشته باشید، قانون 50 درصدی است.

  این قانون به صورت سریع می‌تواند شما را برای محاسبه و تحلیل سرمایه گذاری املاک کمک کند.

  قانون 50 درصدی روی هزینه‌های مربوط به روند سرمایه گذاری تاثیر می‌گذارد.

  قانون 50 درصدی شامل مواردی مانند:

  • مالیات
  • بیمه
  • تعمیرات و بازسازی
  • مدیریت ملک
  • هزینه‌های اداری
  • مسائل حقوقی
  • هزینه‌های تخلیه و جابه‌جایی  می‌باشد

  این قانون بسیار ساده است؛ طبق این قانون باید 50 درصد از درآمد اجاره به هزینه‌ها اختصاص یابد.

  فرض کنید شما یک ملک مسکونی را خریداری کرده‌اید، قانون 50 درصدی به این صورت عمل می‌کند:

  • هزینه برای از دست دادن خانه = 10 درصد
  • مالیات ملک = 10 درصد
  • بیمه = 10 درصد
  • تعمیرات و نگهداری = 10 درصد
  • تسهیلات پرداختی ملک = 5 درصد
  • هزینه سرمایه = 5 درصد را برای شما یادآوری می‌کند.

  با استفاده از قانون 50 درصدی در سرمایه گذاری ملک می‌توانید به راحتی تمامی هزینه‌های خود را مدیریت کنید. سرمایه گذاران با استفاده از این قانون روی تمامی هزینه‌های خود برنامه ریزی دقیقی خواهند داشت و در زمان کم به سود کلانی می‌رسند.

  مجموعه فرتاک دارای مشاورانی امین و آگاه هستند؛ که روی این قانون تسلط صددرصدی دارند. شما با مراجعه به شرکت ما می‌توانید با مشاوران ما مشورت گرفته و یا درصورت نداشتن شرایط حضوری می‌توانید تماس حاصل فرمائید.

  مشاوران در حوزه سرمایه گذاری ملک ما تمامی موارد لازم در بحث بازار مسکن در هر منطقه‌ای را برای شما شرح کامل داده و شما را به بهترین شیوه راهنمایی می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در املاک کلیک کنید.

  مزایا و امتیازات سرمایه‌گذاری در ملک

  در اصل مفهوم سرمایه گذاری در هر حوزه‌ای می‌تواند با سود یا زیان همراه باشد. سرمایه گذاری در ملک هم از این قائده مستثنی نیست.

  پس سرمایه گذاری در ملک نیز دارای مزایا و معایبی است؛ البته در قیاس با سرمایه گذاری‌های دیگر معایب آن بسیار کمتر و سود آن بیشتر است. از جمله مزایای سرمایه گذاری در ملک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  01- کسب سود ناشی از تورم

  کسب سود ناشی از تورم

  به معنای ساده تورم به وضعیتی گفته می‌شود که قیمت آن کالا (ملک) در یک بازار، در بازه زمانی مشخص به طور مداوم و مستمر افزایش یابد.

  یکی از دلایل عمده‌ای که افراد تمایل به سرمایه گذاری دارند. کسب سود از طریق افزایش تورم در حوزه مورد نظر است.هر حوزه دارای تورم مختص به خود است که در رابطه با سرمایه گذاری در ملک نیز از این قائده برخوردار است.

  02- لذت صاحب‌خانه شدن

  لذت صاحب‌خانه شدن

  صاحب‌خانه بودن نوعی امنیت خاطر (روانی)  برای هر شخص سرمایه گذار به همراه دارد.

  این نوع امنیت در بقیه سرمایه گذاری‌ها مانند: دلار، طلا و یا حتی سرمایه گذاری در بورس نیز وجود ندارد.

  اگر هنوز خانه دار نشده‌اید مجموعه فرتاک تمامی راهکارهای لازم در خصوص سرمایه گذاری در ملک و مسکن را از طریق مشاوران به شما شرح می‌دهد.

   همچنین امکاناتی را فراهم کرده است که بتوانید در این راه به درآمدهای بالایی برسید؛ و یک سرمایه گذاری اصولی در ملک را برای خود به رقم بزنید.

  03- تغییر کاربری

  کاربری ملک در واقع به نوع کاربرد ملکی گفته می‌شود که در آن زندگی می‌کنیم یا مشغول به کار هستیم. ما همیشه شاهد قیمت بالای خانه پس از خرید هستیم. معمولا بسیار کم و یا به ندرت شاهد افول خانه پس از خریده شده‌ایم.

  این خود می‌تواند یکی از مزیت‌های بزرگ در سرمایه گذاری های املاک باشد. یکی از دلایل اصلی سرمایه گذاری در بازار ملک و مسکن تغییر کاربری آن است.

  04- ریسک کمتر

  ریسک کمتر

  سرمایه گذاری در دیگر حوزه‌ها ریسک به مراتب بیشتری در مقایسه با سرمایه گذاری در ملک دارد. به عنوان مثال سرمایه گذاری در ارز و یا طلا را می‌توان در نظر گرفت.

  در این نوع سرمایه گذاری‌ها امکان این نیز وجود دارد قیمت آن که در یک بازه زمانی کوتاه به میزان قابل توجهی نوسان داشته باشد. این در حالی است که قیمت نوسانات در بازار ملک بسیار کمتر و با شیب ملایم اتفاق خواهد افتاد.

  05- تنوع در سرمایه گذاری

  در بازارهای سرمایه کذاری یکی از دلایل اصلی که می‌‎‌توان به عنوان مزیت به آن اشاره کرد. بودن مشتریان زیادی در این حوزه است.

  شما می‌دانید که به میزان تعداد زیاد مشتریان در هر حوزه‌ای مبنی بر سود فراوان در آن کسب و کار است. سرمایه گذاری در ملک به دلیل رشد و سود عالی در بازه زمانی مشخص و همینطور ریسک کمی که دارد توجه متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است.

  06- کسب قطعی سود

  سرمایه گذاری در ملک از معدود سرمایه گذاری‌هایی است که به صورت پیوسته درحال رشد نیز است. در این نوع سرمایه گذاری هر چند در بعضی از مواقع کوتاه قیمت کاهش داشته است و یا قیمت ثابت مانده است.

  اما در 99 درصد مواقع رشد صعودی را داشته است. از این رو سرمایه گذاری در ملک به این دلیل که سرمایه از بین نمی‌رود و یا سود قطعی را دارد متقاضیان زیادی را در همه مواقع دارد.

  07- ملک، کالای وارداتی نیست

  یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در ملک این است که ملک، کالای وارداتی نیست.

  به این معنی که املاک را مانند کالاهای دیگر نمی‌توان از خارج از کشور وارد کرد؛ سرمایه گذاران باید فقط از داخل کشور ملک خود ( زمین یا ساختمان خود ) را خریداری کنند.

  در نتیجه این مزیت رقابت تنگاتنگی در بازار به وجود نمی‌آید.

  08- می‌توانید از تسهیلات بانکی استفاده کنید

  یکی دیگر از مزیت‌های رقابتی سرمایه گذاری در ملک با دیگر سرمایه گذاری‌های دیگر استفاده از تسهیلات بانکی است.

  شما برای خرید دلار، طلا و یا سهام نمی‌شود تسهیلات خاصی را دریافت کنید.اما در در صورتی که این مسئله را با خرید خانه در تعاونی فرتاک انجام دهید، می‌توانید از تسهیلات بانکی استفاده کنید؛ این خود نیز یکی از مزایای سرمایه گذاری در ملک توسط تیم بی نظیر و کاربلد فرتاک است.

  از دیگر مزایای سرمایه گذاری در ملک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در ایران محدودیت ملک داریم
  • ملک همیشه ارزش خود را حفظ می‌کند
  • مهارت و دانش سرمایه گذاری در ملک را به راحتی می‌توانید یاد بگیرید
  • کسب درآمد با اجاره‌بها
  • کسب درآمد با پول رهن

  معایب سرمایه گذاری در ملک

  معایب سرمایه گذاری در ملک

  سرمایه گذاری در هر حوزه‌ای دارای مزایا و معایب مخصوص به خود است. سرمایه گذاری در ملک، نیز از این قاعده مستثنی نیست. همانطور که مزایای متعدد و بسیار بیشتری نسبت به دیگر حوزه‌ها مانند طلا فروشی، ارز و بورس و… دارد، معایبی را نیز دارا است؛ که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  همانطور که بعضی از دلایل باعث می‌شود شما بیشتر به سرمایه گذاری در ملک ترغیب شوید؛ بعضی از دلایلی نیز وجود دارد که ممکن است شما را از این تصمیم باز دارد.

  در واقع می‌توان به این موضوع  توجه داشت که برخی از معایب نام برده در این مقاله ممکن است برخی از افراد را درگیر اغتشاش ذهنی کند و خرید مسکن یا ملک را به تعویق بیاندازند.

   اما در مقابل برای برخی دیگر این موضوع چندان اهمیتی نداشته و مزایای بیشتر آن در کفه دیگر ترازو قرار داده و باعث می‌شود تصمیمی شفاف‌تر جهت پیش خرید یا سرمایه گذاری در ملک داشته باشید.

  ما در مجموعه فرتاک تمامی سعی خود را خواهیم کرد شرایطی را برای سرمایه گذاران عزیز فراهم آوریم که امکان خرید ملک ( آپارتمان، واحد مسکونی و تجاری )  را به صورت راحت‌تر انجام داده و تجربه‌ای خوب از سرمایه گذاری خود داشته باشند؛ این خود یکی از دلایل ویژه متمایز شدن فرتاک از باقی تعاونی‌های دیگر است.

  ما در فرتاک تمامی سعی خود را می‌کنیم تا دلایل ویژه و متمایزی جهت همکاری با ما داشته باشید؛ فرتاک با امکانات ویژه و قابلیت‌های پویایی که دارد روزبه‌روز توجه خریداران زیادی را به خود جلب می‌کند.

  شما اگر برآیند معایب و مزایای سرمایه گذاری در ملک را بررسی کنید متوجه این موضوع خواهید شد که حاشیه سود آن به نسبت معایب و ریسک‌هایی که ممکن است در این سرمایه گذاری وجود داسته باشد بسیار کمتر است؛ و سرمایه گذاری شما همواره می‌تواند بهترین روش جهت حفظ ارزش دارایی‌هایتان باشد.

  از معایب سرمایه گذاری در ملک به موارد زیر می‌توانیم اشاره کنیم:

  01- نیاز به نقدینگی بالا

  نیاز به نقدینگی بالا

  یکی از معایبی که در سرمایه گذاری ملک وجود دارد. نمی‌شود در آن با پول کم سرمایه گذاری کرد.

  برای خرید یا حتی اجاره ملک مسکونی یا تجاری به پول‌های کلانی نیاز دارید.

  البته برای این دسته از سرمایه گذاران نیز در مجموعه فرتاک راه حل‌هایی وجود دارد مانند خرید‌های سهامی که شما با تماس برقرار کردن با مشاورین ما می‌توانید اطلاعاتی را در این رابطه دریافت کنید.

  02- قدیمی شدن نقشه‌ها و مدل‌ها

  قدیمی شدن نقشه‌ها و مدل‌ها

  همانطور که می‌دانید سبک‌های طراحی و همینطور نمای داخلی و بیرونی در کشور هر چند وقت یکبار دچار تغییر شده و مدل‌های به روز تری جایگزین مدل‌های قدیمی می‌شود.

  بنابراین یکی از معایبی که در سرمایه گذاری در ملک وجود دارد این است که با گذر زمان، ارزش طرح سبک‌های قدیمی نیز کم می‌شود.

  03- وقوع بلایای طبیعی

  1اگرچه وقوع بلایای طبیعی مانند: ( سیل، زلزله، رعد و برق، تگرگ و …) به ندرت رخ می‌دهد. اما این هم می‌تواند یکی از معایب سرمایه گذاری در بازار مسکن محسوب شود.

  در صورت وقوع بلایای طبیعی ممکن است تمام ملک شما از بین ببرد. به همین جهت بهتر است همواره احتمال آن را پیش بینی کنید.اما در نظر داشته باشید که بلایای طبیعی برای همه وجود دارد.

  تیم متحد فرتاک برای این موضوع هم امکاناتی مانند بیمه کردن ملک قبل از پیش فروش فراهم کرده است؛ که حتی در صورت وقوع بلایای طبیعی خریداران عزیز دچار ضرر نشوند.

  04- مستهلک شدن ساختمان

  یکی دیگر از معایبی که سرمایه گذاری در بازار مسکن را تهدید می‌کند، مستهلک شدن ساختمان است. شما می‌دانید که به مرور زمان هر ساختمان خریداری شده کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد؛ و دچار استهلاک می‌شود.

  اگر شما نیز ساختمان خریداری شده را به دست مستاجر بدهید احتمال این عامل بیشتر می‌شود. بنابراین برای رفع این مشکل نیز بهتر است هر چند سال یکبار ساختمان خود را با بناهای جدید، عوض کنید.

   ضمنا در نظر داشته باشید که در طول زمان بنای شما ( ساختمان شما ) می‌تواند برایتان کسب درآمد و پولسازی داشته باشد و یا شما را از هزینه‌های رهن و اجاره مسکن نجات دهد؛ که تقریبا می‌توان میزان استهلاک ساختمان را سر به سر محاسبه نمود.

  05- هزینه‌ها و پیگیری‌های اداری

  هزینه‌ها و پیگیری‌های اداری

  علاوه بر معایب ذکر شده در بحث سرمایه گذاری در ملک یکی دیگر از مشکلاتی که سرمایه داران عزیز را در این رابطه به چالش می‌کشاند. صرف وقت، هزینه‌ها و پیگیری‌های اداری بعد از خرید ملک است.

  این مساله خواهان صبر و تحمل بیشتری از سمت خریداران است. اما اگر خریداران محترم با مجموعه فرتاک همکاری کنند، می‌توانند در مدت زمان کمتری تمام امور اداری لازم را به پایان رسانده و در نهایت ما تمامی فعالیت‌های خود را در پیج اینستاگرام این گروه قرار می‌دهیم؛ که شما می‌توانید دورادور و از طریق رسانه‌های دیجیتال روند پیشرفت و پیشبرد کار را مشاهده نمایید که این امر باعث می‌شود شما زمان زیادی را صرف حضور فیزیکی نکنید.

  همانطور که ملاحظه فرمودید مجموعه بی نظیر فرتاک تمامی معایب سرمایه گذاری در ملک را برای شما عزیزان به همراه مزیایی که وجود دارد گردآوری کرده‌ایم؛ و هر روزه در حال تلاش و ارتقاء تیم خود و آسایش هرچه بیشتر شما خریداران عزیز هستیم. شما می‌توانید با خیال راحت به ما اعتماد کرده و آسایش فردای خود را بسازید

  امتیاز کاربران:

  5/5

  فهرست مطالب

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شماره تماس‌های ما

  از ساعت 8:00 الی 18:00
  روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
  • 021-46127729
  • 021-46147943
  • 021-46147967
  • 021-46147907
  • 021-46147885
  همیشه در دسترس