خرید آپارتمان وخانه قسطی

content
خلاصه محتوا:
5/5
خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی، یکی از مواردی است که امروزه افراد زیادی تمایل به انجام آن دارند. از آنجاییکه وضعیت اقتصادی هر روز بدتر می‌شود، قدرت خرید نقدی خانه نیز بسیار کاهش یافته است.به همین جهت کارشناسان تعاونی فرتاک، اقدام به جمع‌آوری این مقاله نمودند. تا به شما در زمینه خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی کمک کنند.در این مقاله سعی داریم به بررسی روش‌های خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی بپردازیم و بهترین روش و بهترین منطقه برای خرید خانه را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 6 دقیقه

زمان مطالعه: 6 دقیقه

امروزه باتوجه به وضعیت گرانی خانه و نرخ تورم، افراد بیشتر مواقع نمی‌توانند، برای خرید آپارتمان اقدام کنند؛ بنابراین بهترین کار خرید آپارتمان و خانه قسطی است. به همین دلیل، خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی، یکی از مواردی است که امروزه افراد زیادی تمایل به انجام آن دارند.

محاسنی چون؛ خرید خانه با قیمت کمتر، صاحب‌خانه شدن در زمانی کوتاه، افزایش ارزش خانه و آپارتمان در طی زمان و.. موجب شده است تا خرید آپارتمان و خانه به صورت قسطی محبوبیت زیادی داشته باشد.

به همین جهت کارشناسان تعاونی فرتاک، اقدام به گردآوری این مقاله نموده‌اند. تا در این زمینه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی روش‌های خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی بپردازیم و بهترین روش و بهترین منطقه برای خرید خانه را به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

روش‌های خرید قسطی آپارتمان کدام‌اند؟

خرید آپارتمان وخانه قسطی

با توجه به تورم و شرایط اقتصادی بدی که در حال حاضر وجود دارد، ممکن است افراد نتوانند به صورت نقدی نسبت به خرید خانه و آپارتمان اقدام نمایند. به همین جهت از روش‌های قسطی استفاده می‌کنند.

روش‌های خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی به شرح زیر است:

1-استفاده از تسهیلات بانکی: با استفاده از وام ودیعه مسکن، می‌توانید نسبت به خرید خانه اقدام نمایید. البته با توجه به شهری که در آن سکونت دارید، ممکن است مبلغ مورد نظر برای خرید خانه در مناطق خوب مناسب نباشد. اما می‌توانید با استفاده از همین وام، اقدام به خرید خانه نمایید.

2-استفاده از اوراق تسهیلات: یکی از روش‌ها، برای کسانی که تمایل به استفاده از سیستم پس‌انداز ندارند، خرید اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن است. به این صورت که هم از شعبه‌های بانک مسکن و هم از طریق فرابورس، می‌توانید نسبت به خرید آن‌ها اقدام نمایید.

قیمت این برگه‌ها با توجه به قیمت روز تعیین می‌شود. شخص متقاضی نیز طبق نیازی که دارد، هر تعداد برگه که بخواهد می‌تواند، خریداری کند. زوج‌هایی هم که تمایل داشته باشند، باهم خانه بخرند، می‌توانند مقدار معینی وام بعلاوه وام جعاله را از بانک دریافت نمایند.

3-بهره بردن از روش ترکیبی: بسیاری از افراد با این روش آشنا هستند. در این شیوه وام خرید مسکن با اوراق تسهیلات به همراه آورده شخصی و مبلغ ودیعه مستاجر، سرمایه لازم برای خرید آپارتمان تامین می‌شود.

البته به علت بالا بودن قسط‌های وام صندوق یکم، استفاده از آن برای بسیاری از افراد سنگین بوده و مقرون‌به‌صرفه نیست. به همین دلیل در تهران و شهرهای بزرگ از این روش استفاده می‌کنند.

بهترین روش برای خرید آپارتمان قسطی در منطقه 22

بهترین روش برای خرید آپارتمان قسطی در منطقه 22

منطقه 22 تهران جزو مناطقی است که طی چند سال اخیر به یکی از مناطق محبوب برای خرید خانه تبدیل شده است.

قیمت ملک در این منطقه بعد از تاسیس دریاچه چیتگر، چندین برابر افزایش یافته است و به همین جهت مورد توجه تعاونی‌های مختلف، برای ساخت‌وساز قرار گرفت و افراد برای خرید خانه و آپارتمان به این منطقه روی آورده‌اند.

روش‌های زیادی برای خرید خانه و آپارتمان قسطی در این منطقه وجود دارد. در این قسمت به بررسی بهترین روش برای خرید قسطی آپارتمان در منطقه 22 می‌پردازیم.

پیش‌خرید آپارتمان از جمله مواردی است که در سال‌های اخیر و به دلیل وضعیت تورم، مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این شیوه شما یک آپارتمان را قبل از تکمیل شدن خریداری می‌کنید.

از آنجایی‌که واحد هنوز تکمیل نشده است، می‌توانید، بخشی از هزینه را پرداخت نمایید و مابقی را به صورت قسطی بپردازید. تحت این شرایط تا زمان اتمام پروژه شما فرصت پرداخت اقساط را دارید.

در پیش‌خرید قدرت خرید شما نیز افزایش می‌یابد و با همان میزان سرمایه، به علت خرید قسطی توان خرید آپارتمان بهتری را پیدا می‌کنید.

به منظور پیش‌خرید آپارتمان، می‌توانید با تعاونی فرتاک در ارتباط باشید. تا کارشناسان ما، قبل از خرید مشاوره لازم را خدمت شما ارائه دهند.

مزایا و معایب خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی

خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی محاسن و معایب خاص خود را دارد. در این قسمت به بررسی این موارد می‌پردازیم تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

مزایای خرید آپارتمان و خانه قسطی:

برخی از فواید خرید خانه قسطی عبارت است از:

 • خرید خانه با قیمت پایین‌تر
 • پرداخت اقساطی بلند مدت
 • صاحب خانه شدن در کمترین زمان
 • افزایش ارزش ملک بعد از مدتی کوتاه

همچنین یکی دیگر از مزیت‌های خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی، بهره‌مندی از بهره بانک است.

معایب خرید آپارتمان و خانه قسطی:

برخی از معایب اقساطی خریدن خانه و آپارتمان که باید به آن دقت نمایید، عبارت است از:

 • امکان ایجاد اختلاف بین فروشنده و خریدار
 • آماده نشدن به موقع آپارتمان
 • کیفیت پایین مصالح
 • فروش خانه به چند نفر
 • وجود نداشتن ملک

علاوه بر موارد ذکر شده، هزینه خانه و آپارتمان به صورت اقساطی از نقدی گرانتر تمام می‌شود. با توجه به مواردی که در قسمت فوق به آن‌ها اشاره کردیم، بهتر است به نکات و جزئیات دقت داشته باشید. زیرا بعضا، حتی ممکن است یک خانه را به چند نفر بفروشند. یا اینکه صرفا هزینه را دریافت کنند و آپارتمان را تحویل ندهند.

در صورتی که تمایل به خرید قسطی آپارتمان و خانه دارید، می‌توانید از طریق تعاونی فرتاک اقدام نمایید. کارشناسان این تعاونی، به شما در خرید خانه کمک می‌کنند. تا بتوانید با هزینه‌ای بسیار مناسب، اقدام به خرید کنید.

خرید آپارتمان وخانه قسطی d
خرید آپارتمان وخانه قسطی m

روند خرید آپارتمان و خانه به صورت قسطی

همانطور که می‌دانید منطقه 22 جزو بهترین محدوده تهران، برای سرمایه‌گذاری است. در این منطقه پروژه‌های بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید به صورت اقساطی خریداری نمایید.

به‌طور کلی روند خرید آپارتمان و خانه به صورت قسطی به شرح زیر است:

 • احراز هویت مالک: این قرارداد هم همانند؛ دیگر قراردادها، مشخصات خریدار و فرشنده در آن مشخص و ثبت می‌گردد.
 • مشخصات آپارتمان: در قرارداد باید مشخصاتی همانند؛ نوع کاربری، مصالح استفاده شده، متراژ واحد و تعداد اتاق‌ها، شرایط پیش‌پرداخت و قسط‌بندی‌ها و.. ذکر گردد.
 • نحوه پرداخت اقساط: تعداد اقساط و مبلغ هر قسط، توسط فروشنده و خریدار باید مشخص گردد و در هر مرحله باید گزارش کار به خریدار داده شود.
 • موعد تحویل آپارتمان: یکی دیگر از عوامل مهم که در قرارداد اقساطی باید ذکر گردد، مشخص نمودن زمان تحویل آپارتمان است.

جهت پیش‌خرید و خرید آپارتمان، مسکن و .. برای اینکه در دام کلاهبرداران نیافتید، بهتر است آگاهی کافی در این زمینه را داشته باشید.

برای اطلاع از شرایط فروش اقساطی آپارتمان در منطقه 22 با مشاورین ما در تعاونی فرتاک در تماس باشید و با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید.

مهم‌ترین نکات برای خرید خانه و آپارتمان قسطی

مهم‌ترین نکات برای خرید خانه و آپارتمان قسطی

برای جلوگیری از رخ‌داد اتفاقات احتمالی، بهتر است که به نکات مهم در این زمینه توجه داشته باشید. باید دقت داشته باشید که حین نوشتن قرارداد، مشخصات هویتی طرفین به طور کامل و دقیق قید شود.

مشخصات دقیق خانه و آپارتمانی که می‌خواهید بخرید، اعم از متراژ، موقعیت مکانی، طبقه و واحد، نقشه ملک، پارکینگ و انباری، بالکن و تراس و… در عقد قرارداد قید شود.

بهتر است که مشخص کنید، خانه خریداری شده، در چه تاریخی تحویل داده می‌شود. همچنین نحوه پرداخت اقساط به چه صورت است. چه مقدار باید به صورت چک یا نقد پرداخت شود و اقساط باقی‌مانده طی چه مدت زمانی پرداخت شود.

از دیگر مواردی که بهتر است درباره آن صحبت کنید، شرایط فسخ قرارداد و یا ضررکرد و خسارت است. گاها خانه‌های قسطی دیرتر از زمان مقرر تحویل داده می‌شوند. همین، موجب ضررکرد خریدار می‌شود و فروشنده باید میزان خسارت را بپردازد.

همچنین اگر خریدار اقساط را به موقع پرداخت نکند، فروشنده می‌تواند خانه را دیرتر تحویل دهد.

در آخر نیز برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی، قرارداد را در یک دفتر رسمی ثبت نمایید تا هیچ‌یک از طرفین دچار مشکل نشوند و قرارداد رسمی باشد.

انتخاب یک تعاونی معتبر جهت سرمایه گذاری نیز می‌تواند به شما کمک کند یک معامله موفق را انجام دهید. تعاونی فرتاک از جمله تعاونی‌های معتبری است که می‌توانید از این طریق اقدام به خرید خانه و آپارتمان به صورت قسطی نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس