تعاونی مسکن بانک ملی

تعاونی مسکن بانک ملی1 min read

خلاصه محتوا:
5/5
تهاونی مسکن بانک مسکن در منطقه 22 از جمله تعاونی‌های فعال در این منطقه است که در این مطلب به بررسی پروژه‌های در دست اجرا، روش پیش فروش پروژه‌ها، نحوه انتخاب واحد در آن و مواری از قبیل قیمت، آدرس و... پرداخته‌ایم که برای عزیزانی که قصد دارند از این تعاونی اطلاعاتی مناسب و صحیح دریافت کنند، مناسب و کاربردی است. در ادامه با ما همراه باشید.

زمان مطالعه: 7 دقیقه

زمان مطالعه: 7 دقیقه

حتماً نام ساختمان و برج‌هایی را شنیده‌اید که به صورت تعاونی‌ساز ساخته‌ شده و خرید‌ و‌ فروش می‌شوند. شرایط سازه‌های این چنینی با ساختمان‌های دیگری که ساخته می‌شوند کمی متفاوت است و این تفاوت در بخش تأمین سرمایه و اجرای آن می‌باشد.

تعاونی‌ها به عنوان یکی از جلوه‌های عدالت اجتماعی شناخته می‌شوند؛ زیرا یک تعاونی خواستار ایجاد ارتباط بر مبنای مزیت‌های چند ‌جانبه می‌باشد.

تعاونی مسکن بانک ملی معمولا به کارکنان خود وام و تسهیلات ارائه می‌دهد تا در روند خرید خانه به آن‌ها کمک نماید. البته بهتر است بدانید که تعاونی مسکن بانک ملی صرفاً در زمینه تهیه مسکن فعالیت داشته و همانند دیگر ارگان‌ها برای تهیه خوراک، پوشاک و… هیچگونه اقدامی انجام نمی‌دهد.

در ادامه به بررسی خدمات مختلفی که تعاونی مسکن بانک ملی انجام می‌دهد می‌پردازیم. با ما  همراه باشید.

تعاونی مسکن بانک ملی

تعاونی مسکن بانک ملی

سال تأسیس تعاونی مسکن بانک ملی به سال 1366 باز می‌گردد. این تعاونی هم نقش بسزایی را در ساخت‌و‌ساز و توسعه منطقه 22 ایفا کرده و با هدف تأمین مسکن کارکنان تعاونی مسکن بانک ملی به وجود آمده است.

پروژه ایران یا همان پروژه بانک ملی یکی از پروژه‌های ساخت‌و‌ساز است که توسط شرکت تعاونی سپاه‌شهر و تعاونی مسکن بانک ملی با همکاری یکدیگر، اقدام به اجرا و ساخت آن کرده‌اند. پروژه تعاونی مسکن بانک ملی که واقع در منطقه کوهک چیتگر است و جزء برج‌های کوهک می‌باشد، 3 بلوک و در مجموع 190 واحد مسکونی دارد.

کسانی که به دنبال واحد‌هایی با متراژ کم، واقع در برج‌های لوکس و فول امکانات هستند، می‌توانند در بین برج‌های منطقه 22 و املاک چیتگر به سراغ برج‌های بانک ملی بروند. از این جهت که این برج از متراژ 100 تا 160 متر را در بلوک‌های خود دارد و از این نظر برای هر خانواده‌ای، چه کم‌جمعیت و چه پر‌جمعیت کاملاً مناسب است.

پروژه تعاونی مسکن بانک ملی (برج‌های بانک ملی) در قالب 2 برج 21 طبقه متشکل از 16 طبقه مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه پارکینگ زیر‌زمین طراحی شده است.

سازه برج‌ها از پیچ و مهره است که یکی از بهترین نوع سازه‌ها از لحاظ استقامت و استحکام در برابر زلزله و سایر حوادث طبیعی محسوب می‌شود.

تعاونی مسکن بانک ملی در تاریخ 12/5/1366 به شماره ثبتی 66613 با مشارکت مجمع عمومی، هیأت مدیره و بازرسان در اداره ثبت شرکت‌ها، درج گردیده است.

از امکانات کم‌نظیر پروژه تعاونی مسکن بانک ملی (برج‌های بانک ملی) می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استخر ، سونا، جکوزی
 • هلی‌پد
 • مهد‌کودک
 • سالن اجتماعات
 • سیستم هوشمند BMS
 • سالن ورزشی
 • بیلیارد
 • سینمای مخصوص
 • کافی‌شاپ

همچنین از امکانات این پروژه می‌توان به سیستم هوشمند BMS اشاره کرد که به این سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان گفته می‌شود و می‌تواند شامل کنترل تهویه مطبوع، اعلام و اطفاء حریق، کنترل تردد، دوربین‌های مدار‌بسته، روشنایی و … باشد. این سیستم، اطلاعات zon یا فضا را در یک سیستم جامع جمع‌آوری می‌کند و در اختیار یک سیستم مانیتورینگ و نظارت جهت مدیریت و کنترل قرار می‌دهد.

معرفی پروژه‌های تعاونی مسکن بانک ملی

معرفی پروژه‌های تعاونی مسکن بانک ملی

سازنده پروژه بانک ملی، تعاونی توسعه عمران سپاه‌شهر است. این تعاونی مسکن در خرید زمین با موقعیت فوق‌العاده خوب و با سودآوری عالی در منطقه زبان‌زد است.

 تعاونی سپاه‌شهر شروع کار خود را با پروژه سفیر یا s2 مروارید شهر آغاز کرد. پروژه بعدی تعاونی، پروژه k2 کامرانیه می‌باشد. این دو پروژه در منطقه مروارید شهر واقع شده‌اند. پروژه دیپلمات و بانک ملی یا ایران پروژه‌های سوم و چهارم تعاونی توسعه عمران سپاه‌شهر می‌باشند و از نظر موقعیت، دارای لوکیشن استثنایی هستند.

 آخرین پروژه از این تعاونی، پروژه الهیه فرشته می‌باشد که سال 1399 پذیره‌نویسی آن آغاز شده و زمین را با اسکلت از شرکت asp خریداری کرده‌اند.

حال با این پروژه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم:

پروژه کامرانیه

پروژه کامرانیه زیر نظر تعاونی انصار سپاه‌شهر در اطراف دریاچه چیتگر در حال ساخت است. این پروژه در قالب یک برج 27 طبقه‌ای بوده و در هر طبقه 8 واحد تعبیه شده است. متراژهایی که برای واحدهای این برج در نظر گرفته شده شامل 85، 88 و 125 متر می‌باشد.

پروژه الهیه فرشته

پروژه الهیه فرشته مانند پروژه ایران بانک ملی زیر نظر تعاونی سپاه‌شهر ساخته شده و  در قالب 2 بلوک که هر کدام از آنها 31 طبقه دارد و در هر طبقه 6 واحد تعبیه شده است، می‌باشد. این پروژه در موقعیت خوبی در اطراف دریاچه خلیج فارس قرار گرفته است.

پروژه دیپلمات

پروژه دیپلمات در قالب یک بلوک 15 طبقه‌ای زیر نظر تعاونی سپاه‌شهر در حال ساخت است. این پروژه که در ضلع شمالی دریاچه چیتگر واقع شده یکی از مدرن‌ترین پروژه‌های منطقه چیتگر تهران خواهد بود. متراژهایی که برای واحدهای این برج در نظر گرفته شده، 82، 115، 127، 140 متری می‌باشد.

پروژه برج سفیر

علاوه بر پروژه ایران بانک ملی، تعاونی سپاه‌شهر پروژه جدید را با نام پروژه سفیر یا s2 آغاز کرده است. این پروژه در منطقه مروارید شهر، در قالب یک بلوک 31 طبقه‌ای درحال ساخت می‌باشد. متراژهایی که برای برج در نظر گرفته شده شامل 100، 140 و 155 متر است.

روش‌های پیش‌فروش پروژه‌های تعاونی مسکن بانک ملی

روش‌های پیش‌فروش پروژه‌های تعاونی مسکن بانک ملی

پروژه تعاونی مسکن بانک ملی (برج‌های بانک ملی) به صورت امتیاز و واریزی خرید‌ و ‌فروش می‌شود.

برحسب اولویتی که فروشنده امتیاز دارد و رتبه آن، قیمت امتیاز نیز متفاوت می‌شود. در واقع رتبه مشخص می‌کند که شما در کدام برج قرار می‌گیرید و برحسب واریزی رتبه، جا‌به‌جا می‌شود و در انتها انتخاب واحد برحسب اولویت واریزی می‌باشد.

امتیاز مبلغی می‌باشد که به فروشنده پرداخت می‌شود بابت اینکه عضویت خود را در تعاونی به شما می‌فروشد.

در واقع امتیاز، سود سرمایه‌گذاری فروشنده از واریزی پرداخت شده به تعاونی مسکن بانک ملی می‌باشد.

همچنین مشارکت اعضای تعاونی در قدرالسهم تجاری پروژه برج‌ بانک ملی سبب بالا رفتن ارزش سهام اعضا شده و می‌تواند برای سرمایه‌گذاران و سودآوری آن‌ها بسیار مهم باشد.

آدرس و موقعیت مکانی تعاونی مسکن بانک ملی

پروژه تعاونی مسکن بانک ملی (برج‌های بانک ملی) در ضلع شرقی دریاچه و ضلع شمالی پارک جنگلی چیتگر واقع شده است. این پروژه مسکونی در بلوار علوم‌ و ‌فنون می‌باشد که دسترسی‌های راحت و آسانی به بزرگراه شهید همدانی (شهید حکیم) بزرگراه آزادگان و بزرگراه همت دارد.

قیمت واحد‌های مسکونی در تعاونی مسکن بانک ملی

اگر در رابطه با قیمت پروژه بانک ملی بخواهیم صحبت کنیم دو چیز به ذهن خریداران می‌رسد:

 • قیمت امتیاز پروژه بانک ملی
 • قیمت ساخت پروژه بانک ملی

قیمت امتیاز این مسکن به صورت شفاهی بین طرفین مشخص می‌شود. عرضه ‌و ‌تقاضا، پیشرفت پروژه، موقعیت، تعداد واحد و متراژ آن عوامل تأثیرگذاری هستند که باعث می‌شوند قیمت امتیاز بالا و پایین شود.

قیمت ساخت پروژه هم با احتساب زمین، تراکم و ساخت متری محاسبه می‌شود.

در حالت کلی واحدهای مسکونی برج‌های بانک ملی به صورت واریزی و امتیازی خرید ‌و‌ فروش می‌شوند و در دفتر تعاونی قابل استعلام و رتبه‌بندی می‌باشند.

تمامی واحد‌ها دارای دفترچه مالکیت بوده و در دفتر تعاونی مسکن بانک ملی قابل نقل ‌و ‌انتقال و واگذاری به صورت قطعی می‌باشند.

وضعیت تعاونی مسکن بانک ملی

در همواره فعال بودن تعاونی مسکن بانک ملی هیچ شکی نیست؛ زیرا این تعاونی در حال ساخت پروژه‌های متعدد در منطقه 22 تهران می‌باشد. مهندسین و تمامی کارکنان این تعاونی، روزانه مشغول فعالیت‌های خود در زمینه ساخت‌وساز می‌باشند. درج اطلاعات لازم فعالیت‌های روزانه در وب‌سایت تعاونی مسکن بانک ملی، می‌تواند مهر تأییدی بر وضعیت فعال آن باشد.

نحوه انتخاب واحد و طبقه در تعاونی مسکن بانک ملی

نحوه انتخاب واحد و طبقه در تعاونی مسکن بانک ملی

خيلی از پیش‌خریداران و سرمایه‌گذاران هستند، پروژه‌ای را که توسط تعاونی مسکن‌های مختلف در حال ساخت است، می‌پسندند و اشتیاق برای خرید آن را پيدا می‌کنند. اشخاصی که از این تعاونی‌ها خرید کرده‌اند و حال زمان آن فرارسیده تا واحد مورد نظرشان را انتخاب کنند، سوالاتی در باب نحوه انتخاب واحد در پروژه را دارند که بعضاً بی‌جواب خواهند ماند.

به همین دلیل در اینجا سعی داریم توضيحاتی را برای شما ارائه دهیم که بتوانيد با اطلاعات کافی و آگاهی بیشتر انتخاب واحد خود را انجام دهید:

سیستم تایین امتیاز

معمولا دغدغه همه‌ی اشخاصی که اطلاع کافی از سيستم انتخاب واحد تعاونی ندارند اين نگرانی برایشان پیش می‌آید که در صورت خوش‌ حسابی هم طبقه مورد نظر نصیبشان نشود.

خب لازم به توضیح هست که تعاونی‌ها همگی زیر نظر اداره تعاون و وزارت تعاون فعالیت دارند و برای فعالیت خود مؤظف به اخذ مجوزات لازم و تحت نظر بازرسان هستند. مراحل انتخاب واحد به صورت سیستمی و با به شیوه روز، یعنی ريالی انجام می‌شود. در انجام این مراحل جای هیچگونه تخلفی نيست.

خوش حسابی

اگر شما عضو اوليه تعاونی باشید و از روز اول عضویت، اقساط خود را به موقع پرداخت کرده باشید دیگر جای نگرانی نیست.

ولی اگر امتیاز را از شخصی خریداری می‌کنید بايد این را از فروشنده و مشاور املاک خود بخواهید که استعلام مکتوب از رتبه و خوش‌ حسابی و تسویه به ‌روز به شما ارائه کنند. شما بعد از خرید با ادامه‌ی مسیر خوش‌حسابی در پرداخت اقساط می‌توانيد خیال خود را از بابت طبقه و جهت دلخواه راحت کنید.

انتخاب واحد

معمولاً در پروژه‌های تعاونی مسکن زمان انتخاب واحد با شروع عملیات نازک‌کاری مصادف می‌شود. به عبارت دیگر تعاونی‌ها انتخاب واحد و طبقه را به سال آخر ساخت پروژه موکول می‌کنند.

در هر صورت شما در زمان انتخاب‌ واحد بسته به اولویت‌بندی به دفتر تعاونی دعوت می‌شوید و با دیدن نقشه‌ها, پلان چینشی دقیق، اقدام به انتخاب واحد می‌نمایید. در پروژه‌هایی که در مرحله نازک‌کاری هستند این امکان برای شما مهیا است که داخل واحد‌ها شده و با لمس فیزیکی شرایط، انتخاب واحد نمایید.

قیمت خرید خانه در تعاونی مسکن بانک ملی

از عوامل مؤثر بر هزینه ملک در تعاونی مسکن بانک ملی می‌توان به متراژ، موقعیت ملک و… اشاره کرد. در حالت کلی هزینه زمین به عنوان پیش‌پرداخت اولیه دریافت شده و مابقی هزینه به صورت اقساط پرداخت می‌شود.

این مقاله توسط تیم متخصص در کمپانی ما گردآوری شده است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان در این زمینه می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه و یا آدرس وبسایت «fartak-company.com» با تیم پشتیبانی ما در تعاونی فرتاک در ارتباط باشید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس