پروژه بقیه الله 3 (برج میلان)

content
خلاصه محتوا:
5/5

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 6 دقیقه

زمان مطالعه: 6 دقیقه

منطقه 22 به دلیل پتانسیل بالایی که در ساخت و ساز دارد، اولین مقصد سرمایه‌گذاری در ملک است. در این راستا تعاونی‌های مسکن ساز زیادی مشغول به فعالیت در این منطقه هستند. برج بقیه الله 3 یکی از این پروژه‌ها است که سازنده آن تعاونی نامی اریکه پارسیان است. این برج 26 طبقه مسکونی در شهرک دانشگاه شریف واقع شده است که موقعیت مناسبی از نظر دسترسی به مهم‌ترین مراکز و اتوبان‌ها دارد.

در این مقاله، گروه مهندسی فرتاک به نحوه پرداخت و جدول نظام پرداخت این پروژه به صورت کامل پرداخته است. همچنین در بخش موقعیت، مهم‌ترین دسترسی‌های پروژه مورد ارزیابی قرار گرفته است. در انتها مقاله نیز جمع‌بندی کلی از پروژه‌های مشابه با برج میلان جهت آگاهی بیشتر نوشته شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی پروژه بقیه الله 3 (برج میلان 3)

معرفی پروژه بقیه الله 3 (برج میلان 3)

پروژه بقیه الله که با نام برج میلان نیز شناخته می‌شود یکی از زیباترین برج‌های مسکونی در غرب دریاچه چیتگر در منطقه 22 است. این برج در 4 بلوک ساخته می‌شود و 26 طبقه است. هر طبقه از این برج 2 واحد دارد و در مجموع کل پروژه بقیه الله 3 شامل 168 واحد مسکونی است.

واحدهای برج میلان در 3 تیپ 137 متری 2 خوابه، 173 و 177 متری سه خواب ارائه می‌شوند. به گونه‌ای که در هر طبقه یک واحد 137.5 متری به سمت داخل برج قرار گرفته است. در قسمت بیرونی بلوک‌های غربی واحدهای 173 متری و قسمت خارجی بلوک‌های شرقی، واحدهای 177 متری درحال ساخت هستند.

تعداد بلوک 4
تعداد طبقات 26
تعداد کل واحدها 168
زیر بنا 45965
کاربری مسکونی
تعاونی سازنده اریکه نامی پارسیان
تاریخ شروع پروژه شهریور 1399
تاریخ پایان پروژه شهریور 1404
اسکلت بتنی
نوع سقف  یوبوت (U-boot)
اقساط هر 3 ماه یکبار
نشانی شهرک دانشگاه شریف

اسکلت برج مسکونی بقیه الله بتنی است و سقف آن نیز یوبوت است که در اصل در ساختار آن از نوعی قالب‌های پلی پروپیلی استفاده می‌شود که وزن آن را بسیار کاهش می‌دهد. این پروژه دارای مجوز رسمی از شهرداری منطقه 22 است.

پیش فروش پروژه بقیه الله 3

پیش فروش برج میلان به صورت اقساطی است، اما پذیره نویسی آن به پایان رسیده و در حال ساخت طبقات هستند. برای خرید و فروش حق امتیاز این پروژه ابتدا باید به دفتر تعاونی سازنده آن مراجعه کرد.

بنا به توضیحات ذکر شده برای سرمایه‌گذاری در پروژه بقیه الله 3 باید حق امتیاز را از یکی از اعضا خریداری کرد. این گونه نقل و انتقالات در دفاتر ثبت اسناد رسمی صورت می‌گیرد که معمولاً باید تحت نظارت تعاونی سازنده انجام شود.

مطالعه بیشتر: منظور از امتیاز در پیش خرید آپارتمان چیست؟

جدول نظام پرداخت پروژه بقیه الله 3 (برج میلان)

نحوه پرداخت حق اشتراک در برج بقیه الله 3 به این صورت است که ابتدا مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به حساب تعاونی واریز می‌کنید؛ این مبلغ طبق قانون نباید کمتر از 10% از کل هزینه متراژ پیش خرید شده باشد. سپس مابقی هزینه را طی چند قسط پرداخت می‌نمایید. جدول پیش پرداخت واحدهای پروژه بقیه الله در سال 1402 به شرح زیر است:

واحدهای 137 متری 1 میلیارد و 447 میلیون تومان
واحدهای 173 متری 1 میلیارد و 830 میلیون تومان
واحدهای 177 متری 1 میلیارد و 868 میلیون تومان

اقساط پروژه برج میلان هر 3 ماه یکبار است و جدول نظام پرداخت آن در سال 1402 به صورت زیر است:

واحدهای 137 متری تا انتهای سال 1402 هر 3ماه 290 میلیون تومان
واحدهای 173 متری تا انتهای سال 1402 هر 3 ماه 370 میلیون تومان
واحدهای 177 متری تا انتهای سال 1402 هر 3ماه 375 میلیون تومان

به گفته سازندگان پروژه برج میلان، این برج مسکونی در شهریورماه سال 1404 به اعضا تحویل داده خواهد شد که در صورت تاخیر در تکمیل آن، تعاونی سازنده طبق مقرارت موجود به ازای هر روز تاخیر مکلف به پرداخت غرامت است.

موقعیت پروژه بقیه الله 3

برج بقیه الله 3 در غرب دریاچه چیتگر واقع شده است. این منطقه خوش آب و هوا یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری تهران به شمار می‌رود که ساخت و سازهای زیادی در آن درحال انجام است.

این برج مسکونی در غرب دریاچه بسیار زیبا چیتگر در شهرک دانشگاه شریف، در تقاطع بلوار اردستانی و بزرگراه همدانی واقع شده است. دسترسی آسان به شریان‌های اصلی منطقه 22 مانند اتوبان تهران – کرج و بزرگراه حکیم موجب شده است که به مجتمع های تجاری، مجموعه‌های تفریحی و مراکز فرهنگی به آسانی دسترسی داشته باشد. از جمله این اماکن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هم‌جواری با بوستان غدیر خم
 • باغ گیاه شناسی ملی با فاصله 8 دقیقه
 • دریاچه چیتگر با فاصله 10 دقیقه
 • ایران‌مال با فاصله 10 دقیقه
 • بیمارستان تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی با فاصله 8 دقیقه
 • فاصله تا مرکز تهران: 25 کیلومتر، 30 دقیقه

نزدیکی برج میلان 3 به ایستگاه متروی وردآورد و ایستگاه‌های اتوبوس متعدد، رفت و آمد را برای ساکنان آن بسیار آسان می‌کند که یکی از مزیت‌های محل قرارگیری این برج به حساب می‌آید.

امکانات برج بقیه الله 3

امکانات برج بقیه الله 3

برج بقیه 3 یکی از بلندترین برج‌های در شهرک دانشگاه شریف است. طبیعتاً انتظار می‌رو که این برج از امکانات ویژه‌ای برخوردار باشد. تقریباً تمامی این امکانات برای رفاه بیشتر ساکنان برج میلان است و استفاده از آن‌ها منحصر به همین افراد است. در زیر امکانات برج بقیه الله 3 را به صورت موردی نام برده‌ایم:

 • سالن اجتماعات و سالن ورزشی مجهز
 • لابی مجلل با لابی من 24 ساعته
 • روف‌گاردن و فضای سبز
 • دارای سیستم دوربین مداربسته
 • هلی پد برای مواقع اورژانسی
 • پارکینگ اختصاصی و پارکینگ مخصوص مهمان
 • تاسیسات مرکزی
 • 6 لاین آسانسور
 • سیستم اعلان و اطفا حریق

برج بقیه الله 3 (میلان 3) توسط یکی از تعاونی‌های معتبر منطقه 22 ساخته می‌شود که در ساخت پروژه‌های خود از بهترین مصالح و امکانات موجود استفاده می‌کنند.

تعاونی سازنده پروژه بقیه الله 3 (برج میلان)

تعاونی نامی اریکه پارسیان سازنده پروژه بقیه الله 3 است که در شهریور ماه سال 1389 با شماره ثبت 383880 تحت مدیریت جناب آقای محمد امین ریاضی شروع به فعالیت نمود.

این تعاونی در طول سال‌های فعالیت خود گواهی‌ها و تقدیرات فراوانی کسب کرده است که از آن‌ها می‌توان به گواهی رتبه‌بندی پیمانکاران از سازمان برنامه و بودجه کشور، گواهی  ISO و HSE، گواهی توسعه و رشد R&D، گواهی‌نامه توسعه و رشد رضایت مشتری و گواهی‌نامه توسعه و رشد بهداشت شغلی اشاره کرد.

ویژگی‌های ظاهری و نمای پروژه بقیه الله 3

نمای به کار رفته در هر ساختمانی تاثیر زیادی در استحکام دیوارهای خارجی دارد اما به دلیل وزن بالایی که این مصالح دارند، در صورت بکار بردن نمای نامناسب، ممکن است سازه از استانداردهای لازم برخوردار نباشد.

پیش‌تر اشاره کردیم که برج میلان دارای 4 بلوک است. هر بلوک از این برج 22 طبقه روی سطح زمین و 4 طبقه آن زیر سطح زمین قرار دارد. به گفته سازندگان برج میلان، نمای این برج ترکیبی است. پشت بام 2 بلوک از این برج‌ها به نصب و قرار گیری هلی پد اختصاص داده می‌شود و 2 پشت بام دیگر به روف گاردن تعلق می‌گیرد.

4 بلوک پروژه بقیه الله 3، به صورت دو به دو به یکدیگر متصل هستند. در اطراف این برج‌ها فضای سبز در نظر گرفته شده است که نمای اطراف پروژه و محدوده برج‌ها را به مراتب زیباتر کرده است.

پروژه‌های مشابه برج بقیه الله 3

پروژه‌های مشابه برج بقیه الله 3

برج میلان تنها برج مسکونی درحال ساخت در غرب چیتگر نیست. این ناحیه از تهران مورد علاقه سازندگان بسیاری است و پروژه‌های تعاونی ساز متعددی در آن احداث شده‌اند. برخی از بهترین پروژه‌های مسکونی که از جنبه‌های مختلفی مانند تعاونی سازنده، موقعیت قرارگیری و… مشابه پروژه بقیه الله 3 هستند را  در این بخش معرفی کرده‌ایم:

 • پروژه بقیه الله 1

پروژه بقیه الله 1 در قالب یک برج 30 طبقه ساخته شده که 25 طبقه آن با کاربری مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه نیز پارکینگ است. این برج یکی از اولین برج‌های ساخته شده در مراورید شهر منطقه 22 می‌باشد که توسط تعاونی نامی اریکه پارسیان ساخته شده است.

برج فراز نیز یک برج مسکونی است که در شهرک مروارید شهر واقع شده است. مراحل ساخت این برج در حال انجام است و گزینه‌ای بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری در املاک است. این برج 24 طبقه است و از نظر ارتفاع، به برج میلان بسیار شبیه است.

 • پروژه بقیه الله 2 (مروارید 2)

این برج وابسته به بیمارستان بقیه الله (ع) است که با نام برج مروارید 2 نیز شناخته می‌شود. برج مسکونی بقیه الله 2 از 31 طبقه تشکیل می‌شود که در مجموع شامل 208 واحد مسکونی در سه تیپ متراژ مختلف است. کار ساخت و پیش فروش برج مروارید 2 توسط تعاونی نامی اریکه پارسیان انجام می‌شود.

کلام پایانی فرتاک درمورد پروژه بقیه الله 3

در این مقاله مهم‌ترین موضوعات در بررسی و ارزیابی پروژه بقیه الله 3 معرفی شد. این پروژه با قرارگیری در غرب دریاچه چیتگر و کیفیت ساخت بالا، تبدیل به یکی از گزینه‌های عالی برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن شده است.

در کنار این پروژه که ارزش سرمایه‌گذاری در آن عالی پیش بینی می‌شود، پروژه‌های تعاونی ساز دیگری نیز در منطقه 22 در حال ساخت و پیش فروش هستند که می‌توان قبل از اقدام به سرمایه‌گذاری، آن‌ها را نیز مدنظر قرار داد.

در صورت نیاز به مشاوره و رفع هرگونه سوال در مورد برج میلان و روش‌های سرمایه‌گذاری، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در وبسایت با کارشناسان ما در مجموعه فرتاک در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی به صورت رایگان استفاده کنید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس