برج‌های اطراف باملند

content
خلاصه محتوا:
5/5

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

برج‌های بام‌لند مجموعه‌ای از برج‌های نوساز هستند که در منطقه 22 تهران و در نزدیکی مرکز تجاری – رفاهی بام‌لند واقع شده‌اند. این برج‌ها از جمله برج‌های خاص و محبوب در منطقه محسوب می‌شوند که افراد زیادی را مجذوب خود نموده‌اند.

برج‌های بام‌لند از طراحی مدرن و منحصربه­فردی برخوردار هستند و برای هریک از آن­ها، امکانات رفاهی متنوعی توسط سازندگان این پروژه­ها در نظر گرفته شده است.

در ادامه این مقاله که توسط تیم تحریریه فرتاک نوشته شده است با ما همراه باشید و از بررسی تخصصی و معرفی کامل برج‌های بام‌لند، موقعیت مکانی و دسترسی‌های آنها، تعاونی‌های سازنده، پروژه‌های مشابه و… به خوبی مطلع شوید.

معرفی برج‌های اطراف بام‌لند

معرفی برج‌های اطراف بام‌لند

برج‌های بام‌لند مجموعه‌ای از برج‌های تازه تاسیس هستند که در محدوده شرق، شمال و غرب بام‌لند قرار گرفته‌اند. این برج‌ها از طراحی خاص و بی­نظیری برخوردار هستند و ساخت آن­ها زیر نظر تعاونی­های مختلفی صورت گرفته است.

از جمله برج‌های بام‌لند می‌توان: برج فراز، پروژه زاگرس، پروژه دیپلمات، پروژه افق، پروژه اطلس 1، برج کادوس، پروژه الوند و… را نام برد. از آنجایی­که تعداد این برج‌ها زیاد است. در زیر به بررسی و معرفی مهم­ترین این برج­ها پرداخته‌ایم:

برج فراز یکی از پروژه‌های درحال ساخت تعاونی فرتاک است که تاریخ تحویل آن برای سال 1405 در نظر گرفته شده است. این پروژه در شهرک مرواریدشهر و در شمال منطقه 22 تهران، در نزدیکی دریاچه چیتگر واقع شده است.

مطالعه بیشتر: معرفی مرواریدشهر

زیربنای کلی این پروژه 32000 مترمربع است و دارای 24 طبقه (19 طبقه مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه پارکینگ) است. در این پروژه 112 واحد با متراژهای 110متری تا 235 متری به صورت تک خواب و 3 خواب در نظر گرفته شده است.

 • پروژه زاگرس

این پروژه از جمله پروژه­های درحال ساخت تعاونی توسعه ابنیه همت است که در منطقه 22 تهران و در مجاورت دریاچه چیتگر و بام‌لند قرار دارد. زمان تحویل و اتمام پروژه تجاری – مسکونی زاگرس برای سال 1408 در نظر گرفته شده است.

تعداد طبقات پروژه زاگرس 32 طبقه است که 25 طبقه آن مسکونی، 4 طبقه پارکینگ و 3 طبقه تجاری است. متراژهایی که برای واحدهای مختلف این پروژه طراحی شده است شامل: 120، 140، 160، 180 و 220 متری است.

 • پروژه دیپلمات

این پروژه متعلق به تعاونی توسعه و عمران انصار سپاشهر است که در منطقه 22 تهران و در نزدیکی دریاچه چیتگر، میدان ساحل، بلوار جوزانی واقع شده است. این پروژه درحال ساخت است که زمان تحویل آن برای سال 1403 تعیین شده است.

پروژه دیپلمات برجی 14 طبقه با 84 واحد مسکونی است. متراژهای این پروژه شامل: 82، 115، 127 و 140 متری است که واحدهای 82 و 115 متری آن 2 خواب و واحدهای 127 و 140 متری به صورت 3 خواب هستند.

این پروژه از جمله بهترین پروژه­های درحال ساخت منطقه 22 است. طراحی خاص و منحصربه­فرد این پروژه آن را به گزینه مناسبی جهت سرمایه­گذاری و سکونت تبدیل کرده است.

این پروژه در زمینی به مساحت 14995 مترمربع در منطقه 22 تهران، میدان المپیک واقع شده است. ساخت این پروژه در سال 1401 آغاز شده است و زمان تحویل آن برای سال 1404 تعیین شده است.

پروژه برج افق شامل 21 طبقه (16 طبقه مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه پارکینگ) است. این پروژه دارای 256 واحد با متراژهای 96 تا 112 مترمربع است که هر واحد از امکانات متعددی برخوردار است.

 • پروژه اطلس 1 (خاتم)

یکی دیگر از برج‌های بام‌لند، پروژه اطلس 1 (خاتم) است که زیر نظر شرکت تعاونی آشیان آفرین آسایش درحال ساخت است. تاریخ تحویل این پروژه برای اواخر سال 1403 در نظر گرفته شده است.

این پروژه شامل 12 طبقه (6 طبقه مسکونی، 5 طبقه پارکینگ و انباری، 1 طبقه لابی) با متراژهای 126، 143 و 162 متری است. در هر طبقه این پروژه مسکونی 3 واحد قرار دارد که در مجموع دارای 18 واحد است.

نحوه پیش‌فروش برج‌های اطراف بام‌لند

تعداد زیادی از برج­های بام‌لند درحال ساخت هستند و برخی دیگر از آن­ها به اتمام رسیده­اند. در اکثر این برج­ها همانند دیگر پروژه‌های منطقه 22 تهران، نحوه خریدوفروش به صورت واریزی اولیه، اقساط و امتیاز است.

منظور از امتیاز در پیش خرید آپارتمان چیست؟

این برج‌ها به صورت امتیازی خریدوفروش می‌شوند و هریک از اعضای پروژه دفترچه مالکیت دارند. نقل و انتقال این پروژه‌ها نیز در دفتر تعاونی انجام می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جزئیات هریک از برج‌های بام‌لند می‌توانید به وبسایت تعاونی مربوطه مراجعه نمایید.

موقعیت مکانی و دسترسی برج‌های اطراف بام‌لند

موقعیت مکانی و دسترسی برج‌های اطراف بام‌لند

برج‌های بام‌لند در محدوده شرق، شمال و غرب بام‌لند قرار گرفته‌اند. تمامی این برج‌ها به لحاظ مکانی از موقعیت مناسبی برخوردار هستند و دسترسی آسان و سریعی به بام‌لند دارند. دسترسی این برج­ها به بام‌لند از طریق بزرگراه شهید خرازی، اتوبان شهید همدانی، بزرگراه شهید همت، بزرگراه آزادگان به سادگی امکان­پذیر است.

برج­هایی که در قسمت شرق بام‌لند قرار دارند از طریق بزرگراه شهید همت و بزرگراه آزادگان دسترسی آسانی دارند. دسترسی به پروژه‌های محدوده شمال و غرب بام‌لند نیز از طریق بزرگراه شهید خرازی مقدور است.

این برج­ها همچنین دسترسی ساکنین خود را به دیگر اماکن تفریحی و گردشگری منطقه 22 همانند: دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، ایرانمال، باغ گیاه­شناسی ملی ایران و… میسر نموده­اند.

امکانات برج‌های اطراف بام‌لند

امکانات برج‌های اطراف بام‌لند

اکثر برج‌های بام‌لند از امکانات به­روزی برخوردار هستند و در طراحی و ساخت هریک از آن‌ها امکانات رفاهی متعددی در نظر گرفته شده است به نحوی که شرایط مناسب و ایده­آلی را با توجه به نوع کاربری، برای ساکنین خود فراهم نموده‌اند. در زیر به معرفی امکانات مشترک این برج­ها پرداخته­ایم:

 • پارکینگ و انباری اختصاصی
 • سیستم مانیتورینگ
 • سیستم اعلان و اطفاء حریق
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی
 • لابی من 24 ساعته
 • سالن اجتماعات، سالن ورزش، سالن بازی کودکان و…
 • آنتن مرکزی
 • پارکینگ مهمان
 • سیستم تهویه مطبوع
 • چند لاین آسانسور

علاوه بر آن نزدیکی این برج‌ها به درمانگاه، سوپرمارکت و مراکز تفریحی و گردشگری مختلف، همانند: بام‌لند، ایرانمال، دریاچه چیتگر و… ارزشمندی این پروژه‌ها را دوچندان کرده است.

تعاونی سازنده برج‌های اطراف بام‌لند

تعاونی‌های بسیاری در ساخت برج‌های بام‌لند نقش داشته‌اند که پروژه‌های موفق و سودآوری را در کارنامه کاری خود دارند. در ادامه به معرفی تعاونی سازنده هریک از برج‌های بام‌لند پرداخته شده است:

پروژه تعاونی سازنده
پروژه برج فراز فرتاک تعاونی فرتاک
پروژه زاگرس تعاونی ابنیه همت
پروژه دیپلمات تعاونی انصار سپاشهر
پروژه افق فرتاک تعاونی فرتاک
پروژه اطلس 1 (ساختمان خاتم) تعاونی مسکن آشیان آفرین آسایش
پروژه امام حسن مجتبی (ع) تعاونی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی
پروژه الوند تعاونی ابنیه همت
پروژه میعاد تعاونی شهید مهدی خلیلی (اطلاعات سپاه)
برج تریتیوم 1 و 2 شرکت خصوصی نیکان سازه سدید
برج لبخند تعاونی مسکن توسعه ساختمان پژوهش
برج ترنج (دژبان) تعاونی مسکن اسکان گستر امید (دژبانی ارتش)
برج سه‌گانه ایزدیار فاز 1 و 2: تعاونی مسکن ایزدیار

فاز 3: تعاونی نقش گستران مهر

برج‌های سفید شخصی­ساز، سازنده: آقای عادشی
برج‌های پارلمان شخصی­ساز، سازنده: آقای مهندس علی تاجران

بررسی اعتبار و سابقه این تعاونی‌ها یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید و سرمایه‌گذاری در این برج­ها محسوب می‌شود. برای آگاهی از 10 سازنده برتر منطقه 22 تهران می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 سخن نهایی درباره برج‌های اطراف بام‌لند

در این مقاله به بررسی و معرفی برج‌های بام‌لند از جنبه‌های مختلف همانند: موقعیت قرارگیری، دسترسی‌ها، امکانات، تعاونی سازنده و… پرداخته شد. با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، هریک از این برج­ها می‌توانند انتخاب درستی جهت سرمایه‌گذاری با سرمایه کم یا سکونت در منطقه 22 تهران و بام‌لند و بهره‌مندی از تمام مزایای آن باشند.

در صورت نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر از این پروژه­ها، می‌توانید به وبسایت تعاونی مربوطه آنها مراجعه نمایید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره تخصصی در این باره، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در وبسایت فرتاک با مشاورین ما تماس گرفته و از مشاوره کاملاً رایگان استفاه کنید.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس