آب و هوای منطقه 22

content
خلاصه محتوا:
5/5
بر آب و هوا منطقه 22 وزش باد از غرب و جنوب غرب تهران به دلیل کوهپایه‌ای بودن می‌تواند، تاثیر به‌سزایی بگذارد.فاکتور هایی که بر آب و هوای این منطقه بسیار تاثیر گذار است باعث تمیز بودن و باکیفیت بودن آب و هوای این منطقه شود.درنتیجه اگر قصد زندگی در محیطی را دارید که از آب و هوا پاکیزه داشته باشد، منطقه 22 می‌تواند، بهترین گزینه برای زندگی باشد.هرچه از تهران به سمت کوهپایه‌های البرز نزدیک شوید، آب‌وهوا معتدل و پاکیزه‌تر می‌شود. آب و هوا این منطقه در جدول تعیین کیفیت به رنگ سبز نمایش داده می‌شود.

فرتاک Wiki

زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

این روزها آلودگی هوا از جمله معضلات زندگی در شهرهای بزرگی مانند؛ تهران است. با این وجود مناطق تازه تاسیسی در تهران وجود دارند که از آب و هوای پاکیزه و خالی از ترافیک‌های خیابانی دارند.

منطقه 22 که در شمال غربی تهران واقع شده است از ارتفاعات بالایی برخوردار می‎‌باشد به همین دلیل آب و هوای مطلوب و مناسبی دارد.

آب و هوا این منطقه به دلیل قرارگرفتن در نزدیکی دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر بسیار معتدل و عاری از آلودگی می‌باشد.

در ادامه این مقاله که توسط تیم‌حرفه‌ای فرتاک جمع‌آوری شده است با ما همراه باشید تا با آب و هوا منطقه 22 و عوامل تاثیرگذار بر آن بیشتر آشنا شوید.

معرفی و موقعیت جغرافیایی منطقه 22 تهران

معرفی و موقعیت جغرافیایی منطقه 22 تهران


جدیدترین و آخرین منطقه تازه تاسیس تهران، منطقه 22 می‌باشد. این منطقه یکی از بزرگترین مناطق مسکونی تهران است که در قسمت شمال غربی آن واقع شده است.

منطقه 22 از سمت شمال به کوهستان البرز، از سمت جنوب به آزاد راه تهران- کرج، از سمت شرق به حریم رودخانه کن و از سمت غرب به جنگل‌های دست کاشت وردآورد محدود می‌شود.

این منطقه به دلیل وجود فضاهای سبز و کوهستانی بودن از آب و هوای پاکیزه و تمیزی برخوردار است.

بهتر است بدانید که آب و هوا منطقه 22 به دلیل قرار گرفتن آن در کوهپایه‌های البرز و شمال و جنوب این شهر از ارتفاع بالایی برخوردار هستند معتدل و مناسب است و این عامل بر آب و هوا منطقه 22 تاثیر زیادی داشته است.

در منطقه 22 تهران امکانات گردشگری و تفریحی بسیاری همانند؛ دریاچه چیتگر، پارک جنگلی چیتگر، بوستان جوانمردان و … قرار گرفته است. همچنین دارای مراکز خرید و درمانی بسیاری می‌باشد.

آب‌ و هوای منطقه 22

آب‌ و هوای منطقه 22

همانطور که می‌دانید، تهران یک شهر 4 فصل است که هرچند فاصله‌های دوری از هم ندارند ولی از اختلاف دمای بسیاری برخوردار هستند. از علت‌های این اختلاف دمایی می‌توان به وجود بادهای غربی اشاره نمود.

به‌طور کلی اقلیم آب و هوای تهران به 3 دسته کوهپایه‌ای، ارتفاعات شمالی و خشک و نیمه خشک تقسیم می‌شود که منطقه 22 از بخش کوهپایه‌ای می‌باشد.

وزش باد از غرب و جنوب غرب تهران به دلیل کوهپایه‌ای بودن می‌تواند، تاثیر به‌سزایی بر آب و هوا منطقه 22 بگذارد. به دلیل اینکه این منطقه جزو اقلیم کوهپایه‌ای می‌باشد، به همین دلیل از آب و هوای کوهستانی و مطبوع برخودار می‌باشد.

همچنین آب و هوا منطقه 22 به دلیل قرار گرفتن در اطراف دریاچه چیتگر و پارک چیتگر باکیفیت و تمیز می‌باشد. بهتر است بدانید که آب و هوا این منطقه در جدول تعیین کیفیت به رنگ سبز نمایش داده می‌شود.

هرچه از تهران به سمت کوهپایه‌های البرز نزدیک شوید، آب‌وهوا معتدل و پاکیزه‌تر می‌شود.

همچنین در شمال منطقه 22 تهران، مناطق ییلاقی خوش آب و هوای چون؛ سنگان، روستای وردیج و …وجود دارد که از آب و هوای مطبوع و کوهستانی برخودار است.

درنتیجه اگر قصد زندگی در محیطی را دارید که از آب و هوا پاکیزه داشته باشد، منطقه 22 می‌تواند، بهترین گزینه برای زندگی باشد.

جهت خرید ملک و واحدهای موجود در منطقه 22 تهران می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در صفحه با مشاورین تعاونی فرتاک در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

عوامل تاثیرگذار بر آب ‌و هوای منطقه 22 چیست؟

عوامل تاثیرگذار بر آب ‌و هوای منطقه 22 چیست؟

فاکتورهای بسیاری می‌توانند بر آب و هوا منطقه 22 تاثیرگذار باشند که در ادامه به بررسی کامل‌تر آنها پرداخته شده است.

 • ارتفاعات: منطقه 22 به دلیل کوهستانی بودن از ارتفاعات بالایی برخوردار می‌باشد که این ارتفاعات باعث کاهش دمای هوا می‌شوند.
 • بادهای خشک: این منطقه دارای بادهای خشک می‌باشد که باعث کاهش رطوبت هوا وافزایش دما می‌شود.
 • تابش خورشید: یکی دیگر از عامل‌های تاثیرگذار بر آب و هوا منطقه 22، تابش خورشید می‌باشد. تابش خورشید در منطقه 22 باعث افزایش دما و کاهش رطوبت هوا می‌شود.
 • کاهش منابع آب: کاهش آب می‌تواند بر آب و هوا این منطقه تاثیرگذار باشد. دریاچه چیتگر در این منطقه و وجود آب دریاچه، باعث کاهش رطوبت هوا می‌شود.

درکل عوامل متعددی بر آب و هوا این منطقه می‌توانند، تاثیرگذار باشند. این عوامل همچنین می‌توانند، در خشک، نیمه خشک و کاهش رطوبت هوا تاثیر داشته باشند.

سوالات متداول آب و هوای منطقه 22

در انتهای مطلب آب و هوا منطقه 22 تهران، پرتکرارترین سوالات مخاطبین در این زمینه، پاسخ داده شده است.

 1. آیا منطقه 22 دارای بادهای شدید می‌باشد؟

بله، این منطقه به دلیل کوهپایه‌ای بودن، وزش باد در آن شدید می‌باشد که این امر موجب شده است که رطوبت هوا را کاهش یابد.

 • آیا منطقه 22 دارای تنوع آب و هوای است؟

بله، این منطقه از آب و هوای متنوع برخوردار است، بدین صورت که در محدوده‌های مختلف این منطقه شرایط آب و هوای متفاوتی وجود دارد.

 • عوامل تاثیرگذار بر آب و هوا منطقه 22 کدام هستند؟

در منطقه 22 عوامل‌های متعددی وجود دارند که بر آب و هوا آن تاثیرگذار می‌باشند. مهم‌ترین فاکتورها به دلیل کوهپایه‌ای بودن منطقه 22، وزش باد و  وجود ارتفاعات است.

سوالات متداول آب و هوای منطقه۲۲

در این بخش می‌توانید پرتکرارترین  سوالات  که مشتریان و مراجعان از کارشناسان تعاونی پرسیده‌اند را مشاهده کنید که متداول‌ترین آنها را در زیر به همراه پاسخ برای شما قرار داده‌ایم:

بله، این منطقه به دلیل کوهپایه‌ای بودن، وزش باد در آن شدید می‌باشد که این امر موجب شده است که رطوبت هوا را کاهش یابد.

بله، این منطقه از آب و هوای متنوع برخوردار است، بدین صورت که در محدوده‌های مختلف این منطقه شرایط آب و هوای متفاوتی وجود دارد.

در منطقه 22 عوامل‌های متعددی وجود دارند که بر آب و هوا آن تاثیرگذار می‌باشند. مهم‌ترین فاکتورها به دلیل کوهپایه‌ای بودن منطقه 22، وزش باد و  وجود ارتفاعات است.

امتیاز کاربران:

5/5

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس‌های ما

از ساعت 8:00 الی 18:00
روز سال ۲۴*۳۶۰ ساعت روز در
 • 021-46127729
 • 021-46147943
 • 021-46147967
 • 021-46147907
 • 021-46147885
همیشه در دسترس